درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1396-09-24  |  2017-12-15  |  بروز شده در: 1396/08/17 - 08:11:0 FA | AR | EN
ویژه نامه/ اربعین حسینی             شمار زائران در شهر کربلا به 10 میلیون نفر رسید             دفتر سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان برکناری عطامحمد نور را رد کرد            نیمی از ثروت جهان در اختیار 3 کشور             بازی سعودی با کارت حریری             امریکا از افغانستان خارج شود/طالبان با روی کارآمدن دولت مشروع به صلح می‌پیوندد             حملات خودسرانه نیروهای خارجی به صلح افغانستان صدمه زده است            اثبات تداوم بی‌اعتمادی مردم ایران به آمریکا            دادستان دادگاه بین المللی جرایم در مورد جنایت های جنگی در افغانستان تحقیق می کند             معاش سالانه مشاوران غنی به بیش از 200 میلیون افغانی می‌رسد             رئیس پارلمان افغانستان مرتکب فساد شده است/ ابراهیمی فقط جریمه نقدی شد!/ رئیس دارالانشاء به دادستانی معرفی شد             پارلمان افغانستان خواهان آوردن اصلاحات در کمیسیون های انتخاباتی شد            سیگار: طالبان محدوده مناطق تحت نفوذشان را گسترش داده اند             پارلمان افغانستان نادیده گرفته شد/اداره ثبت احوال واژه‌های «قومیت» و «ملیت» را حذف نمی‌کند             مقابله با رژیم صهیونیستی مبارزه‌ای مقدس و خوش‌عاقبت است            تاریخ نشر: 1396/4/27 - 17:39:22
تعداد بازدید: 587
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

هفت هیولای بمب افکن + عکس
 هفت هیولای بمب افکن + عکس

بیشتر مردم هواپیماهای بمب افکن را از طریق فیلم‌های مستند جنگی و یا فیلم‌های سینمایی دیده‌اند و محو قدرت و کشتار بیرحمانه این تجهیزات شده‌اند ولی آیا قوی‌ترین بمب‌افکن‌های تاریخ را می‌شناسید؟!

پاسخی کامل به این پرسش که بهترین هواپیما ‌های بمب افکن تولید شده در طول تاریخ کدام‌ها هستند، میتواند کمی چالش بر انگیز باشد. با این وجود اگر نگاهی دقیق به بمب افکن‌های مختلف داشته باشیم و ویژگی‌های هر کدام را به صورت مقایسه‌ای با دسته دیگر بررسی کنیم، به لیستی اجمالی و البته مستدل خواهیم رسید. در این بررسی فاکتور‌های مختلفی از جمله قدرت، سرعت، برد، فناوری و همچنین جنگ افزار‌های یک بمب افکن لحاظ شده اند. از این رو تمامی بمب افکن‌هایی که در ادامه معرفی میشوند، از هر نظر مرگبار و حرفه‌ای به شمار میآیند. لازم به ذکر است که تجزیه و تحلیل‌های فنی نیز در نظر گرفته شده است و گزینش تنها از میان بمب افکن‌هایی که رد حال حاضر وضعیت عملیاتی دارند خواهد بود. همان طور که در ادامه مشاهده خواهید کرد، نامی از هواپیما‌های بمب افکن در دست طراحی و توسعه در لیست مذکور آورده نشده است.

شماره 1- نورثروپ گرومن بی-2 اسپیریت

 

نورثروپ گرومن بی-2 اسپیریت از بمب افکن ‌های چند منظوره و رادار گریز شرکت نورثروپ و همچنین کمپانی بوئینگ است که گلوله سیلور سیاست آمریکا لقب دارد. هدف از تولید این بمب افکن استفاده از آن برای مقابله با تهدیداتی که از بالا ترین اولویت برخوردار هستند بوده است. این پرنده نظامی استراتژیک طی جنگ سرد طراحی شد و تمام مراحل توسعه آن با در نظر گرفتن شرایط امنیتی ویژه صورت گرفت. جالب است بدانید که به دلیل قیمت بالا فقط 20 فروند نورثروپ گرومن بی-2 اسپیریت توسط نیروی هوایی آمریکا به خدمت گرفته شده و هیچ گاه برای فروش به سایر کشور‌ها ارائه نشده است.

از نقطه نظر عملکردی نیز این بمب افکن استراتژیک قابلیت‌های ویژه‌ای در اختیار دارد. برای مثال میتواند حدود 18000 کیلوگرم محموله جنگی حمل کرده و بیش از 12000 کیلومتر بدون نیاز به سوخت گیری مجدد پرواز کند.

شماره 2- توپولف-160

 

مورد بعدی توپولف-160 بمب افکن استراتژیک مافوق صوت ساخت روسیه است که به منظور مقابله با مهم ترین پرنده‌های جنگی آمریکا طراحی و تولید شد. این بمب افکن قابلیت حمل بمب‌های هسته‌ای را دارد و از طرفی بزرگ ترین هواپیمای مافوق صوت مجهز به بال متغیر تولید شده در سراسر جهان به شمار میرود. گفته میشود از توپولف-160 با برد 14500 کیلومتر تاکنون تنها 39 فروند ساخته شده است. برخی منابع اعلام کرده اند که خود روسیه 16 فروند از این بمب افکن را به صورت رسمی در اختیار دارد.

شماره 3- راکول بی-1 لنسر

 

راکول بی-1 لنسر آمریکایی بمب افکنی چهار موتوره و مافوق صوت است که از حضور بال متحرک بهره مند بوده و در جایگاه سومین بمب افکن استراتژیک برتر دنیا قرار گرفته است. این پرنده در سال 1986 خدمت رسانی رسمی خود به آمریکا را آغاز کرد و اساسا با هدف جایگزینی با بی-52 ساخته شد. بی-1 لنسر قابلیت حمل داخلی 34000 کیلوگرم بمب و موشک را دارد و از این نظر نسبت به تمام بمب افکن‌های آمریکایی برتر است. مجموعا 100 فروند از این بمب افکن تولید شد و هم اکنون حدود 70 لنسر آماده خدمت رسانی در مواقع لزوم خواهد بود.

شماره 4- بوئینگ بی-52 استراتوفورترس

 

شماره چهارم لیست به بوئینگ بی-52 استراتوفورترس تعلق دارد. این پرنده یک بمب افکن راهبردی فرو صوت است که طی جنگ سرد به عنوان جایگزین بی-36 ساخته شد. از سال 1955 تاکنون نیز در خدمت نیروی هوایی آمریکا قرار دارد. از تمامی مدل‌های این بمب افکن در مجموع 744 فروند تولید شد و به دلیل عملکرد مناسب در کنار هزینه‌های پایین نگه داری، همچنان مورد استفاده واقع میشود. بوئینگ بی-52 استراتوفورترس بدون نیاز به سوخت گیری مجدد میتواند 18500 کیلومتر پرواز کند، از طرفی ظرفیت حمل 32000 کیلوگرم سلاح مختلف از موشک گرفته تا بمب‌های هدایت شونده را نیز دارد.

شماره 5- توپولف تو-95

 

توپولف تو-95 یکی دیگر از بمب‌های استراتژیک دوربرد است که توسط اتحاد جماهیر شوروی طراحی و تولید شد. بمب افکن در سال 1956 مجوز ورود به سرویس را دریافت کرده و هنوز هم از آن در شمار یکی از مهم ترین عناصر قدرت هوایی دور برد روسیه یاد میشود. توپولف تو-95 توانایی حمل 15000 کیلوگرم بار را داشته و میتواند 12500 کیلومتر بدون سوخت گیری مجدد پرواز کند. بیش از 500 فروند از این بمب افکن ساخته شده است و انتظار میرود که حداقل تا سال 2040 همچنان با موفقیت خدمت رسانی کند.

شماره 6- توپولف تو-22 ام

 

بمب افکن استراتژیک روسی دیگر توپولف تو-22 ام نام دارد. این پرنده که مجهز به موتور توربوفن کوزنتسف NK-25 است، ظرفیت بارگیری تا 24000 کیلوگرم را در اختیار دارد. بیش از 570 فروند هواپیما از انواع مدل‌های این بمب افکن تولید شده است که تو-22 ام 3 آخرین مدل آن است. حدود 90 فروند از آن‌ها نیز در خدمت نیروی هوایی روسیه در وضعیت فعال قرار دارد. لازم به ذکر است که نیروی دریایی هند هم از این بمب افکن استراتژیک استفاده میکند.

شماره 7- اچ 6

 

اچ 6 یک جت بمب افکن دو موتوره است که برای نیروی هوایی ارتش چین ساخته شد و میتوان آن را نمونه‌ای زیر دست توپولف-16 روسی به شمار آورد. این بمب افکن توانایی حمل 9000 کیلوگرم محموله و همچنین قابلیت حمله هسته‌ای دارد.

 

 

 

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/7597


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

۱۰ کشور صلح‌آمیز و ۱۰ کشور ترورزدۀ جهان/ افغانستان از ناامنترین کشورهای دنیا


این جوانان دنیا را اداره می‌کنند!‌


فضیلت و خواص سوره جن


سرنوشت قاتلان امام حسین (ع) چه شد؟


احکام روز عاشورا


فرعون مصری ، افغانستانی الاصل بوده است!


بی‌تربیت‌ترین سیاستمداران جهان


چرا برخی هیچ سختی و مشکلی ندارند اما برخی همیشه غرق در مشکلاتند؟


تحایف عجیب مون جاین به پوتین


هدایای عجیب "آل‌سعود" برای دونالد ترامپ!


فهرست قدرت‌مندترین ارتش های جهان/ ارتش افغانستان در رتبه 69


مسابقات جهانی قهرمانی ریش و سبیل درشهر اوستین


آرامش واقعی صد در صد تضمینی


جشنواره پرتاب سنگ و داستان دو عاشق+ویدیو


بدن یک زن اسپانیایی بعد از ولادت دو نیم شد


افزایش رزق و روزی با نسخه‌ای از امام جواد علیه‌السلام


هفت مسجد روسیه با معماری شگفت انگیز


ملک سلمان ۱۰۰ میلیون دالر برای خوشگذرانی در مراکش هزینه کرده است


شکنجه‌های وحشتناک داعش


جنگ جهانی سوم در کدام سال و بین کدام کشورها اتفاق خواهد افتاد؟


حادثه عجیب یک خانم در اتفاق نادر ۲۰ قلو/گانه‌ای زایید_کلیپ


خورشید چه زمانی منفجر خواهد شد؟_ویدیو


درآمد عربستان از حج


ماکت مرتفع‌ترین برج جهان را مشاهده کنید


هراس رژیم صهیونیستی در پی حمایت جوانان ایرانی از مدافعان مسجدالاقصی + تصاویر

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

حمله هوایی جنگنده‌های امریکایی و کشته شدن شمار زیادی غیرنظامی افغانستانی در کندز

ویژه نامه/ اربعین حسینی

شمار زائران در شهر کربلا به 10 میلیون نفر رسید

دفتر سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان برکناری عطامحمد نور را رد کرد

نیمی از ثروت جهان در اختیار 3 کشور

بازی سعودی با کارت حریری

امریکا از افغانستان خارج شود/طالبان با روی کارآمدن دولت مشروع به صلح می‌پیوندد

حملات خودسرانه نیروهای خارجی به صلح افغانستان صدمه زده است

اثبات تداوم بی‌اعتمادی مردم ایران به آمریکا

دادستان دادگاه بین المللی جرایم در مورد جنایت های جنگی در افغانستان تحقیق می کند

معاش سالانه مشاوران غنی به بیش از 200 میلیون افغانی می‌رسد

رئیس پارلمان افغانستان مرتکب فساد شده است/ ابراهیمی فقط جریمه نقدی شد!/ رئیس دارالانشاء به دادستانی معرفی شد

پارلمان افغانستان خواهان آوردن اصلاحات در کمیسیون های انتخاباتی شد

سیگار: طالبان محدوده مناطق تحت نفوذشان را گسترش داده اند

پارلمان افغانستان نادیده گرفته شد/اداره ثبت احوال واژه‌های «قومیت» و «ملیت» را حذف نمی‌کند

مقابله با رژیم صهیونیستی مبارزه‌ای مقدس و خوش‌عاقبت است

حمله انتحاری در پایتخت افغانستان با 27 کشته و زخمی

هشدارِ عطامحمد نور به سقوط نظام

حدود ۱۰۰۰ خبرنگار در ده سال اخیر کشته شده اند

امریکا در روابط افغانستان با همسایگانش دخالت نکند

جنگ قدرت در پارلمان افغانستان

پناهجویان اخراج شده افغان از آلمان به کابل رسیدند

عبدالله: هیچ نهادی حق تهدید جریان های سیاسی را با استفاده از ابزار دولتی ندارد

افغانستان ضعیف‌ترین پاسپورت جهان را دارد

کودتای اعضای ارشد حزب جنبش علیه جنرال دوستم!


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان