درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1396-07-27  |  2017-10-19  |  بروز شده در: 1396/07/27 - 04:17:5 FA | AR | EN
قاتل ستایش را اعدام نکردند!/ آیا فشاری برای نجات قاتل وجود دارد؟/ ستایش هم 6 ساله بود!             یونیسف: روزانه ۱۵۰۰۰ کودک جان شان را از دست می دهند             پیام خونین طالبان به نشست صلح افغانستان در عمان             آموزگارانی که در بدل کامیابی خواستار «رابطۀ جنسی» با دانش‌آموزان شدند             تجلیل از روز ملی حمل‌ونقل و نگرانی از اخاذی در شاهراه‌ها            اعضای خانوادۀ نادری به قتل 70 بزرگ قومی اسماعیلیان متهم شدند             زمان مناسب خروج از افغانستان را امریکا تشخیص می‌دهد!             مراسم تشیع جنازه فرمانده پلیس پکتیا در کابل برگزار شد            رؤیای شگفت‌انگیز 5G به واقعیت نزدیکتر شد             کشته شدن ۱۵ غیرنظامی افغان در عملیات شبانه نیروهای امریکایی در شرق افغانستان             اجلاس عمان برای تامین صلح در افغانستان: مذاکره برای مذاکره             دوشیدن گاو شیرده عربی به هر وسیله            طالبان چگونه به فرماندهی پلیس ولایت پکتیا حمله کرد؟             العبادی: همه‌پرسی کردستان عراق به گذشته پیوست             دولت افغانستان در قبال حمایت برخی سفارتخانه‌های خارجی از داعش سکوت کرده است            تاریخ نشر: 1396/5/15 - 13:29:09
تعداد بازدید: 134
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

یوسف الکلـابی:
حشد الشعبی با آمادگی کامل در عرصه باقی خواهد ماند/هیچ‌کس نمی‌تواند در خصوص انحلال آن نظر بدهد
  حشد الشعبی با آمادگی کامل در عرصه باقی خواهد ماند/هیچ‌کس نمی‌تواند در خصوص انحلال آن نظر بدهد

سخنگوی امنیتی نیروهای داوطلب مردمی عراق تأکید کرد حشد الشعبی با آمادگی کامل در عرصه باقی خواهد ماند و با دسیسه‌های دشمنان و هرگونه اقدام تجاوزکارانه‌ای که به مرزهای کشور صورت بگیرد مقابله خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری انصار، (یوسف الکلابی) سخنگوی امنیتی حشد الشعبی عراق در گفتگو با خبرگزاری تسنیم به موضوع پیروزی نیروهای امنیتی عراق در موصل و آینده حشد الشعبی اشاره کرد و در این خصوص گفت: پیروزی ما در موصل در حقیقت پیروزی تمام آزادگان جهان و کشورهایی است که در راه مبارزه با تروریسم کنار ما ایستادند، همچنین به‌طور حتم این پیروزی را مدیون شهدایمان هستیم و شهدا و خانواده‌هایشان مایه افتخار ما هستند. با این پیروزی رؤیاهای دشمنان که خودشان داعش را به وجود آورده‌اند نیز نقش بر آب شد، آنان خواهان بحرانی شدن اوضاع منطقه هستند و قصد دارند با تجزیه عراق کل منطقه را دچار فروپاشی کنند.

وی ادامه داد: پیروزی در موصل تمام تلاش‌ها و دسیسه‌های دشمن برای تجزیه منطقه را ناکام گذاشت و ثابت کرد که در خاورمیانه مردانی هستند که با ایمان و شجاعت تا پای جان ایستادگی خواهند کرد و به‌لطف خداوند و یاری خیرخواهان ملت عراق به این پیروزی بزرگ دست یافت.

او در خصوص وضعیت نیروهای داوطلب مردمی پس از برچیده شدن داعش از عراق گفت: حشد الشعبی یک سازمان نظامی رسمی و وابسته به دولت عراق است و همچون سایر دستگاه‌های امنیتی دولتی پس از پایان کار داعش نیز به فعالیت‌های معمول خود ادامه خواهد داد و اوامر فرماندهی کل نیروهای مسلح را اجرا خواهد کرد. باید تأکید کنم که حشد الشعبی با آمادگی کامل در عرصه باقی خواهد ماند و با دسیسه‌های دشمنان و هرگونه اقدام تجاوزکارانه‌ای که به مرزهای کشور صورت بگیرد مقابله خواهد کرد.

او در همین خصوص ادامه داد: ستاد مشترک فرماندهی تمام نقشه‌های جنگی و زمان عملیات‌های مختلف در سراسر عراق را برنامه‌ریزی می‌کند، و تمام دستگاه‌های امنیتی از جمله حشد الشعبی تحت امر این ستاد هستند. پس از آزادسازی موصل نیز عملیات نظامی ادامه خواهد یافت و حشد الشعبی برای انجام هر مأموریتی که به آن محول شود آمادگی کامل دارد.

سخنگوی امنیتی حشد الشعبی عراق در خصوص فعالیت نیروهای آمریکایی و نیروهای موسوم به ائتلاف بین المللی در عراق گفت: ما در حشد الشعبی همواره اعلام کرده‌ایم که عراقی‌ها به‌تنهایی می‌توانند خاک خود را از وجود تروریست‌ها پاکسازی کنند و تنها به پشتیبانی لجستیکی و هوایی نیاز دارند. حشد الشعبی از سال 2014 تاکنون هرگز در عملیات‌هایی که ائتلاف بین المللی در آنها حضور داشته مشارکت نکرده است.

وی توضیح داد: ما در خصوص آمریکایی‌ها دیدگاه خاصی داریم و تجربه‌های فراوانی در زمینه تعامل با آنان داریم، از این رو حیدر العبادی فرمانده کل نیروهای مسلح به دیدگاه ما احترام می‌گزارد و تاکنون در هیچ عملیات مشترکی با نیروهای ائتلاف حضور نداشته‌ایم. در عملیات‌های خود نیز از پشتیبانی نیروی هوایی عراق استفاده می‌کنیم و به‌لطف خدا و تلاش مجاهدان قهرمان تاکنون در تمام عملیات‌های خود به پیروزی دست یافته‌ایم.

یوسف الکلابی به فعالیت‌های کنونی نیروهای داوطلب مردمی اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون حشد الشعبی در مناطق هم‌مرز با سوریه مستقر هستند و تروریست‌ها به‌طور روزانه و مستمر به نیروهای ما حمله می‌کنند، داعش همچنان در شوک حضور نیروهای ما در مرز و قطع شدن مسیرهای امدادی میان عراق و سوریه به سر می‌برد و به همین دلیل همه‌روزه شاهد حمله تروریست‌ها از داخل خاک سوریه به‌سمت نیروهایمان هستیم.

همچنین سخنگوی امنیتی حشد الشعبی از حمله گسترده تروریست‌های داعش به نیروهای مردمی در مرز عراق و سوریه خبر داد و گفت: سه روز پیش تروریست‌ها با تعداد قابل توجهی خودروی بمب‌گذاری شده و تانک و نفربر به نیروهای حشد الشعبی حمله کردند که البته رزمندگان ما به‌لطف خدا نیروهای مهاجم را درهم شکستند. مهمترین و گسترده‌ترین عملیات حال حاضر ما پاکسازی و کنترل نوار مرزی با سوریه است.

وی در خصوص آینده حشد الشعبی و برخی تلاش‌ها برای خلع سلاح و یا انحلال این نیرو گفت: حشد الشعبی از دامان ملت عراق برخاسته است تا باقی بماند و اگر به‌طور دقیق به مسئله نگاه کنید متوجه می‌شوید که به هیچ عنوان امکان انحلال حشد الشعبی وجود ندارد و هیچ شخص عاقلی چه غیرنظامی باشد و چه نظامی و سیاسی هرگز نمی‌تواند این نیروی بزرگ را که توانایی نابود کردن دشمنان و بازگرداندن ابهت دولت را دارد از دست بدهد و راضی به انحلال آن باشد.

او در پایان تأکید کرد: همچنین حشد الشعبی بر اساس قانون اساس و تصویب قانون حشد الشعبی در پارلمان عراق تبدیل به یک سازمان نظامی قانونی و رسمی شده است که هیچ‌کس نمی‌تواند در خصوص انحلال آن نظر بدهد، زیرا این سازمان را ملت عراق و فتوای مرجع عالی‌قدر آیت الله سیستانی به وجود آورده است و در صورتی که نیاز باشد همین ملت آن را منحل خواهد کرد.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/7867


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

تسلیم و تصدیق؛ صفات بارز عباس(ع)/ افتخار ائمه به قمربنی‌هاشم


امریکا بیش از طالبان مانع صلح است/مخالف کنترل افغانستان توسط خارجی‌ها هستم


کیها درآمد معادن افغانستان را بدست می آورند؟


جامعه افغانستان پذيراي داعش نيست


حملات هوایی ناتو، روستا نشینان را به طالبان نزدیک می‌کند


حامیان استراتژی ترامپ در ریختن خون غیرنظامیان افغان شریک‌اند/افغانستان برای آمریکا تنها یک پروژه است


سود امریکا از مواد مخدر در افغانستان بیشتر از هزینه 5،8 میلیارد دالری واشنگتن است


طالبان میتوانند سلاح را در افغانستان ازرانتر خریداری نمایند


حسینی مزاری: وضعیت شیعیان افغانستان در دولت کنونی خراب‌تر شده است/ روحانیت و جریان‌های سیاسی به مسئولیت خود عمل نمی کنند


اگر دولت وحدت ملی شکست بخورد، افغانستان تجزیه میشود/آمریکا امکاناتی به افغانستان برای مقابله با طالبان نداده است!


روزی که مزارشریف سقوط کرد/خواسته شهید صارمی تجهیز کتابخانه‌های افغانستان بود


دولت افغانستان در مسیر حکومت‌های سابق کمونیستی/آمریکا مردم را به‌بازی گرفته است


امام رضا(ع) و مقام رضا/ ولایت از نگاه امام رضا(ع) شرط توحید است


استراتژی ترامپ در افغانستان تهاجمی‌تر خواهد بود


درک شب قدر در گرو قرب به اهل بیت است/ ولی خدا؛ محور لیلة القدر


داعش بعد از سوریه به افغانستان می‌رود/ افزایش فعالیت داعش نشان‌دهنده مرگ آن‌هاست


به آمریکایی‌ها اجازه کنترل بر مرزهای عراق و سوریه را نخواهیم داد/ حشدالشعبی عراق: بدون هماهنگی با دمشق وارد سوریه نمی‌شویم


فلسفه رمضان/ آزادی از هوا و هوس بهترین بهره انسان از ماه بندگی


چرا تحرکات طالبان طی چند ماه اخیر در افغانستان بیشتر شده است؟


ما می‌خواهیم حق خود محرومان را بدهیم/شاهد‌ افزایش 7 واحدی فاصله طبقاتی در سال‌های اخیر هستیم

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

حملۀ طالبان به پایگاه ارتش در کندهار؛ 46 کشته، 6 زخمی

قاتل ستایش را اعدام نکردند!/ آیا فشاری برای نجات قاتل وجود دارد؟/ ستایش هم 6 ساله بود!

یونیسف: روزانه ۱۵۰۰۰ کودک جان شان را از دست می دهند

پیام خونین طالبان به نشست صلح افغانستان در عمان

آموزگارانی که در بدل کامیابی خواستار «رابطۀ جنسی» با دانش‌آموزان شدند

تجلیل از روز ملی حمل‌ونقل و نگرانی از اخاذی در شاهراه‌ها

اعضای خانوادۀ نادری به قتل 70 بزرگ قومی اسماعیلیان متهم شدند

زمان مناسب خروج از افغانستان را امریکا تشخیص می‌دهد!

مراسم تشیع جنازه فرمانده پلیس پکتیا در کابل برگزار شد

رؤیای شگفت‌انگیز 5G به واقعیت نزدیکتر شد

کشته شدن ۱۵ غیرنظامی افغان در عملیات شبانه نیروهای امریکایی در شرق افغانستان

اجلاس عمان برای تامین صلح در افغانستان: مذاکره برای مذاکره

دوشیدن گاو شیرده عربی به هر وسیله

طالبان چگونه به فرماندهی پلیس ولایت پکتیا حمله کرد؟

العبادی: همه‌پرسی کردستان عراق به گذشته پیوست

دولت افغانستان در قبال حمایت برخی سفارتخانه‌های خارجی از داعش سکوت کرده است

گسترش دایره تسلط نیروهای عراقی بر تاسیسات نفتی،‌ نظامی و فرودگاه کرکوک

ولسوالی معروف کندهار به تصرف طالبان درآمد

"سباستین کورس" جوان ترین صدر اعظم اروپا می‌شود

برگزاری انتخابات شفاف اعتماد از دست‌رفته مردم به دولت را بازمی‌گرداند

اشرف غنی توسط «جان کری» و «جیمز ماتیس» بیمه شده است/ شورای امنیت افغانستان به نمایندگان پول داده بود

خروج آمریکا از یونسکو، اقدامی از روی استیصال

عملی نشدن تعهدات پاکستان دلیل توقف یک ساله نشست‌های چهارجانبه صلح افغانستان

نه بندی به برجام اضافه می‌شود و نه تبصره‌ای/ ایران در برابر هیچ قدرت و هیچ دیکتاتوری سر تسلیم فرود نیاورده و نخواهد آورد +ویدیو

فرانسه، آلمان و انگلیس در بیانیه‌ای از برجام حمایت کردند/ موگرینی: ایران به تمام تعهدات هسته‌ای خود عمل کرده است


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان