درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1396-05-28  |  2017-08-19  |  بروز شده در: 1396/05/28 - 04:53:3 FA | AR | EN
مراسمـ گرامیداشت شهدای «میرزا اولنگ» در مرقد امامـ خمینی(ره) + تصاویر            تمامـ اعضای کمیتۀ هنر کاخ سفید استعفا دادند             گرامی‌داشت از ۹۸ مین سالروز استرداد استقلـال کشور            اعترافات پدر مهاجمـ بارسلونا در مورد پسرش             ترامپ استراتژیست ارشد خود را برکنار کرد            دونالد ترامپ استعفا خواهد داد!             صبرمان را بیشتر از این نیازمایید، جلو دسیسه‌گران و فتنه‌انگیزان را بگیرید             شوک تروریستی دیگر به اروپا؛ واکنش‌های همراه با حیرت به حمله اسپانیا             معادله دو مجهولی قدرت در لیگ ماتادورها؛ بارسلونا علیه رئال مادرید             غول‌های باواریا پنجه در پنجه بزرگان آرزومند «وست‌فالیا»             حمایت ترامپ از اعمال خشونت علیه مسلمانان به بهانه حملـات بارسلون            حزب‌الله لبنان حمله تروریستی داعش در اسپانیا را محکومـ کرد            استفاده ابزاری وزیر جنگ رژیمـ صهیونیستی از حملـات اسپانیا برای حمله به اسلـامـ             جزئیات حمله تروریستی در بارسلونا/ داعش مسؤولیت حمله بارسلونا را برعهده گرفت/ 80 کشته و زخمی تا کنون+فیلمـ             تلـاش عربستان برای جلوگیری از انتشار گزارشی سرّی درباره کشتار کودکان یمنی            تاریخ نشر: 1396/5/15 - 13:29:09
تعداد بازدید: 48
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

یوسف الکلـابی:
حشد الشعبی با آمادگی کامل در عرصه باقی خواهد ماند/هیچ‌کس نمی‌تواند در خصوص انحلـال آن نظر بدهد
  حشد الشعبی با آمادگی کامل در عرصه باقی خواهد ماند/هیچ‌کس نمی‌تواند در خصوص انحلـال آن نظر بدهد

سخنگوی امنیتی نیروهای داوطلب مردمی عراق تأکید کرد حشد الشعبی با آمادگی کامل در عرصه باقی خواهد ماند و با دسیسه‌های دشمنان و هرگونه اقدامـ تجاوزکارانه‌ای که به مرزهای کشور صورت بگیرد مقابله خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری انصار، (یوسف الکلـابی) سخنگوی امنیتی حشد الشعبی عراق در گفتگو با خبرگزاری تسنیمـ به موضوع پیروزی نیروهای امنیتی عراق در موصل و آینده حشد الشعبی اشاره کرد و در این خصوص گفت: پیروزی ما در موصل در حقیقت پیروزی تمامـ آزادگان جهان و کشورهایی است که در راه مبارزه با تروریسمـ کنار ما ایستادند، همچنین به‌طور حتمـ این پیروزی را مدیون شهدایمان هستیمـ و شهدا و خانواده‌هایشان مایه افتخار ما هستند. با این پیروزی رؤیاهای دشمنان که خودشان داعش را به وجود آورده‌اند نیز نقش بر آب شد، آنان خواهان بحرانی شدن اوضاع منطقه هستند و قصد دارند با تجزیه عراق کل منطقه را دچار فروپاشی کنند.

وی ادامه داد: پیروزی در موصل تمامـ تلـاش‌ها و دسیسه‌های دشمن برای تجزیه منطقه را ناکامـ گذاشت و ثابت کرد که در خاورمیانه مردانی هستند که با ایمان و شجاعت تا پای جان ایستادگی خواهند کرد و به‌لطف خداوند و یاری خیرخواهان ملت عراق به این پیروزی بزرگ دست یافت.

او در خصوص وضعیت نیروهای داوطلب مردمی پس از برچیده شدن داعش از عراق گفت: حشد الشعبی یک سازمان نظامی رسمی و وابسته به دولت عراق است و همچون سایر دستگاه‌های امنیتی دولتی پس از پایان کار داعش نیز به فعالیت‌های معمول خود ادامه خواهد داد و اوامر فرماندهی کل نیروهای مسلح را اجرا خواهد کرد. باید تأکید کنمـ که حشد الشعبی با آمادگی کامل در عرصه باقی خواهد ماند و با دسیسه‌های دشمنان و هرگونه اقدامـ تجاوزکارانه‌ای که به مرزهای کشور صورت بگیرد مقابله خواهد کرد.

او در همین خصوص ادامه داد: ستاد مشترک فرماندهی تمامـ نقشه‌های جنگی و زمان عملیات‌های مختلف در سراسر عراق را برنامه‌ریزی می‌کند، و تمامـ دستگاه‌های امنیتی از جمله حشد الشعبی تحت امر این ستاد هستند. پس از آزادسازی موصل نیز عملیات نظامی ادامه خواهد یافت و حشد الشعبی برای انجامـ هر مأموریتی که به آن محول شود آمادگی کامل دارد.

سخنگوی امنیتی حشد الشعبی عراق در خصوص فعالیت نیروهای آمریکایی و نیروهای موسومـ به ائتلـاف بین المللی در عراق گفت: ما در حشد الشعبی همواره اعلـامـ کرده‌ایمـ که عراقی‌ها به‌تنهایی می‌توانند خاک خود را از وجود تروریست‌ها پاکسازی کنند و تنها به پشتیبانی لجستیکی و هوایی نیاز دارند. حشد الشعبی از سال 2014 تاکنون هرگز در عملیات‌هایی که ائتلـاف بین المللی در آنها حضور داشته مشارکت نکرده است.

وی توضیح داد: ما در خصوص آمریکایی‌ها دیدگاه خاصی داریمـ و تجربه‌های فراوانی در زمینه تعامل با آنان داریمـ، از این رو حیدر العبادی فرمانده کل نیروهای مسلح به دیدگاه ما احترامـ می‌گزارد و تاکنون در هیچ عملیات مشترکی با نیروهای ائتلـاف حضور نداشته‌ایمـ. در عملیات‌های خود نیز از پشتیبانی نیروی هوایی عراق استفاده می‌کنیمـ و به‌لطف خدا و تلـاش مجاهدان قهرمان تاکنون در تمامـ عملیات‌های خود به پیروزی دست یافته‌ایمـ.

یوسف الکلـابی به فعالیت‌های کنونی نیروهای داوطلب مردمی اشاره کرد و گفت: همـ‌اکنون حشد الشعبی در مناطق همـ‌مرز با سوریه مستقر هستند و تروریست‌ها به‌طور روزانه و مستمر به نیروهای ما حمله می‌کنند، داعش همچنان در شوک حضور نیروهای ما در مرز و قطع شدن مسیرهای امدادی میان عراق و سوریه به سر می‌برد و به همین دلیل همه‌روزه شاهد حمله تروریست‌ها از داخل خاک سوریه به‌سمت نیروهایمان هستیمـ.

همچنین سخنگوی امنیتی حشد الشعبی از حمله گسترده تروریست‌های داعش به نیروهای مردمی در مرز عراق و سوریه خبر داد و گفت: سه روز پیش تروریست‌ها با تعداد قابل توجهی خودروی بمب‌گذاری شده و تانک و نفربر به نیروهای حشد الشعبی حمله کردند که البته رزمندگان ما به‌لطف خدا نیروهای مهاجمـ را درهمـ شکستند. مهمترین و گسترده‌ترین عملیات حال حاضر ما پاکسازی و کنترل نوار مرزی با سوریه است.

وی در خصوص آینده حشد الشعبی و برخی تلـاش‌ها برای خلع سلـاح و یا انحلـال این نیرو گفت: حشد الشعبی از دامان ملت عراق برخاسته است تا باقی بماند و اگر به‌طور دقیق به مسئله نگاه کنید متوجه می‌شوید که به هیچ عنوان امکان انحلـال حشد الشعبی وجود ندارد و هیچ شخص عاقلی چه غیرنظامی باشد و چه نظامی و سیاسی هرگز نمی‌تواند این نیروی بزرگ را که توانایی نابود کردن دشمنان و بازگرداندن ابهت دولت را دارد از دست بدهد و راضی به انحلـال آن باشد.

او در پایان تأکید کرد: همچنین حشد الشعبی بر اساس قانون اساس و تصویب قانون حشد الشعبی در پارلمان عراق تبدیل به یک سازمان نظامی قانونی و رسمی شده است که هیچ‌کس نمی‌تواند در خصوص انحلـال آن نظر بدهد، زیرا این سازمان را ملت عراق و فتوای مرجع عالی‌قدر آیت الله سیستانی به وجود آورده است و در صورتی که نیاز باشد همین ملت آن را منحل خواهد کرد.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/7867


تگ ها:*
*

*نیز بخوانید

روزی که مزارشریف سقوط کرد/خواسته شهید صارمی تجهیز کتابخانه‌های افغانستان بود


دولت افغانستان در مسیر حکومت‌های سابق کمونیستی/آمریکا مردمـ را به‌بازی گرفته است


امامـ رضا(ع) و مقامـ رضا/ ولـایت از نگاه امامـ رضا(ع) شرط توحید است


استراتژی ترامپ در افغانستان تهاجمی‌تر خواهد بود


درک شب قدر در گرو قرب به اهل بیت است/ ولی خدا؛ محور لیلة القدر


داعش بعد از سوریه به افغانستان می‌رود/ افزایش فعالیت داعش نشان‌دهنده مرگ آن‌هاست


به آمریکایی‌ها اجازه کنترل بر مرزهای عراق و سوریه را نخواهیمـ داد/ حشدالشعبی عراق: بدون هماهنگی با دمشق وارد سوریه نمی‌شویمـ


فلسفه رمضان/ آزادی از هوا و هوس بهترین بهره انسان از ماه بندگی


چرا تحرکات طالبان طی چند ماه اخیر در افغانستان بیشتر شده است؟


ما می‌خواهیمـ حق خود محرومان را بدهیم/شاهد‌ افزایش 7 واحدی فاصله طبقاتی در سال‌های اخیر هستیمـ
پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

رییس جمهور: هرات باید به قطب ترانزیت منطقه مبدل شود‌

مراسمـ گرامیداشت شهدای «میرزا اولنگ» در مرقد امامـ خمینی(ره) + تصاویر

تمامـ اعضای کمیتۀ هنر کاخ سفید استعفا دادند

گرامی‌داشت از ۹۸ مین سالروز استرداد استقلـال کشور

اعترافات پدر مهاجمـ بارسلونا در مورد پسرش

ترامپ استراتژیست ارشد خود را برکنار کرد

دونالد ترامپ استعفا خواهد داد!

صبرمان را بیشتر از این نیازمایید، جلو دسیسه‌گران و فتنه‌انگیزان را بگیرید

شوک تروریستی دیگر به اروپا؛ واکنش‌های همراه با حیرت به حمله اسپانیا

معادله دو مجهولی قدرت در لیگ ماتادورها؛ بارسلونا علیه رئال مادرید

غول‌های باواریا پنجه در پنجه بزرگان آرزومند «وست‌فالیا»

حمایت ترامپ از اعمال خشونت علیه مسلمانان به بهانه حملـات بارسلون

حزب‌الله لبنان حمله تروریستی داعش در اسپانیا را محکومـ کرد

استفاده ابزاری وزیر جنگ رژیمـ صهیونیستی از حملـات اسپانیا برای حمله به اسلـامـ

جزئیات حمله تروریستی در بارسلونا/ داعش مسؤولیت حمله بارسلونا را برعهده گرفت/ 80 کشته و زخمی تا کنون+فیلمـ

تلـاش عربستان برای جلوگیری از انتشار گزارشی سرّی درباره کشتار کودکان یمنی

دانشمندان چینایی انسان را منجمد کردند

چین به افغانستان کمک نظامی میکند

اوج بی‌باوری رییس جمهور به نیروهای امنیتی؛ غنی از ارگ تا دانشگاه کابل را با چرخبال رفت

بازداشت یک عضو فعال شبکۀ آی اس آی پاکستان توسط امنیت ملی

وابستگی به قدرت‌هـای خارجی مهم‌ترین عامل بحران کنونی در افغانستان است

بازداشت آمر میدان هوایی کندز به اتهامـ «اختلـاس کلـان»

غنی بر اصلـاحات جدی در دانشگاه‌ها تأکید کرد

ائتلـاف نجات: مقامات مرتبط با حکومت پروسه ناامن سازی شمال را متوقف کند

پیکاسوی کوچک افغانستان از سوی رییس جمهور صربیا پیشنهاد مستقیمـ تابعیت دریافت کرد


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان