درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1397-04-01  |  2018-06-22  |  بروز شده در: 1397/03/31 - 06:04:5 FA | AR | EN
دیده بان حقوق بشر: نظامیان استرالیایی برای کشتار غیرنظامیان افغانستانی با یکدیگر رقابت می‌کردند             ترامپ: ۷ تریلیون دالری که در خاورمیانه خرج کردیم در حال بازگشت است             موصل آکنده از بوی مرگ، پرده ای جدید از عملکرد ائتلاف ضد داعش             ترامپ نقاب از چهره واقعی آمریکا برداشت            وقتی اسباب‌بازی فلسطینی‌ها چالش امنیتی اسرائیل می‌شود             درخواست معاون مجلس افغاستان از مردم: در انتخابات شرکت نکنید             حرف و حدیث‌ها در مورد خطوط هوایی کابل-ریاض؛ آیا پای داعش به افغانستان باز می‌شود؟             برگ چای و مهار سرطان ریه            خوردن آلبالو برای این افراد ممنوع!            گوشی تاشوی Galaxy X سامسونگ قیمت حداقل ۱۸۰۰ دلاری خواهد داشت             عبدالله: افغانستان در مدیریت آب همکار خوب جهان باقی می‌ماند             از آغاز سال جاری حدود ۱۳۲ هزار تن در افغانستان بیجا شده اند             یک‌ جوان در ولایت پروان اعضای خانواده‌اش را کُشت             همزمانی ۲ اقدام ضدحقوق بشری ترامپ؛ جداکردن کودکان و خروج از شورای حقوق بشر             هلال ماه شوال رؤیت شد؛ فردا (جمعه) عید فطر است            تاریخ نشر: 1396/06/09 - 10:49:2
تعداد بازدید: 362
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سید حسن نصرالله:
آمریکا و اسرائیل عصبانی هستند چون طرحشان برای منطقه در حال شکست است

دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت "عید آزادسازی دوم" گفت که این روزها آمریکا و اسرائیل عصبانی هستند چون طرح آنها برای منطقه در حال شکست است.

 "سید حسن نصرالله" دبیر کل حزب‌الله لبنان در این سخنرانی گفت: از خداوند برای شهدا که بوجود آورندگان پیروزی واقعی بودند آمرزش می‌خواهیم و دوست دارم که از شما عذرخواهیم کنم چون می بایست هم اکنون و در این جشن بزرگ در کنار شما باشم همانطور که در سال 2000 به بنت جبیل رفتم اما متاسفانه شرایط متفاوت است و پس از جنگ تابستان 2006 شرایط همانند قبل از جنگ نیست به خصوص که این روزها آمریکا و اسرائیل عصبانی هستند چون طرح آنها برای منطقه در حال شکست است و برادران به بنده اجازه ندادند که در کنار شما باشم و گفتند اجازه دهید که خوشحالی، خوشحالی باقی بماند.

وی افزود: این پیروزی را تبریک می‌گویم و این پیروزی ارتش و ملت و مقاومت بر تروریست‌هایی است که سرزمین گرانقدر ما را اشغال کردند و عید آزادسازی دوم را اعلام کرده و از تمام حاضرانی که از استان‌های مختلف به خصوص مردم از بقاع آمدند تشکر می‌کنم.

دبیر کل حزب‌الل لبنان در ادامه این سخنرانی گفت: امروز نهمین روز از ماه ذی الحجه است که میان مسلمانان به روز عرفه مشهور بوده و طی آن بیش از 2 میلیون حاجی در عرفات در یک سرزمین ایستاده و لباس‌های یکسانی که شبیه کفن سفید می‌باشد به تن می‌کنند و بدین ترتیب نمی‌توان فقیر را از ثروتمند تشخیص داد و همگی نام خداوند را آورده و دعا و توسل به جای می‌آوردند. این منظره در عرفات نشان دهنده پتانسیل قدرت امت ما بوده که مانع از آن شدند که این قدرت در خدمت جامعه اسلام قرار بگیرد. امیدواریم که خداوند وجدان ملت‌ها و نخبه‌ها و مقامات را در راستای امتداد امت اسلامی برای خارج شدن از مشکلات وفتنه‌ها بیدار سازد.

سید حسن نصرالله اضافه کرد: در روز عرفه و از شهر بعلبک برای حاجیان دعا کرده و امیدواریم که سالم به وطن‌های خود بازگردند. همچنین در روز عرفه می بایست قلبهایمان را متوجه کربلای امام حسین کنیم که در چنین روزی حسین و خانواده‌ و یارانش از مکه به سوی کربلا خارج شدند. حاجیان از عرفه می‌آمدند تا گوسفندان را برای خداوند قربانی کنند اما حسین مکه را ترک کرد تا خود، فرزندان، برادران و نزدیکان و یارانش را تقدیم خداوند کرده تا این دین سالم بماند و امت بیدار شود.

امام حسین الهام بخش انقلابی‌ها و مقاومت در کل جهان خواهد بود

وی اضافه کرد: به حسین، کسی که بزرگترین فداکاری را انجام داد رو می‌کنیم، کسی که نماز را به جای آورد و زکات پرداخت کرد و در راه خدا جهاد را انجام داد و همواره و در طول تاریخ و تا روز رستاخیر، الهام بخش انقلابی‌ها و مقاومت در کل جهان خواهد بود.

دبیر کل حزب‌الله لبنان اضافه کرد: امروز 31 آگوست است و در سال 1978 و در چنین روزی، رژیم لیبی جنایت ربودن امام پیشوا، سید موسی صدر و دو همراهش را مرتکب شد و در این یادبود و در این موضوع نمی‌توانم چیزی بیشتری از آن چیزی که برادر بزرگمان، رئیس جنبش امل و رئیس مجلس نمایندگان "نبیه بری" گفته بگویم و از وی به دلیل مواضع ملی شجاعانه و حکیمانه قدردانی می‌کنم. وی هموراه ثابت کرده که مرد چالش‌ها بوده و ضمانتی برای وحدت ملی به شمار می‌آید.

دبیر کل حزب‌الله لبنان اضافه کرد: امروز در اینجا گرد آمده‌ایم تا جشن ملی جدیدی به مناسبت آزادسازی جدید برگزار کنیم و بر اصطلاح جدیدی با عنوان آزادسازی دوم متفق القول شویم. چون تعداد پیروزی‌ها زیاد بوده و به دنبال شمردن این پیروزی‌ها نیستیم. پیروزی نخست در سال 1985 و زمانی که اسرائیل از بیروت و دیگر مناطق لبنان خارج شد، حاصل گردید. در سال 1993 و 1996 و سال 2000 و 2006 پیروزی‌های دیگر حاصل شد تا اینکه پیروزی اخیر بدست آمد. به همین دلیل این روز را روز آزادسازی دوم می‌نامیم. تروریست‌ها در مرزهای شرقی و شمالی ما مستقر شده بودند و در مرزهای شمالی، ارتش لبنان به صورت عالی توانست بر مرزها سیطره یافته و مانع از آن شود که مرزها به محلی برای حضور گروه‌های مسلح تبدیل شود اما مشکل در مرزهای شرقی با سوریه بود چون تروریست‌ها بر هر دو طرف مرز سیطره یافته بودند و هزاران کیلومتر را در اختیار داشتند و این تهدیدی واقعی برای سوریه و لبنان به شمار می‌آمد اما از آنجایی که کل سوریه درگیر جنگ بود خطر واقعی برای لبنان بوده چون تروریست‌ها به دنبال ایجاد امارتی در لبنان تا دریا بودند و تمامی این موارد مستند بوده و تروریست‌ها تا زمان آزادسازی دوم همواره به خمپاره باران و روستاها و مناطق مرزی مبادرت می ورزیدند.

سید حسن نصرالله در این سخنرانی گفت: لبنانی‌ها درباره گروهی که همه جهان می‌دانستند که دشمن امت عربی است اختلاف پیدا کردند. ما در برابر 3 گزینه قرار داشتیم. برخی رویکرد بی طرفی را اتخاذ کردند و برخی به صورت مثبت با این گروه‌ها تعامل کرده و برای آنها غذای گرم و امکانات فراهم می‌کردند و گزینه سوم مقابله با این گروه‌ها بوده است. در گزینه مقابله، در کنار ارتش سوریه از منطقه القصیر شروع کرده و جنگ را در داخل اراضی لبنانی ادامه دادیم. ما و ارتش سوریه تعداد زیادی شهدا و مجروح دادیم و از پیروزی به پیروزی دیگر رسیده و زمین را تا آخرین مرحله در تابستان 2017 باز پس گرفتیم. طی سال‌های اخیر ارتش لبنان جنگی را در حومه عرسال انجام داد و مقابله‌هایی نیز در راس بعلبک و القاع داشت.

فشار آمریکا بر دولت لبنان برای تعویق عملیات ارتش علیه داعش در مرز

سید حسن نصرالله گفت: امارت داعش و پروژه امارت داعشی‌ها سقوط کرد و گروه‌های تروریستی به بیرون رانده شده و مناطق اشغال شده از بخش سوریه نیز بازپس گرفته شد. تصمیم دولت لبنان برای جنگ در فجر الجرود تصمیم مهمی بود. زمانی که در جرود عرسال پیروزی حاصل شد آمریکایی‌ها ناخرسندی خود را به مقامات لبنانی به دلیل حضور حزب‌الله در این عملیات ابراز داشتند و زمانی که دولت لبنان تصمیم گرفت که ارتش لبنان اقدام به آزادسازی باقی مناطق لبنان در ارتفاعات بکند آمریکایی‌ها بار دیگر از مقامات لبنانی خواستند که این عملیات را انجام نداده و حتی تهدید کردند در صورتی که این عملیات انجام شود کمک‌ها به ارتش متوقف می‌شود. ای مردم لبنان بدانید که آمریکا نمی‌خواهد که داعش از سرزمین شما خارج شود و زمانی که اصرار دولت لبنان برای طرد داعش را مشاهده کرد از دولت لبنان خواست که این عملیات به سال آینده موکول شود و خدا می‌داند که طی این یک سال چه توطئه‌ای در سر داشتند.

وی اضافه کرد: ما امروز منتظر تصمیم حاکمیتی دیگری از سوی دولت لبنان هستیم چون همچنان بخشی از سرزمین لبنان  تحت اشغال اسرائیل قرار دارد و این مناطق مزارع شبعا، تپه های کفرشوبا هستند و امروز در روز آزادسازی دوم خواستار تکمیل آزادسازی نخست بوده و خواستار طرحی برای آزادسازی مزارع شبعا و تپه ها هستیم. من خواستار آغاز جنگ با اسرائیل نیستم بلکه می‌خواهیم با جدیت طرحی کامل برای آزادسازی این مناطق و بازگرداندن حق حاکمیت لبنان فراهم شود و ما در حزب الله امیدواریم که این پیروزی در زمان رئیس جمهور میشل عون حاصل شود.

شخصا با بشار اسد دیدار کرده و برای بیرون راندن داعشی‌ها از مرز لبنان درخواست کمک کردم

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: بر خود واجب می‌دانیم که فداکاری ارتش سوریه را ارج نهیم. آنها به درخواست ما در ارتفاعات مرزی به جنگ پرداختند این در حالی است که آزادسازی ارتفاعات مناطق مرزی جزو اولویت‌های سوریه نبوده و بنا به درخواست ما آنها در این عملیات مشارکت کردند.من شخصا نزد "بشار اسد" رئیس جمهور سوریه رفته و از وی درخواست کمک کردم تا داعش از منطقه القلمون منتقل شود. من به بشار اسد و تمامی برادرانمان در سوریه به خصوص ارتش آن در همراهی حقیقی در این پیروزی تبریک می‌گویم.

تشکر از ایران به دلیل حمایت همیشگی از مقاومت

وی افزود: در عید آزادسازی دوم همانند عید آزادسازی نخست از جمهوری اسلامی ایران، رئیس، ملت، مجلس، نیروهای مسلح، سپاه پاسداران انقلاب و از هر کسی از این ملت عزیز به دلیل حمایت همیشگی‌شان از مقاومت و سوریه و لبنان، کمال تشکر را دارم. همچنین به عراق به دلیل آزادسازی تلعفر تبریک می‌گوییم و از ایران به دلیل اعلام آمادگی برای حمایت از ارتش لبنان بدون هیچ پیش شرط یا تهدید یا مداخله در تصمیمات حاکمیتی تشکر می‌کنیم.

سید حسن نصرالله اضافه کرد: آزادسازی دوم باعث رنجش اسرائیل شد و تکمیل این پیروزی در دو سوی جبهه بیشتر باعث رنجش اسرائیل شد. اسرائیل امروز برای یتیمان خود (داعش) گریه می‌کند و به شکست طرح خود و دوستانش در سوریه اعتراف کرده و به دنبال راهی برای تثبیت موقعیت خود و دور کردن خطرها به کمک دولت آمریکا و فشار بر ایران و ملت مظلوم یمن و درخواست از مقامات روسیه است.

آمریکا در دوران ترامپ یک خطر به شمار می‌آید

دبیر کل حزب الله لبنان در بخشی دیگر از این سخنرانی گفت: ای برادران و خواهران باید بدانیم که توطئه در منطقه در حال از بین رفتن بوده و خواب آمریکا و اسرائیل که بر اساس داعش و خواهرانش از گروه‌های مسلح تروریستی بوده از بین رفته است. یک ماشین تبلیغاتی بزرگی وجود دارد که از حزب‌الله لبنان تصویری خطرناک و ویرانگر ایجاد کرده  و آمریکایی‌ها از دولت لبنان خواهند خواست که حزب‌الل را منحل  کند. این در حالی است که آمریکا در دوران ترامپ یک خطر به شمار می‌آید. سرنوشت جهان بین کیم یونگ اون و دونالد ترامپ معلق باقی مانده است. دولت ترامپ روابط با روسیه و چین را به پایین ترین میزان خود رسانده و چه بسا به زودی علیه ونزوئلا اعلام جنگ کرده و به لغو توافق هسته‌ای با ایران تهدید کرده و از اختلافات میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نیز حمایت می‌کند. آمریکا قادر است به یک چشم بهم زدن بحران قطر را حل کند و ادامه حملات به یمن در راستای منافع آمریکا است و گرنه می‌توانست جنگ را متوقف کند. ترامپ حتی به پاکستان و ارتش آن که همپیمان تاریخی واشنگتن بوده اهانت کرد.

انتهای پیام

 

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/8344


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

چه‌چیزی از چشم ۲میلیارد بیننده مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس پنهان ماند؟


تلفات «اُوردوز» با مواد در یک سال، بیش از تلفات آمریکا در جنگ ویتنام +عکس و آمار


سی‌ان‌ان: بن سلمان از لوح‌ها که ترامپ زیر دماغش گرفت تحقیر شد+فیلم


«جینا هاسپل» رئیس جدید «سیا» کیست؟/ خانمِ «سرشکنجه‌گر» در بالاترین مقام اطلاعاتی آمریکا +عکس


ماجرای ترامپ، فاحشه‌ها و تخت‌خواب باراک اوباما


پاسخ هاوکینگ به ۳ سوال اساسی


تراژدی ملی تجاوز؛ استرالیایی‌هایی که به کودکانشان نیز رحم نمی‌کنند +تصاویر و آمار


خاندان آل‌سعود چگونه زندگی می‌کنند/ حقوق ماهانه شاهزادگان سعودی چند دلار است +عکس


تن‌فروشی رسمی زنان کره جنوبی برای تقویت روحیه نظامیان آمریکایی + تصاویر


روایت سه شهید فاطمیون از یک خانواده: شیعیان افغانستانی برای اهل‌بیت(ع) جان می‌دهند


«عماد مغنیه»، مغز متفکر عملیات‌های حزب‌الله چگونه ترور شد؟


زوفیلیا یا حیوان‌خواهی؛ از ازدواج با سگ و اسب تا فاحشه‌خانه‌های حیوانی +عکس


حامی تروریسم دولتی سپاه است یا سیا؟+اسناد و تصاویر


زندان‌های سازمان «سیا» در افغانستان؛ در سلول‌های تاریک و اتاق‌های شکنجه چه می‌گذرد؟


احکام قضایی نژادپرستانه ضد شیعیان و رد آن در قوانین بین‌الملل


تاریخچه حزب الله لبنان از شکل گیری تا تاثیرگذاری بر معادلات سیاسی


توصیه‌های دیده‌بان حقوق بشر به دولت‌های عربستان و آمریکا


«شاخص جنگی» از مهمترین دلایل شکست ارتش‌های قدرتمند جهان در افغانستان + نمودار


آموزش نژادپرستی ضد شیعیان در مدارس رسمی سعودی


اگر سیدالشهدا نبود، این نهضت پیش نمی‌رفت/ همه جا محضر امام حسین(ع) است


موشک‌های سپاه پاسداران ایران از کجا می‌تواند پایتخت اسرائیل را هدف قرار دهد + تصاویر و نقشه


قصاب میانمار چگونه مسلمانان را سلاخی می‌کند؟+عکس


ترور ناجوانمردانه احمد شاه مسعود


چرا اسلام شناسان غربی شیفته علی(ع) هستند؟


هزینه عربستان سعودی برای ترویج عقاید تکفیری در انگلیس

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

اخراج پناهجویان زیرسن قانونی به افغانستان از دانمارک و نروژ

دیده بان حقوق بشر: نظامیان استرالیایی برای کشتار غیرنظامیان افغانستانی با یکدیگر رقابت می‌کردند

ترامپ: ۷ تریلیون دالری که در خاورمیانه خرج کردیم در حال بازگشت است

موصل آکنده از بوی مرگ، پرده ای جدید از عملکرد ائتلاف ضد داعش

ترامپ نقاب از چهره واقعی آمریکا برداشت

وقتی اسباب‌بازی فلسطینی‌ها چالش امنیتی اسرائیل می‌شود

درخواست معاون مجلس افغاستان از مردم: در انتخابات شرکت نکنید

حرف و حدیث‌ها در مورد خطوط هوایی کابل-ریاض؛ آیا پای داعش به افغانستان باز می‌شود؟

برگ چای و مهار سرطان ریه

خوردن آلبالو برای این افراد ممنوع!

گوشی تاشوی Galaxy X سامسونگ قیمت حداقل ۱۸۰۰ دلاری خواهد داشت

عبدالله: افغانستان در مدیریت آب همکار خوب جهان باقی می‌ماند

از آغاز سال جاری حدود ۱۳۲ هزار تن در افغانستان بیجا شده اند

یک‌ جوان در ولایت پروان اعضای خانواده‌اش را کُشت

همزمانی ۲ اقدام ضدحقوق بشری ترامپ؛ جداکردن کودکان و خروج از شورای حقوق بشر

هلال ماه شوال رؤیت شد؛ فردا (جمعه) عید فطر است

صلاح به بازی مصر - اروگوئه می‌رسد

​یونس قانونی: یک اجماع سیاسی بزرگ در برابر خود سری‌های حکومت ایجاد شده است

پدرام: انتقال آرشیف فیلم‌های افغانستان به داخل ارگ خیانت است

احمدضیا مسعود: ​ اشرف غنی قاتل جوانان جنبش رستاخیز برای تغییر است و باید محاکمه شود

روسیه ۵- عربستان صفر؛ شلیک به قلب بن سلمان

نیویورک تایمز: ترامپ مقابل رهبر کره شمالی لحنی چاپلوسانه داشت

تحلیلی بر مقام و منزلت عید سعید فطر

ایزدیار: اگر عاملان کشتار ۱۲جوزا کیفری نشوند خود انتقام می‌گیریم

عید فطر در شعر فارسی


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان