درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1397-02-06  |  2018-04-26  |  بروز شده در: 1397/02/06 - 03:35:0 FA | AR | EN
سید حسن نصرالله: آنچه در افغانستان رخ داد نتیجه تفکر تروریسم تکفیری است             خطر داعش و چشمان بسته کابل            سید حسن نصرالله: عربستان حتی با شادی‌های مردم یمن هم می‌جنگد؛ مقاومت عامل اصلی ثبات لبنان است             داعش در افغانستان چه می‌کند؟            غنی دستور داده آمار ثبت نام شده‌گان در اختیار مردم قرار نگیرد             مشارکت مردم برای ثبت نام در روند انتخابات همچنان پائین است            پیام داعش به کودکان افغانستان            پرواز موشک های هوشمند ترامپ به روسیه            فرانسه و سودای احیای عظمت گذشته در غرب آسیا             معاون سنای افغانستان: روابط با کشورهای منطقه نباید فدای رابطه با آمریکا شود            راز تناسب اندام و زیبایی زنان هالیوود چیست             استقرار ارتش عربی در شمال سوریه؛ از باجگیری تا حساسیت زدایی             امریکا به دنبال جایگزینی ارتش عربی با داعش در سوریه             «شوهرم مجبورم می‌کرد با دوستانش بخوابم»             فضل احمد معنوی: هجوم نظامیان کنسل‌گری ترکیه به مکتب ‌افغان – ترک در بلخ تجاوز است            تاریخ نشر: 1397/01/01 - 12:36:3
تعداد بازدید: 244
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

نور در بلخ: توافق ارگ با جمعیت به‌زودی اعلام خواهد شد/ ویدیو

عطامحمد نور که امروز در میان جمعیت بزرگی از شهروندان در ولایت بلخ به‌مناسبت تجلیل از نوروز 1397 حرف می‌زد، پس از عرض تبریکی نوروز و سپاس‌گزاری از مردم به‌خاطر حمایت‌شان از آن‌چه که ایشان «روند عدالت‌خواهی» می‌نامد، گفت از توافق صورت‌گرفته میان ارگ و حزب جمعیت استقبال می‌کند. به‌گفته‌ی آقای نور، جزئیات این توافق به‌زودی اعلام خواهد شد

به گزارش خبرگزاری انصار، مراسم گرامی‌داشت از جشن نوروز، امروز چهارشنبه (اول حمل) با حضور داشت والی بلخ، معاون دوم ریاست جمهوری، شماری از اعضای کابینه، نمایندگان مردم در شورای ملی، چهره‌های سیاسی و جهادی و هزاران شهروند کشور در شهر مزار شریف برگزار شد.

استاد عطامحمد نور والی بلخ در این مراسم، تجلیل از نوروز را نماد تمدن و اعتدال‌گرایی خواند و بیان داشت که گرامی‌داشت از نوروز به کدام دین و مذهب ارتباط ندارد و از 5 هزار سال بدین سو از این روز تجلیل شده است.

آقای نور گفت:"سال نو خورشیدی را برای مردم ما و همه مردم جهان سال سرشار از پیروزی‌های بیشتر و صلح بر جنگ، عدالت بر ستم ، مهر بر کین، آزادی بر اسارت، علم بر جهل، نور بر تاریکی، منطق و تمدن گرایی بر خشونت برگرداند. فراوانی نعمات، رفاه و برکت به خانه خانه هم میهمان عزیزم ارزانی فرماید".

وی در بخش دیگری از سخنانش به مسایل سیاسی داخلی کشور و مشکل بلخ و ارگ اشاره کرد و از حمایت گسترده و میلیونی شهروندان کشور، احزاب و جریان‌های سیاسی، شخصیت های ملی و جهادی از موقف والی بلخ قدر دانی کرد.

والی بلخ گفت:"بدون شک این حمایت‌ها از بست ولایت بلخ نبوده، زیرا بست موقتی و دولتی الزاما موقتی است و مطلق به یک شخص باقی نمی ماند باور ما این است که حمایت مردم سربلند از یک روند عدالت خواهی و داعیه حق طلبی بود که در تاریخ افغانستان کم پیشینه خوانده می‌شود این موج حمایت ثابت کرد که مردم افغانستان دنبال عدالت و تحقق خواسته های بر حق خویش اند و صدای شان را هیچ کس خفه کرده نمی تواند".

آقای نور تاکید کرد، اگر شما از نورتان حمایت بی‌پیشه و گسترده کرده اید، نور شما همیشه با شما می‌ماند و هرگز از خدمت گزاری و تلاش در جهت تحقق حقوق و خواسته‌های شما فرو گذاشت نخواهد کرد، با هم به سوی انتخابات پیش رو می‌رویم و در این کار و گزار جدید با حضور حماسی رویداد دیگر تاریخی را رقم خواهیم زد.

به گفته وی، پس از مشکل به وجود آمده میان بلخ و ارگ، تلاش هایی در جهت حل این مشکل شکل گرفت.

والی بلخ گفت:" با توجه به این که دیدگاه جمعیت اسلامی و متحدین آن حل مشکل از طریق مذاکره و گفتگو بود، چندین دور مذاکرات نفس گیر میان هر دو طرف سپری و روی خواسته‌های جمعیت اسلامی و متحدین آن بحث صورت گرفت و در اکثر موارد آن توافق به عمل آمده است."

وی افزود:" در پی تلاش و زحمات فروان صلاح الدین ربانی با توجه به مسایل کلان کشور تقویت نظامی که حاصل و دستاورد مردم ماست و تقاضای مکرر بزرگان جهادی و سیاسی و میانجیگری دوستان بین المللی من از توافق صورت گرفته که در آن خواسته های جمعیت اسلامی و متحدین آن محقق می‌شود استقبال و در حالی که طبق تعهد قبلی ام به فیصله جمعیت اسلامی و متحدین آن لبینک گفته از رهبر گرانقدر حزب جمعیت، معاونین گرانقدر آقای احمدضیا و آقای نقیبی و شورای رهبری جمعیت اسلامی که به من صلاحیت امضای توافقنامه را به من تفویض کردند سپاسگزاری می نمایم".

آقای نور خاطر نشان ساخت که حکومت اکثر خواسته‌های حزب جمعیت اسلامی را پذیرفته و به جزییات زودی تفاهمنامه حکومت وحدت ملی و حزب جمعیت اسلامی به زودی اعلام می‌شود.

والی بلخ تصریح نمود:"قرار است که در عنقریب تفاهمنامه حکومت وحدت ملی و حزب جمعیت اسلامی اعلام و مطابق به جدول زمان بندی شده به پیش برویم و امیدواریم با این رویکرد تازه آرامش بیشتر نصیب مردم ما گردد تا بتوانیم بیشتر از گذشته با سر و سامان دادن امور سیاسی برای انتخابات پیش رو کار و تلاش کنیم".

وی همچنان از تمکین ریاست جمهوری و تیم مذاکره کننده ارگ برای پذیرش خواسته های برحق مردم افغانستان قدردانی کرد.

والی بلخ همچنان از ریاست جمهوری خواست تا به مشکل معاون اول ریاست جمهوری، معاون دوم ریاست اجرایی، فرمانده پلیس ولایت کندهار نیز توجه کند.

والی بلخ در اخیر تاکید کرد که سه نفری را که به عنوان والی بعدی ولایت بلخ به ریاست جمهوری پیشنهاد کرده یکی از آنان انتخاب خواهد شد و همه آنان افراد شایسته و خدمت گزاری اند.

پس از آن، سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری به‌نمایندگی از رییس جمهور و رییس اجراییه از تلاش آقای نور برای توافق و هم‌دلی سپاس‌گزاری کرد و سیاست‌مداران و مردم را به وحدت و هم‌دیگرپذی دعوت کرد. آقای دانش گفت امروز در افغانستان یکی از قومیت می‌گوید و دیگری از مذهب. آن‌چه که فراموش شده، تن رنجور این سرزمین و ضرورت هم‌دلی میان مردم است؛ «اگرچه این امر نباید به معنای نادیده‌گرفتن مطالبه‌های اساسی شهروندان تلقی شود. اگر کسی سخن کس دیگری را نشنود، دیگر نه هم‌دلی به‌وجود می‌آید و نه وحدت معنایی خواهد داشت. دوران جدایی‌ها و برتری‌طلبی‌های قومی در این کشور سپری شده و به تاریخ پیوسته است.»

موضوع استقبال آقای نور از توافق ارگ با جمعیت پس از آن مطرح می‌شود که با گذشت چندین ماه از تنش میان این دو جانب، روز گذشته اعلام شد که در این زمینه توافق صورت گرفته است.

از سوی دیگر، اشرف غنی، رییس جمهور کشور بدین مناسبت در مراسم جداگانه‌یی در ارگ ریاست جمهوری، آغاز سال نو را برای مردم تبریک گفت و سپس از سه موضوع به‌عنوان موضوع‌هایی یاد کرد که حکومت افغانستان در طی سال 1397 روی آن‌ها بیشتر کار خواهد کرد: انتخابات، صلح و اصلاحات.

آقای غنی گفت قدرت از سهم و مشارکت فعال مردم سرچشمه می‌گیرد. بر این اساس، او وعده‌ی برگزاری انتخابات شفاف و سرتاسری را به مردم داد.

رییس جمهور گفت: جنگ زندگی ما را تلخ کرده است. از این‌رو، صلح ما با عزت و همه‌جانبه خواهد بود و آن‌هایی که دیگران را به جنگ دعوت می‌کنند، با اراده‌ی قاطع مردم روبه‌رو خواهند شد.

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/9756


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

سید حسن نصرالله: آنچه در افغانستان رخ داد نتیجه تفکر تروریسم تکفیری است


غنی دستور داده آمار ثبت نام شده‌گان در اختیار مردم قرار نگیرد


مشارکت مردم برای ثبت نام در روند انتخابات همچنان پائین است


پیام داعش به کودکان افغانستان


معاون سنای افغانستان: روابط با کشورهای منطقه نباید فدای رابطه با آمریکا شود


تقلای حکمتیار برای تغییر نام حزب اسلامی ارغندیوال


انتخابات مجلس نماینده‌گان در اواخر ماه میزان برگزار می‌شود


اتحادیه اروپا بخاطر حذف نام طالبان از فهرست سیاه اعلام همکاری کرد


اعتراض پارلمان به جنایات جنگجویان حکمتیار در شمال افغانستان


سفیر چین در کابل: در امور داخلی افغانستان مداخله نمی‌کنیم


سفر رییس جمهور لهستان به افغانستان


امریکا می‌خواهد اختلافش با تهران و ناکامی در جنگ سوریه و عراق را در افغانستان دنبال کند


ازبکستان: برای نابودی تروریسم چاره‌ای جز حمایت از افغانستان نیست


اشرف غنی: داعش در افغانستان بیش از دو هزار نفر نیست


تیفا: حکومت در پی مهندسی انتخابات است


واکنش وزارت دفاع افغانستان به گزارش سیگار


تشدید اختلافات در رهبری حزب اسلامی در افغانستان


ابراز نگرانی مجدد روسیه از پرواز بالگردهای ناشناس در حمایت از داعش در افغانستان


ترکیه کنسلگری تازه در ولایت هرات باز می کند


خوش‌بینی رئیس اجرائیه افغانستان در مورد نشست صلح ازبکستان


انفجارهای انتحاری داعش در افغانستان


ارگ درانی وزیری را به عنوان معاون سخنگوی رییس جمهور تعیین کرد


سناتوران خواهان معرفی سید اسحاق گیلانی به دادستانی شدند


گیلانی: هند از خاک افغانستان بر ضد پاکستان استفاده می کند/ حکومت: اظهارات خلاف منافع ملی از سوی گیلانی بررسی می‌شوند


مهمترین رویدادهای افغانستان در سال ۱۳۹۶

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

روسیه سلاح "روز قیامت"را معرفی کرد

سید حسن نصرالله: آنچه در افغانستان رخ داد نتیجه تفکر تروریسم تکفیری است

خطر داعش و چشمان بسته کابل

سید حسن نصرالله: عربستان حتی با شادی‌های مردم یمن هم می‌جنگد؛ مقاومت عامل اصلی ثبات لبنان است

داعش در افغانستان چه می‌کند؟

غنی دستور داده آمار ثبت نام شده‌گان در اختیار مردم قرار نگیرد

مشارکت مردم برای ثبت نام در روند انتخابات همچنان پائین است

پیام داعش به کودکان افغانستان

پرواز موشک های هوشمند ترامپ به روسیه

فرانسه و سودای احیای عظمت گذشته در غرب آسیا

معاون سنای افغانستان: روابط با کشورهای منطقه نباید فدای رابطه با آمریکا شود

راز تناسب اندام و زیبایی زنان هالیوود چیست

استقرار ارتش عربی در شمال سوریه؛ از باجگیری تا حساسیت زدایی

امریکا به دنبال جایگزینی ارتش عربی با داعش در سوریه

«شوهرم مجبورم می‌کرد با دوستانش بخوابم»

فضل احمد معنوی: هجوم نظامیان کنسل‌گری ترکیه به مکتب ‌افغان – ترک در بلخ تجاوز است

سقوط آزاد فیس بوک پس از رسوایی افشای اطلاعات کاربران

تقلای حکمتیار برای تغییر نام حزب اسلامی ارغندیوال

چهارمین سال جنگ عربستان علیه یمن، ریاض بدنبال چیست؟

انتخابات مجلس نماینده‌گان در اواخر ماه میزان برگزار می‌شود

نگرانی اتاق تجارت افغانستان از امنیت سرمایه گذاران

اتحادیه اروپا بخاطر حذف نام طالبان از فهرست سیاه اعلام همکاری کرد

توبرکلوز در افغانستان سالانه بیش از ۱۵ هزار قربانی می گیرد

اعتراض پارلمان به جنایات جنگجویان حکمتیار در شمال افغانستان

سفیر چین در کابل: در امور داخلی افغانستان مداخله نمی‌کنیم


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان