درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1397-12-29  |  2019-03-20  |  بروز شده در: 1397/12/28 - 07:18:2 FA | AR | EN
نماینده مسلمان کنگره: آمریکا در جایگاهی نیست که از ایران و ونزوئلا انتقاد کند / مردم فلسطین شایسته آزادی و احترام هستند             تشدید فشارها برای برکناری مشاور امنیت ملی افغانستان توسط امریکا             اردوغان: اروپا درباره جنایت نیوزیلند سکوت کرده است            پاکستان پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان را تبریک گفت             حملۀ تند عبدالله به محب: برهم‌زدن روابط افغانستان با جامعۀ جهانی خلاف منافع ملی است            حمله ترویستی نیوزلند، خشونت سیستماتیک علیه مسلمانان در غرب            تظاهرات حامیان جدایی کاتالونیا به مادرید کشیده شد             اسلام‌هراسی رنگ و بوی تروریستی به خود گرفته است            کشته و زخمی شدن چند صهیونیست طی عملیاتی در کرانه باختری             دهها کشته و زخمی بر اثر انفجار مین در دیرالزور سوریه             تظاهرات در شهرهای مختلف جهان در محکومیت حمله تروریستی در نیوزیلند            نخست‌وزیر نیوزیلند: ایمیل عامل حمله را ۹ دقیقه قبل از وقوع حادثه تروریستی دریافت کردم            فیسبوک: ۱.۵ میلیون ویدیو از حملات تروریستی نیوزیلند را در ۲۴ ساعت اول حذف کردیم             مسلمانان نیوزیلندی با کدام سلاح ها به خاک و خون افتادند؟/ باز هم AR-15 فاجعه آفرید+عکس            امتناع ترامپ از تروریستی خواندن قتل‌عام مسلمانان در نیوزیلند            تاریخ نشر: 1396/12/05 - 10:10:4
تعداد بازدید: 491
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

روایت سه شهید فاطمیون از یک خانواده: شیعیان افغانستانی برای اهل‌بیت(ع) جان می‌دهند
 روایت سه شهید فاطمیون از یک خانواده: شیعیان افغانستانی برای اهل‌بیت(ع) جان می‌دهند

برادر شهید حسین علیزاده می‌گوید: ما دوست داریم خالصانه در جوار اهل‌بیت(ع) و حرم حضرت زینب(س) شهید شویم و خالصانه برای آن‌ها خدمت می‌کنیم و جان می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری انصار به نقل از پویا، شیعیان افغانستانی خالصانه در راه اهل بیت(ع) جان می‌دهند. همین انگیزه کافی است که سال‌ها در جغرافیای مقاومت و در سنگر سوریه قدرتمندانه حضور داشته باشند و شجاعانه دشمن را به عقب برانند. شهیدپشت شهید، نتیجه این اخلاص و جهاد است. شهدایی که تا ابد نامشان در تاریخ به یادگار خواهد ماند.

شهید حسین علیزاده، یک رزمنده افغانستانی 34 ساله بود که چندی پیش توسط تروریست‌های تکفیری در شهر البوکمال در نزدیکی مرز عراق و سوریه به شهادت رسید. قبل از اینکه بحث سوریه پیش بیاید او یک بنا بود. اما از 12 اسفندماه سال 92 که پایش به سوریه باز شد دیگر از میدان جهاد دل نکند و پابند خانه نشد. آنقدر رفت و آمد تا شهادت نصیبش شد. پیکر مطهرش در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در مشهد تشییع و به خاک سپرده شد.

مهدی علیزاده برادر شهید فاطمیون، حسین علیزاده در گفتگو با تسنیم می‌گوید: بار اولی که می‌خواست به سوریه اعزام شود با مخالفت مادر مواجه شد. اما اصرار داشت و می‌گفت بچه‌ها با شوق و علاقه شدیدی به سوریه می‌روند، من هم می‌خواهم آن را تجربه کنم. بار اول که رفت و برگشت دوباره مادرم بی‌تابی کرد و گفت: یک بار رفتی دیگر کافی است، برادرم گفت: اما من تازه فهمیده‌ام آنجا چه خبر است و باید حضور داشته باشم.

او در مورد علاقه برادرش برای شکرت در نبرد سوریه می‌گوید: شوق و علاقه زیادی برای رفتن داشت و بیشتر اوقات سوریه بود. از خوبی‌های اخلاقش هم هرچه بگویم کم گفته‌ام.بشاش و خنده رو بود و پایبند به نماز، روزه و قرآن، از وقتی که سوریه رفتن را شروع کرد در این مسائل پایبندتر هم شد و می‌گفت من تازه بهشتم را پیدا کرده‌ام. برادرم اکثر اوقات که از سوریه به مشهد می آمد به من توصیه‌هایی داشت به من گفت نمازت را اول وقت بخوان و به مادر احترام بگذار. حرفهایش در ذهنم حک شده و هر لحظه آنها را به خاطر می‌آورم.

برادری که مثل یک پدر بود. مهدی علیزاده در این باره می‌گوید: حسین متولد سال 62 بود و حدود 11 سال از من بزرگتر بود تنها یک برادر نه مثل پدرم بود. از اسفندماه سال 92، سوریه رفتن را شروع کرد و از همان زمان بیشتر در سوریه بود تا مشهد. وقتی به مشهد می‌امد از او می‌پرسیدم آنجا چه مسئولیتی داری و چه کار می‌کنی؟ در جواب می‌گفت من یک سرباز صفرم، وقتی کسی می‌خواهد برای هدفش قدم بردارد بهتر است یک سرباز باشد تا فرمانده.

او در مورد نحوه شهادت برادرش می‌گوید: آنطور که رفقایش گفته‌اند در روز پنج شنبه ساعت 6 صبح به او بی سی می‌زند که دشمن هجوم آورده است و می‌گویند برای پشتیبانی به ما کمک برسانید. وقتی وارد خاکریز می‌شوند ظاهرا دشمن کل خاکریز را گرفته بود و اینها به کمین می‌خورند. پشت فرمان ماشین بود که از ناحیه شانه سمت چپ تیر می‌خورد. وقتی زخمی شد برای آنکه دشمن ماشین را نزند از آن پیاده می شود که تیر دوم به قلبش خورده و به شهادت می‌رسد. او در مرز عراق و سوریه و در شهر البوکمال به شهادت رسید.

مهدی علیزاده می‌گوید: شهید علیزاده دو فرزند دارد دخترش 8 ساله و پسرش 5 ساله است. دختر شهید تا چند روز پیش باورش نمی‌شد که پدرش شهید شده است اما وقتی که به معراج رفتیم و با پیکر شهید وداع گفتیم دخترش هم باور کرد و با پدرش حرف می‌زد و حال و روز خوبی نداشت.

او ادامه می‌دهد: بیشتر اوقات وقتی از سوریه به مشهد برای مرخصی می آمد از او می‌پرسدیم آنجا چگونه است تا به حال چند نفر را به هلاکت رسانده‌ای؟ و چقدر با تکفیری‌های روبرو شده‌ای؟ اما او هیچ چیز تعریف نمی‌کرد و می‌گفت: «هرچه بوده بین من و خدایم بوده و هست.» اما از حرم حضرت زینب(س) خیلی تعریف می‌کرد می‌گفت وقتی وارد حرم حضرت زینب(س) می‌شوید متوجه می‌شوید که کشش خاصی دارد می‌گفت: «تا خودتان نیایید این حس را باور نمی‌کنید.» تا اینکه من و مادرم سوریه رفته و آن تجربه را کسب کردیم. گویی حرم حضرت زینب(س) بهشت روی زمین است.

برادر شهید فاطمیون با اشاره به دیگر شهدای خانواده‌اش می‌گوید: خانواده ما دو شهید دیگر هم دارد. شهید علی اصغرانصاری پسر خواهرم است و شهید علیزاده دایی او می‌شود. شهید حمید احسانی هم داماد خواهر ماست شهید انصاری سال 94 شهید شد و پیکرش مفقودالاثر و از رفقایش شنیدیم وقتی در کمین افتادند نیاز بود که یک نفر داوطلب شود تا مهمات بیاورد. او به رفقایش می‌گوید: «بدون مهمات در محاصره از پشت قیچی می‌شویم به همین دلیل من می‌روم تا مهمات به نیروها برسانم.»

او ادامه می‌دهد: وقتی از پشت دیوار بیرون می‌آید تک تیرانداز او را می‌زند یک تیر به پایش خورده و تیر دوم به قلبش خورده است. رفقایش گفتند چون در محاصره بودیم نتوانستیم جنازه‌اش را به عقب بیاوریم. دو روز گذشته برای شهید انصاری و چند شهید مفقودالاثر دیگر از لشگر فاطمیون مراسم تشییع نمادین برگزار شد. به نشان شهید انصاری یک دسته گل درست کرده و به عنوان تابوت در کنار سایر شهدا او را تشییع کردیم. سنگ یادبود او نیز در بهشت رضا(ع) قرار دارد.

برادر شهید علیزاده از سومین شهید خانواده چنین می‌گوید:شهید احسانی هم در 17 آبان 92 به شهادت رسید، او وقتی می‌خواست از منطقه به مشهد بازگردد می‌رود تا از هم رزمش که دیده بان بود خداحافظی کند وقتی خداحافظی می‌کند، حین پایین آمدن از سنگر دیده بان از ناحیه سر مورد اصابت تک تیرانداز قرار می‌گیرد. در راه پنجره‌هایی داشت که پتو زده بودند، پتو را کنار زده تا چیزی را چک کند اما مورد اصابت تک تیرانداز قرار می‌گیرد و به شهادت می‌رسد. پیکر او هم در بهشت رضا(ع) به خاک سپرده شده است.

او در ادامه چنین می‌گوید: شهید احسانی زودتر ازشهیدان انصاری و علیزاده به سوریه رفته بود یعنی دو دوره جلوتر از آن دو شهید اعزام شد. هر کدام از این شهدا با عقیده شخصی خود و به خاطر ارادتی که به حضرت زینب داشتند به سوریه رفتند. از زمانی که جنگ سوریه شروع شد، حرف و حدیث‌ها هم پیش امد و برخی می‌گفتند که اینها به خاطر پول می‌روند یا بعد از اینکه شهید می‌شوند پول هنگفتی به خانواده‌هایشان می‌دهند. در حالی که این حرفها فقط ناراحتی ما را مضاعف می‌کند. وقتی شهید احسانی به شهادت رسید حضرت زینب(س) به خانواده ما صبری داد که متوجه شدیم روزی که امام حسین(ع) به شهادت رسید بر حضرت زینب(س) چه گذشته است. همان صبر بود که باعث شد با شهادت دو شهید بزرگوار انصاری و علیزاده احساس کنیم در این راه بزرگ قربانی داده‌ایم.

برادر شهید حسین علیزاده با شااره به شوق رزمندگان فاطمیون برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) می‌گوید: شیعیان افغانستان و به خصوص رزمندگان تیپ فاطمیون شیعیان مخلصی هستند که به حضرت زهرا(س)، حضرت علی(ع) و خاندانشان پایبندند. ما دوست داریم خالصانه در جوار اهل بیت(ع) و حرم حضرت زینب(س) شهید شویم و خالصانه برای آن‌ها خدمت کنیم و جان می‌دهیم.

انتهای پیام

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/9415


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

روایتی دسته اول از عملیات نجات داعش توسط دولت افغانستان؛ بالگردهایی با مأموریت ویژه


چه‌چیزی از چشم ۲میلیارد بیننده مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس پنهان ماند؟


تلفات «اُوردوز» با مواد در یک سال، بیش از تلفات آمریکا در جنگ ویتنام +عکس و آمار


سی‌ان‌ان: بن سلمان از لوح‌ها که ترامپ زیر دماغش گرفت تحقیر شد+فیلم


«جینا هاسپل» رئیس جدید «سیا» کیست؟/ خانمِ «سرشکنجه‌گر» در بالاترین مقام اطلاعاتی آمریکا +عکس


ماجرای ترامپ، فاحشه‌ها و تخت‌خواب باراک اوباما


پاسخ هاوکینگ به ۳ سوال اساسی


تراژدی ملی تجاوز؛ استرالیایی‌هایی که به کودکانشان نیز رحم نمی‌کنند +تصاویر و آمار


خاندان آل‌سعود چگونه زندگی می‌کنند/ حقوق ماهانه شاهزادگان سعودی چند دلار است +عکس


تن‌فروشی رسمی زنان کره جنوبی برای تقویت روحیه نظامیان آمریکایی + تصاویر


«عماد مغنیه»، مغز متفکر عملیات‌های حزب‌الله چگونه ترور شد؟


زوفیلیا یا حیوان‌خواهی؛ از ازدواج با سگ و اسب تا فاحشه‌خانه‌های حیوانی +عکس


حامی تروریسم دولتی سپاه است یا سیا؟+اسناد و تصاویر


زندان‌های سازمان «سیا» در افغانستان؛ در سلول‌های تاریک و اتاق‌های شکنجه چه می‌گذرد؟


احکام قضایی نژادپرستانه ضد شیعیان و رد آن در قوانین بین‌الملل


تاریخچه حزب الله لبنان از شکل گیری تا تاثیرگذاری بر معادلات سیاسی


توصیه‌های دیده‌بان حقوق بشر به دولت‌های عربستان و آمریکا


«شاخص جنگی» از مهمترین دلایل شکست ارتش‌های قدرتمند جهان در افغانستان + نمودار


آموزش نژادپرستی ضد شیعیان در مدارس رسمی سعودی


اگر سیدالشهدا نبود، این نهضت پیش نمی‌رفت/ همه جا محضر امام حسین(ع) است


موشک‌های سپاه پاسداران ایران از کجا می‌تواند پایتخت اسرائیل را هدف قرار دهد + تصاویر و نقشه


قصاب میانمار چگونه مسلمانان را سلاخی می‌کند؟+عکس


ترور ناجوانمردانه احمد شاه مسعود


چرا اسلام شناسان غربی شیفته علی(ع) هستند؟


هزینه عربستان سعودی برای ترویج عقاید تکفیری در انگلیس

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

«دزدی با چراغ»؛ چگونه شرکت امریکایی ۱۱ ملیون دالر را پیش چشم غنی ربود؟

نماینده مسلمان کنگره: آمریکا در جایگاهی نیست که از ایران و ونزوئلا انتقاد کند / مردم فلسطین شایسته آزادی و احترام هستند

تشدید فشارها برای برکناری مشاور امنیت ملی افغانستان توسط امریکا

اردوغان: اروپا درباره جنایت نیوزیلند سکوت کرده است

پاکستان پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان را تبریک گفت

حملۀ تند عبدالله به محب: برهم‌زدن روابط افغانستان با جامعۀ جهانی خلاف منافع ملی است

حمله ترویستی نیوزلند، خشونت سیستماتیک علیه مسلمانان در غرب

تظاهرات حامیان جدایی کاتالونیا به مادرید کشیده شد

اسلام‌هراسی رنگ و بوی تروریستی به خود گرفته است

کشته و زخمی شدن چند صهیونیست طی عملیاتی در کرانه باختری

دهها کشته و زخمی بر اثر انفجار مین در دیرالزور سوریه

تظاهرات در شهرهای مختلف جهان در محکومیت حمله تروریستی در نیوزیلند

نخست‌وزیر نیوزیلند: ایمیل عامل حمله را ۹ دقیقه قبل از وقوع حادثه تروریستی دریافت کردم

فیسبوک: ۱.۵ میلیون ویدیو از حملات تروریستی نیوزیلند را در ۲۴ ساعت اول حذف کردیم

مسلمانان نیوزیلندی با کدام سلاح ها به خاک و خون افتادند؟/ باز هم AR-15 فاجعه آفرید+عکس

امتناع ترامپ از تروریستی خواندن قتل‌عام مسلمانان در نیوزیلند

فیلمبرداری فرد مهاجم از لحظه ورود به مسجد نیوزیلند+ویدئو

نخست وزیر نیوزیلند: حمله به ۲ مسجد ۴۹ کشته بر جای گذاشت

برای مهسای شش ساله

خلیلزاد و تلاش برای پنهانکاری شکست طولانی‌ترین مذاکرات امریکا با طالبان/خلیلزاد مردم افغانستان را به سخره گرفته است

مهسای شش ساله را کشتند؛ عاملان را اعدام کنید

اصابت چند راکت، مراسم گرامیداشت سال‌گرد شهید مزاری را برهم زد / بیش از 20 زخمی به شفاخانه‌ها انتقال داده شده‌است/ ارگ محکوم کرد

عبدالله: مسوولیت جنگ به دوش کسانی است که بر آن اصرار می‌ورزند/ مجددی: مزاری حقوق همه‌ ملیت‌ها را می‌خواست

سیلاب، برف و باران جان دستکم ۵۹ نفر را در افغانستان گرفت

تروریست خطاب کردن طالبان توسط «پامپئو» در روز ششم مذاکرات قطر


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان