درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1397-12-29  |  2019-03-20  |  بروز شده در: 1397/12/28 - 07:18:2 FA | AR | EN
نماینده مسلمان کنگره: آمریکا در جایگاهی نیست که از ایران و ونزوئلا انتقاد کند / مردم فلسطین شایسته آزادی و احترام هستند             تشدید فشارها برای برکناری مشاور امنیت ملی افغانستان توسط امریکا             اردوغان: اروپا درباره جنایت نیوزیلند سکوت کرده است            پاکستان پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان را تبریک گفت             حملۀ تند عبدالله به محب: برهم‌زدن روابط افغانستان با جامعۀ جهانی خلاف منافع ملی است            حمله ترویستی نیوزلند، خشونت سیستماتیک علیه مسلمانان در غرب            تظاهرات حامیان جدایی کاتالونیا به مادرید کشیده شد             اسلام‌هراسی رنگ و بوی تروریستی به خود گرفته است            کشته و زخمی شدن چند صهیونیست طی عملیاتی در کرانه باختری             دهها کشته و زخمی بر اثر انفجار مین در دیرالزور سوریه             تظاهرات در شهرهای مختلف جهان در محکومیت حمله تروریستی در نیوزیلند            نخست‌وزیر نیوزیلند: ایمیل عامل حمله را ۹ دقیقه قبل از وقوع حادثه تروریستی دریافت کردم            فیسبوک: ۱.۵ میلیون ویدیو از حملات تروریستی نیوزیلند را در ۲۴ ساعت اول حذف کردیم             مسلمانان نیوزیلندی با کدام سلاح ها به خاک و خون افتادند؟/ باز هم AR-15 فاجعه آفرید+عکس            امتناع ترامپ از تروریستی خواندن قتل‌عام مسلمانان در نیوزیلند            تاریخ نشر: 1396/12/11 - 04:50:1
تعداد بازدید: 695
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«میهن پرستی» متحدان آمریکا؛
تن‌فروشی رسمی زنان کره جنوبی برای تقویت روحیه نظامیان آمریکایی + تصاویر
 تن‌فروشی رسمی زنان کره جنوبی برای تقویت روحیه نظامیان آمریکایی + تصاویر

جمهوری کره ضمن اداره شهرک‌های واقع در نزدیکی پایگاه های نظامی آمریکایی، با ترویج فحشا، این سیاست را برای تقویت اتحاد نظامی و تضمین جریان درآمد ارز خارجی لازم می داند.


 

به گزارش خبرگزاری انصار به نقل از مشرق، سال‌هاست که از سال ۱۹۵۰ تا کنون، دختران و زنان‌ فقیر کره‌ای با تطمیع دولت‌های مختلف کره جنوبی اقدام به تن‌فروشی به نظامیان آمریکایی مستقر در کره جنوبی می‌کنند و از آن‌ها بهره‌برداری شده و در آخر، پس از سال‌ها خدمت به دولت و ارزآوری، بدون هر گونه حمایت، به حال خود رها می‌شوند. حال پس از سال‌ها، تعداد قابل توجهی از این زنان اقدام به شکایت از دولت کره جنوبی کرده و دادگاه عالی به نفع آن‌ها رای داده است. هرچند که به نظر می‌رسد که دولت کره جنوبی -حتی با وجود فشارهای جدید- همچنان به این سیاست خود ادامه دهد.

خبرگزاری اسپوتنیک در گزارش جدید خود آورد: چندی پیش، در پی شکایت زنان کره‌ای از دولت کره جنوبی،  دادگاه عالی سئول، دولت کره جنوبی را به دلیل دخالت در حق تعیین سرنوشت جنسی زنان کره‌ای و ابزار قرار دادن آن‌ها، به نقض تعهدات و احترام به حقوق فردی متهم کرد و در خصوص پرداخت غرامت به ۱۱۷ زن به خاطر آسیب تصمیم گرفت. طبق این حکم، از بین ۱۱۷ زن شاکی، به ۷۴ نفر غرامت ۷ میلیون وان معادل با ۶۴۵۰ دلار آمریکا و به مابقی، ۳ میلیون وان معادل ۲۷۶۰ دلار آمریکا تعلق خواهد گرفت. قابل توجه است که دادخواست این زنان در دادگاه بدوی که یک دادگاه منطقه‌ای به ریاست سه قاضی بود، رد شده بود و در دادگاه تجدیدنظر مورد پذیرش واقع گردید. قاضی «جئون جی وُن» پس از صدور حکم اعلام کرد که این رویکرد دولت کره جنوبی، نقض کامل حقوق بشر بوده و هرگز دیگر نباید تکرار شود.

بر اساس اسناد رسمی وزارت بهداشت کره جنوبی، دولت به صورت فعالانه از دختران و زنان ساکن در نزدیکی پایگاه‌های نظامی آمریکایی -و بالاخص زنان فقیر- خواسته بود که در شهرک‌های نظامی مشهور به «گیجیکُن» به نظامیان آمریکایی «خدمات مودبانه» ارائه دهند. یعنی عملا به فحشا بپردازند تا نظامیان خارجی استراحت کرده و به راحتی از خدمات زنان بهره بگیرند. شهرک‌های اطراف پایگاه‌ها با قصد و هدف جابه‌جایی زنان برای خدمات تشکیل شده بود تا روحیه نظامی سربازان خارجی برای حمایت از اتحاد نظامی تقویت شود. ضمنا جمهوری کره فعالانه فحشا را بسط داده و با توسعه زیرساخت‌های لازم دختران را برای تن فروشی به ازای دریافت ارز خارجی تربیت کرده است. این برای اولین مرتبه است که دولت کره مسئولیت فحشا در مناطق مسکونی نزدیک پایگاه های آمریکایی را می پذیرد. دولت کره جنوبی، در کمال تعجب و با صراحت کامل این عمل را «تعالیم میهن‌پرستانه» معرفی کرده و تن‌فروشی آن‌ها در قبال دریافت ارز را «میهن‌پرستی واقعی» نامیده است.

در بخش دیگری از حکم دادگاه عالی آمده است: «دولت کره جنوبی، به بهانه درمان امراض آمیزشی اقدام به سوء استفاده از این دختران و زنان جوان کشور به نفع بیگانگان کرده است و با زیر پا گذشاتن حق مصونیت آن‌ها، این افراد را در اختیار نیروهای نظامی بیگانه قرار داده و موجب گسترش انواع بیماری‌های مقاربتی در میان آن شده است».

این افراد پس از ابتلا به این عوارض، تحت درمان در قرنطینه با پنی‌سیلین‌های قوی قرار می‌گیرند که می‌تواند به شدت موجب عوارض جانبی گردد و کاملا در مغایرت با قانون پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی مصوبه ۱۹۷۷ است. بسیاری از زنان گفته‌اند که آن‌ها را در اختیار کلوپ‌های شبانه قرار می‌دادند و هر بار که قصد فرار داشتند، آدم‌های صاحب کلوپ آن را می‌گرفتند و به عنوان تنبیه به کلوپ دیگر می‌فروختند. از سوی دیگر، دولت کره جنوبی کلینیک‌هایی را برای آن‌ها تهیه دیده بود که از بیشتر نامتخصصین در آن‌ها یافت می‌شدند و نسبت به بیماری‌های قابل انتقال این زنان، بی‌تفاوت بودند. در کتاب «سکس در میان بیگانگان» نوشته دکتر «کتی مون» از اندیشکده بروکینگز به طور مفصل به قضیه روسپی‌گری اجباری برای نظامیان آمریکایی مستقر در کره جنوبی پرداخته است.

                 اعتراض زنان کره‌ای به قربانی شدن جنسی همجنسانشان برای نظامیان آمریکایی

طبق ادعای «دانا هیوز» -محقق دانشگاه «رُود آیلند» آمریکا- پرورش روسپی‌های کره‌ای برای نظامیان آمریکا از سال ۱۹۵۰ که کره جنوبی تبدیل به پایگاه حضور آمریکا شد، کلید خورد و تا سال ۲۰۰۷، جمعا طی ۵۷ سال، نزدیک به یک میلیون زن در خدمت پایگاه‌های نظامی آمریکا در این کشور بودند. برخی از این زنان، تبدیل به روسپی شدند و البته جزو پست‌ترین طبقات در روسپی‌گری بودند. بی‌بی‌سی در گزارشی که در سال ۲۰۱۴ ارائه داد، خبر از شکایت ۱۲۰ زن از دولت کره جنوبی داد که مدعی بودند دولت کره جنوبی از آن‌ها به عنوان روسپی نظامیان آمریکا استفاده کرده و اکنون که سن‌شان بالا رفته، آن‌ها را در فقر به حال خود واگذاشته است. در ادامه این گزارش، «استفن ایوانز» به سراغ چند تن از این زنان رفته و آن‌ها این سوال را مطرح کرده‌اند که چطور است که وقتی در خدمت افسران و سربازان آمریکایی بودند به آن‌ها لقب میهن‌پرست اعطا شده بود و اکنون همچون یک تکه زباله با آن‌ها برخورد می‌شود؟

نیویورک تایمز در گزارش ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ خود آورد: این زنان مدعی هستند که هیچ اجباری در ارائه خدمات به سربازان آمریکایی وجود نداشته اما آن‌ها به شدت مورد تطمیع دولت کره جنوبی قرار گرفته‌اند و پس از مدتی که از آن‌ها به شدت سوء استفاده شده و به هیچ یک از وعده‌ها عمل نشده، بی‌پناه و فقیر و درگیر بیماری‌های مقاربتی به حال خود واگذاشته شده‌اند. آن‌ها خود را بی‌پناه و فریب‌خورده و مستاصل می‌دانند؛ کسانی که مقامات کره جنوبی طی این سال‌ها از آن‌ها پول به جیب زدند و دائما به آن‌ها می‌گفتند که «شما میهن پرستید». بسیاری از صاحبنظران معتقدند که پیوسته این ترس در کره جنوبی وجود دارد که کره‌ای‌ها در مقابل کره شمالی، نیاز به حضور آمریکا در این کشور دارند. هم‌اکنون، به دلیل تسری و گسترش بیماری‌های مقاربتی در میان سربازان آمریکایی در کره جنوبی، ارتش آمریکا سخت‌گیری بیشتری را در قبال روابط جنسی نیروهایش با زنان کره‌ای اعمال کرده است. این روزنامه به نقل از یکی از زنان قربانی نظامیان آمریکایی مستقر در کره جنوبی آورده است که مقامات کره جنوبی هیچ توجهی به بیماری‌های این افرا نمی‌کنند و فقط اگر مبتلا به بیماری‌های آمیزشی شوند، آن هم برای خاطر حفظ سلامت نیروهای نظامی آمریکایی، آن‌ها را به کلینیک می‌برند.

«ها جو هی» یکی از زبده‌ترین وکلای کره جنوبی و عضو «کانون وکلای جامعه دموکراتیک» که وکالت این پرونده را بر عهده گرفته و در پرونده‌هایی چون آلودگی هوا توسط پایگاه‌های نظامی آمریکا و قتل توسط نیروهای آمریکایی توانست به نفع کره‌ای پیروز قضیه باشد، به خبرگزاری اسپوتنیک گفته که تا زمانه اعاده حق به نفع مردم کره و محکوم کردن دولت کره جنوبی از پای نخواهد نشست.


منابع:

https://sputniknews.com/asia/201802131061596935-south-korea-prostitution-court-ruling/
http://english.hani.co.kr/arti/english_edition/e_international/831625.html
http://www.bbc.co.uk/news/magazine-30212673
https://www.nytimes.com/2017/01/20/world/asia/south-korea-court-comfort-women.html

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/9467


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

روایتی دسته اول از عملیات نجات داعش توسط دولت افغانستان؛ بالگردهایی با مأموریت ویژه


چه‌چیزی از چشم ۲میلیارد بیننده مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس پنهان ماند؟


تلفات «اُوردوز» با مواد در یک سال، بیش از تلفات آمریکا در جنگ ویتنام +عکس و آمار


سی‌ان‌ان: بن سلمان از لوح‌ها که ترامپ زیر دماغش گرفت تحقیر شد+فیلم


«جینا هاسپل» رئیس جدید «سیا» کیست؟/ خانمِ «سرشکنجه‌گر» در بالاترین مقام اطلاعاتی آمریکا +عکس


ماجرای ترامپ، فاحشه‌ها و تخت‌خواب باراک اوباما


پاسخ هاوکینگ به ۳ سوال اساسی


تراژدی ملی تجاوز؛ استرالیایی‌هایی که به کودکانشان نیز رحم نمی‌کنند +تصاویر و آمار


خاندان آل‌سعود چگونه زندگی می‌کنند/ حقوق ماهانه شاهزادگان سعودی چند دلار است +عکس


روایت سه شهید فاطمیون از یک خانواده: شیعیان افغانستانی برای اهل‌بیت(ع) جان می‌دهند


«عماد مغنیه»، مغز متفکر عملیات‌های حزب‌الله چگونه ترور شد؟


زوفیلیا یا حیوان‌خواهی؛ از ازدواج با سگ و اسب تا فاحشه‌خانه‌های حیوانی +عکس


حامی تروریسم دولتی سپاه است یا سیا؟+اسناد و تصاویر


زندان‌های سازمان «سیا» در افغانستان؛ در سلول‌های تاریک و اتاق‌های شکنجه چه می‌گذرد؟


احکام قضایی نژادپرستانه ضد شیعیان و رد آن در قوانین بین‌الملل


تاریخچه حزب الله لبنان از شکل گیری تا تاثیرگذاری بر معادلات سیاسی


توصیه‌های دیده‌بان حقوق بشر به دولت‌های عربستان و آمریکا


«شاخص جنگی» از مهمترین دلایل شکست ارتش‌های قدرتمند جهان در افغانستان + نمودار


آموزش نژادپرستی ضد شیعیان در مدارس رسمی سعودی


اگر سیدالشهدا نبود، این نهضت پیش نمی‌رفت/ همه جا محضر امام حسین(ع) است


موشک‌های سپاه پاسداران ایران از کجا می‌تواند پایتخت اسرائیل را هدف قرار دهد + تصاویر و نقشه


قصاب میانمار چگونه مسلمانان را سلاخی می‌کند؟+عکس


ترور ناجوانمردانه احمد شاه مسعود


چرا اسلام شناسان غربی شیفته علی(ع) هستند؟


هزینه عربستان سعودی برای ترویج عقاید تکفیری در انگلیس

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

«دزدی با چراغ»؛ چگونه شرکت امریکایی ۱۱ ملیون دالر را پیش چشم غنی ربود؟

نماینده مسلمان کنگره: آمریکا در جایگاهی نیست که از ایران و ونزوئلا انتقاد کند / مردم فلسطین شایسته آزادی و احترام هستند

تشدید فشارها برای برکناری مشاور امنیت ملی افغانستان توسط امریکا

اردوغان: اروپا درباره جنایت نیوزیلند سکوت کرده است

پاکستان پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان را تبریک گفت

حملۀ تند عبدالله به محب: برهم‌زدن روابط افغانستان با جامعۀ جهانی خلاف منافع ملی است

حمله ترویستی نیوزلند، خشونت سیستماتیک علیه مسلمانان در غرب

تظاهرات حامیان جدایی کاتالونیا به مادرید کشیده شد

اسلام‌هراسی رنگ و بوی تروریستی به خود گرفته است

کشته و زخمی شدن چند صهیونیست طی عملیاتی در کرانه باختری

دهها کشته و زخمی بر اثر انفجار مین در دیرالزور سوریه

تظاهرات در شهرهای مختلف جهان در محکومیت حمله تروریستی در نیوزیلند

نخست‌وزیر نیوزیلند: ایمیل عامل حمله را ۹ دقیقه قبل از وقوع حادثه تروریستی دریافت کردم

فیسبوک: ۱.۵ میلیون ویدیو از حملات تروریستی نیوزیلند را در ۲۴ ساعت اول حذف کردیم

مسلمانان نیوزیلندی با کدام سلاح ها به خاک و خون افتادند؟/ باز هم AR-15 فاجعه آفرید+عکس

امتناع ترامپ از تروریستی خواندن قتل‌عام مسلمانان در نیوزیلند

فیلمبرداری فرد مهاجم از لحظه ورود به مسجد نیوزیلند+ویدئو

نخست وزیر نیوزیلند: حمله به ۲ مسجد ۴۹ کشته بر جای گذاشت

برای مهسای شش ساله

خلیلزاد و تلاش برای پنهانکاری شکست طولانی‌ترین مذاکرات امریکا با طالبان/خلیلزاد مردم افغانستان را به سخره گرفته است

مهسای شش ساله را کشتند؛ عاملان را اعدام کنید

اصابت چند راکت، مراسم گرامیداشت سال‌گرد شهید مزاری را برهم زد / بیش از 20 زخمی به شفاخانه‌ها انتقال داده شده‌است/ ارگ محکوم کرد

عبدالله: مسوولیت جنگ به دوش کسانی است که بر آن اصرار می‌ورزند/ مجددی: مزاری حقوق همه‌ ملیت‌ها را می‌خواست

سیلاب، برف و باران جان دستکم ۵۹ نفر را در افغانستان گرفت

تروریست خطاب کردن طالبان توسط «پامپئو» در روز ششم مذاکرات قطر


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان