درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1397-04-30  |  2018-07-21  |  بروز شده در: 1397/04/13 - 11:13:2 FA | AR | EN
فرهمند: نظام الدین قیصاری در نتیجۀ لت و کوب در وضعیت بد صحی به سر می برد             «اشرف غنی» از بخشش ۳ میلیون دالری به «حکمتیار» تا پرداخت تنها ۱۵۰۰ دالر بهای زندگی یک کودک             توقیف محموله بزرگ تسلیحات غیرقانونی در کابل؛ پای چه کسی در میان است؟            محمد محقق: ارگ قوم گرایی را در پیش گرفته است             راهپیمایی حامیان نظام الدین قیصاری به خشونت کشانیده شد             آمریکا و اسرائیل در پی نابودی ارتش ترکیه             اذعان امریکا به افزایش ۷۳ درصدی تلفات غیرنظامیان در افغانستان            اختصاص ۳۸ میلیون افغانی برای برگزاری مسابقات لیگ برتر افغانستان             موتر محافظان اشرف غنی یک دختر دست‌فروش را در لغمان زیر گرفت             تاکید رییس جمهوری سابق افغانستان برنقش امریکا در کشتار مردم            نماینده افغانستان برنده جایزه جشنواره فیلم شانگهای شد             اعتراض به ترور یک روحانی برجسته شیعه در هرات/ والی هرات: از عالمان دینی محافظت می‌کنیم             غنی: ترور علما و شخصیت‌های دینی جنایتی نابخشودنی است            اخراج پناهجویان زیرسن قانونی به افغانستان از دانمارک و نروژ             دیده بان حقوق بشر: نظامیان استرالیایی برای کشتار غیرنظامیان افغانستانی با یکدیگر رقابت می‌کردند            تاریخ نشر: 1396/5/15 - 13:22:34
تعداد بازدید: 297
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

فعال سیاسی و رئیس «مؤسسه اجتماعی زنان افغانستان»
دولت افغانستان در مسیر حکومت‌های سابق کمونیستی/آمریکا مردم را به‌بازی گرفته است
دولت افغانستان در مسیر حکومت‌های سابق کمونیستی/آمریکا مردم را به‌بازی گرفته است

فعال سیاسی و رئیس مؤسسه اجتماعی زنان افغانستان اظهار داشت: در حالی که روزانه ده‌ها نفر در این کشور کشته می‌شوند و آمریکا نیز افغان‌ها را فریب می‌دهد اما رهبران دولت وقت خود را با شعار و کنفرانس‌های نمایشی ضایع می‌کنند.

(فتانه‌گیلانی) فعال سیاسی و رئیس (مؤسسه اجتماعی زنان افغانستان) در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم درباره سرنوشت حکومت وحدت ملی و عدم تعامل با منتقدان سیاسی همچنین پیامدهای برکناری نواز شریف نخست‌وزیر سابق پاکستان اظهارنظر کرد.

وی با اشاره به تعیین استراتژی آمریکا در افغانستان و عملکرد رهبران حکومت وحدت ملی گفت: (آمریکا و غرب مردم افغانستان را به‌بازی گرفته‌اند و با سیاست موش و گربه در حالی که مردم خواستار صلح هستند همچنان بر تشدید جنگ در افغانستان تأکید دارند. رهبران معامله‌گر حکومت وحدت ملی نیز توان حسابرسی از آمریکا را ندارند).

گیلانی تأکید کرد: آمریکا و ناتو باید این واقعیت را بپذیرند که در جنگ افغانستان شکست خورده‌‌اند زیرا غربی‌ها با مداخله در افغانستان وعده همکاری، صلح و ثبات را به مردم این کشور و جامعه جهانی داده بودند اما با گذشت 16 سال هنوز شاهد قربانی شدن افغان‌ها هستیم، پس آمریکا و غرب در افغانستان صادق نبوده‌اند و ملت را به‌بازی گرفته‌اند.

فعال سیاسی افغان افزود که نجات افغانستان از طریق نظامی ممکن نیست و بهترین گزینه برای آمریکا و کشورهای غربی در افغانستان پیش‌برد مذاکرات سیاسی و تلاش‌های صلح‌آمیز است.

این کارشناس افغان اظهار داشت: کشورهای غربی و در رأس آن آمریکا حکومت‌ دست‌نشانده، ضعیف و فاسد را در 13 سال گذشته در افغانستان روی کار آوردند و با پایان حکومت سابق، (جان کری) وزیر خارجه آمریکا دولت دست‌نشانده‌ وحدت ملی را تشکیل داد که نتیجه آن برای همه آشکار است، رهبران حکومت بین دیوارها و حصارهای امنیتی در ارگ ریاست جمهوری نشسته‌اند و از وضعیت مردم آگاهی ندارند.

وی با اشاره به دیگر اهداف آمریکا نیز اعلام کرد که آمریکا و غربی‌ها از طریق افغانستان برای دست یافتن به آسیای مرکزی تلاش می‌کنند. بنابراین مردم افغانستان باید درباره آن تصمیم بگیرند، کشورهای غربی شاید تعدادی از رهبران سیاسی را خریده باشند اما مردم و تمام رهبران سیاسی را نخریده‌اند.

رئیس مؤسسه اجتماعی زنان افغانستان با تأکید بر بازی دوگانه آمریکا در این کشور گفت: آمریکا با بازی موش و گربه و طرح موضوعاتی مانند افزایش سربازان خارجی و اعلام استراتژی جدید سعی در فریب مردم افغانستان دارد، آمریکا از اینکه صدای ملت خسته از جنگ را نشنیده می‌گیرد باید احساس شرم کند، مردم درخواست صلح دارند و آمریکا از تشدید جنگ حرف می‌زند.

افغانستان قربانی بازی اطلاعاتی بزرگ پاکستان، آمریکا و غرب

گیلانی معتقد است: مردم افغانستان در آتش‌بازی اطلاعاتی بزرگ پاکستان، آمریکا و غرب می‌سوزند، اما مقامات افغان به‌حدی غرق در فسادند که توانایی مقابله در برابر غرب و آمریکا را ندارند.

وی با انتقاد از عملکرد اشرف غنی اظهار داشت: زمانی که غنی به‌عنوان رئیس‌جمهور افغانستان تعیین شد در سفر به آمریکا در مقابل سنای این کشور ده‌ها بار به‌علامت احترام سر خم کرد اما یک بار قاطعانه از پایان جنگ و یا صلح صحبت نکرد.

رئیس مؤسسه اجتماعی زنان افغانستان تصریح کرد: رهبران افغانستان باید بدون در نظرداشتن قومیت به‌فکر نجات مردم خسته باشند و با صدای واحد از آمریکا و جهان غرب بپرسند که با گذشت 16 سال از جنگ جاری در این کشور، این جنگ چه‌زمانی پایان خواهد یافت زیرا هرچیزی نقطه آغاز و پایانی دارد که جنگ افغانستان نیز نباید از آن مستثنی باشد.

گیلانی درباره عملکرد حکومت وحدت ملی و ائتلاف سیاسی منتقدان غنی نیز گفت: رئیس‌جمهور این کشور در دوران رقابت‌های انتخاباتی خود وعده‌های بسیاری داد اما به هیچ یک از این شعارها عمل نکرد و علاوه بر آن نیز ما شاهد ظهور گروه تروریستی داعش در دوران تصدی اشرف غنی هستیم.

در دوران حکومت وحدت ملی ناامنی‌ها و حملات انتحاری در کابل افزایش یافته‌ و تیم اشرف غنی نیز به افراد محدودی در ریاست جمهوری خلاصه شده‌اند که سبب ایجاد نارضایتی در مردم شده است.

فعال سیاسی افغانستان در ادامه تصریح کرد که تنها شورای عالی ائتلاف برای نجات افغانستان ناراضی نیستند بلکه بیشتر مردم این کشور از حکومت وحدت ملی ناخشنودند.

وی در ادامه نیز خاطرنشان کرد: ائتلاف‌های سیاسی که پیش از این نیز توسط (محقق)، (عطامحمدنور) و ژنرال (دوستم) در 15 سال گذشته شکل گرفتند با از دست دادن فرصت‌های خوب برای منافع مردم افغانستان کاری از پیش نبردند زیرا به‌فکر فکر منافع جناحی و سیاسی خود بودند.

کارشناس مسائل سیاسی افغانستان اظهار داشت: اگر رهبران سیاسی از اشتباهات گذشته خود درس بگیرند و با در نظرداشتن منافع مردم افغانستان مانع کشتار و ناامنی در این کشور شوند در نتیجه فشار به حکومت این کشور خوب است تا اجازه ندهند که افراد محدودی، صلاحیت‌ها در افغانستان را انحصاری کنند.

فتانه گیلانی با اذعان به عدم‌کارایی حکومت وحدت ملی گفت که شورای عالی ائتلاف نجات افغانستان و سایر ائتلاف‌های منتقد حکومت باید بیدار شوند و برای مسائل بزرگ و منافع ملی افغانستان تلاش کنند، این ائتلاف‌ها باید صادقانه به‌فکر نجات کشور از بحران موجود باشند، زمان آن رسیده که رهبران افغان در برابر مردم و تاریخ بیش از این شرمنده نشوند.

اگر ائتلاف نجات افغانستان ثابت کند که به‌فکر بهبود وضعیت کشور است و رهبران آن اشتباهات گذشته را تکرار نکنند، مردم بدون شک حمایت خواهند کرد.

دولت افغانستان در مسیر حکومت‌های سابق کمونیستی

کارشناس افغان در پاسخ به ادامه کشمکش‌های حکومت افغانستان با ائتلاف‌های اپوزیسیون تصریح کرد: سیاست‌هایی را که حکومت کنونی در پیش گرفته‌ مانند سیاست حکومت‌های سابق کمونیستی در افغانستان است، آن زمان و در اختلاف‌های احزاب کمونیستی (خلق) و (پرچم) حاکمیت در اختیار افراد محدودی بود که نتیجه اشغال شوروی را در پی داشت اما سرانجام توسط مجاهدین شکست خوردند.

وی ادامه داد: حکومت کنونی افغانستان نیز در وضعیتی مشابه قرار گرفته و تنها تفاوت این است که در گذشته حکومت تحت حمایت روس‌ها بود اما اکنون تحت حمایت آمریکا قرار دارد.

فعال سیاسی افغان همچنین گفت که اگر رهبران و مردم افغانستان برای نجات این کشور متحد شوند و از تکرار اشتباهات گذشته خودداری کنند، ارگ ریاست جمهوری با تمام پشتیبانی آمریکا توان مقاومت ندارد.

رئیس مؤسسه اجتماع زنان افغانستان گفت که خواسته زنان افغانستان که همیشه برای تحقق صلح تلاش کرده‌اند نیز توقف جنگ و ایجاد اصلاحات در این کشور است.

برکناری (نواز شریف) تأثیری در رویکرد پاکستان در افغانستان ندارد

گیلانی درباره برکناری نواز شریف از نخست وزیر پاکستان و تأثیر آن در افغانستان نیز گفت: حدود 27 سال در پاکستان بوده‌ام و بر اساس مطالعاتی که دارم بیشتر از ده نخست‌وزیر حکومت پاکستان نتوانسته‌اند دوران قانونی خود را طی کنند. همیشه یک مشکل داخلی موجب برکناری آنها از قدرت شده است. در مورد نواز شریف نیز این موضوع صدق می‌کند و این مسئله داخلی پاکستان تأثیری بر رویکرد این کشور در افغانستان نخواهد گذاشت.

وی تصریح کرد که همان‌طور که انتخاب نواز شریف تأثیری بر سیاست پاکستان در برابر افغانستان نداشت اکنون برکناری او نیز تأثیری بر سیاست اسلام‌آباد نخواهد گذاشت.

کارشناس افغان در پایان اظهار داشت: صلاحیت و قدرت در اختیار نظامیان و به‌ویژه سازمان اطلاعات ارتش پاکستان است بنابراین مقامات غیرنظامی درباره افغانستان صلاحیت چندانی ندارند، زیرا در چندین سال گذشته بارها فرصت‌های خوبی برای دو کشور به‌وجود آمد که مقامات پاکستانی نتوانستند و یا هم شاید نخواستند از آن برای بهبود امنیت و ثبات منطقه، افغانستان و یا حتی پاکستان استفاده کنند.

انتهای پیام

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/7866


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

گفتگوی با رتبه یک کنکور ارشد؛ 9 رتبه تک رقمی و بیش از 100 رتبه دورقمی


نظامیان پاکستان عاملان اصلی اختلاف‌افکنی میان کابل و اسلام‌آباد هستند


نوروز در اوراق تاریخ فرهنگی افغانستان


کلاف سردرگم صلح در افغانستان، چرا مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد؟


تسلیم و تصدیق؛ صفات بارز عباس(ع)/ افتخار ائمه به قمربنی‌هاشم


امریکا بیش از طالبان مانع صلح است/مخالف کنترل افغانستان توسط خارجی‌ها هستم


کیها درآمد معادن افغانستان را بدست می آورند؟


جامعه افغانستان پذيراي داعش نيست


حملات هوایی ناتو، روستا نشینان را به طالبان نزدیک می‌کند


حامیان استراتژی ترامپ در ریختن خون غیرنظامیان افغان شریک‌اند/افغانستان برای آمریکا تنها یک پروژه است


سود امریکا از مواد مخدر در افغانستان بیشتر از هزینه 5،8 میلیارد دالری واشنگتن است


طالبان میتوانند سلاح را در افغانستان ازرانتر خریداری نمایند


حسینی مزاری: وضعیت شیعیان افغانستان در دولت کنونی خراب‌تر شده است/ روحانیت و جریان‌های سیاسی به مسئولیت خود عمل نمی کنند


اگر دولت وحدت ملی شکست بخورد، افغانستان تجزیه میشود/آمریکا امکاناتی به افغانستان برای مقابله با طالبان نداده است!


روزی که مزارشریف سقوط کرد/خواسته شهید صارمی تجهیز کتابخانه‌های افغانستان بود


حشد الشعبی با آمادگی کامل در عرصه باقی خواهد ماند/هیچ‌کس نمی‌تواند در خصوص انحلال آن نظر بدهد


امام رضا(ع) و مقام رضا/ ولایت از نگاه امام رضا(ع) شرط توحید است


استراتژی ترامپ در افغانستان تهاجمی‌تر خواهد بود


درک شب قدر در گرو قرب به اهل بیت است/ ولی خدا؛ محور لیلة القدر


داعش بعد از سوریه به افغانستان می‌رود/ افزایش فعالیت داعش نشان‌دهنده مرگ آن‌هاست


به آمریکایی‌ها اجازه کنترل بر مرزهای عراق و سوریه را نخواهیم داد/ حشدالشعبی عراق: بدون هماهنگی با دمشق وارد سوریه نمی‌شویم


فلسفه رمضان/ آزادی از هوا و هوس بهترین بهره انسان از ماه بندگی


چرا تحرکات طالبان طی چند ماه اخیر در افغانستان بیشتر شده است؟


ما می‌خواهیم حق خود محرومان را بدهیم/شاهد‌ افزایش 7 واحدی فاصله طبقاتی در سال‌های اخیر هستیم

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

احتمال بازگشت حامد کرزی به عرصه قدرت

فرهمند: نظام الدین قیصاری در نتیجۀ لت و کوب در وضعیت بد صحی به سر می برد

«اشرف غنی» از بخشش ۳ میلیون دالری به «حکمتیار» تا پرداخت تنها ۱۵۰۰ دالر بهای زندگی یک کودک

توقیف محموله بزرگ تسلیحات غیرقانونی در کابل؛ پای چه کسی در میان است؟

محمد محقق: ارگ قوم گرایی را در پیش گرفته است

راهپیمایی حامیان نظام الدین قیصاری به خشونت کشانیده شد

آمریکا و اسرائیل در پی نابودی ارتش ترکیه

اذعان امریکا به افزایش ۷۳ درصدی تلفات غیرنظامیان در افغانستان

اختصاص ۳۸ میلیون افغانی برای برگزاری مسابقات لیگ برتر افغانستان

موتر محافظان اشرف غنی یک دختر دست‌فروش را در لغمان زیر گرفت

تاکید رییس جمهوری سابق افغانستان برنقش امریکا در کشتار مردم

نماینده افغانستان برنده جایزه جشنواره فیلم شانگهای شد

اعتراض به ترور یک روحانی برجسته شیعه در هرات/ والی هرات: از عالمان دینی محافظت می‌کنیم

غنی: ترور علما و شخصیت‌های دینی جنایتی نابخشودنی است

اخراج پناهجویان زیرسن قانونی به افغانستان از دانمارک و نروژ

دیده بان حقوق بشر: نظامیان استرالیایی برای کشتار غیرنظامیان افغانستانی با یکدیگر رقابت می‌کردند

ترامپ: ۷ تریلیون دالری که در خاورمیانه خرج کردیم در حال بازگشت است

موصل آکنده از بوی مرگ، پرده ای جدید از عملکرد ائتلاف ضد داعش

ترامپ نقاب از چهره واقعی آمریکا برداشت

وقتی اسباب‌بازی فلسطینی‌ها چالش امنیتی اسرائیل می‌شود

درخواست معاون مجلس افغاستان از مردم: در انتخابات شرکت نکنید

حرف و حدیث‌ها در مورد خطوط هوایی کابل-ریاض؛ آیا پای داعش به افغانستان باز می‌شود؟

برگ چای و مهار سرطان ریه

خوردن آلبالو برای این افراد ممنوع!

گوشی تاشوی Galaxy X سامسونگ قیمت حداقل ۱۸۰۰ دلاری خواهد داشت


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان