درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1397-02-06  |  2018-04-26  |  بروز شده در: 1397/02/06 - 03:35:0 FA | AR | EN
سید حسن نصرالله: آنچه در افغانستان رخ داد نتیجه تفکر تروریسم تکفیری است             خطر داعش و چشمان بسته کابل            سید حسن نصرالله: عربستان حتی با شادی‌های مردم یمن هم می‌جنگد؛ مقاومت عامل اصلی ثبات لبنان است             داعش در افغانستان چه می‌کند؟            غنی دستور داده آمار ثبت نام شده‌گان در اختیار مردم قرار نگیرد             مشارکت مردم برای ثبت نام در روند انتخابات همچنان پائین است            پیام داعش به کودکان افغانستان            پرواز موشک های هوشمند ترامپ به روسیه            فرانسه و سودای احیای عظمت گذشته در غرب آسیا             معاون سنای افغانستان: روابط با کشورهای منطقه نباید فدای رابطه با آمریکا شود            راز تناسب اندام و زیبایی زنان هالیوود چیست             استقرار ارتش عربی در شمال سوریه؛ از باجگیری تا حساسیت زدایی             امریکا به دنبال جایگزینی ارتش عربی با داعش در سوریه             «شوهرم مجبورم می‌کرد با دوستانش بخوابم»             فضل احمد معنوی: هجوم نظامیان کنسل‌گری ترکیه به مکتب ‌افغان – ترک در بلخ تجاوز است            تاریخ نشر: 1396/1/29 - 14:02:08
تعداد بازدید: 996
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

حقوق بشر به سبک سعودی؛
فعالیت گسترده مافیای «قاچاق انسان» در عربستان/ اجاره ساعتی کارگران زن خارجی در عربستان/ خرید دختران مصری به مبلغ هزار دلار
 فعالیت گسترده مافیای «قاچاق انسان» در عربستان/ اجاره ساعتی کارگران زن خارجی در عربستان/ خرید دختران مصری به مبلغ هزار دلار

(قاچاق انسان) که شکل جدید برده‌ داری در عصر حاضر محسوب میشود، امروزه در کشوری مانند عربستان سعودی به یک تجارت غیر قانونی و پر درآمد تبدیل شده است.

 آنچه بر این گفته مهر تایید میزند، گزارش سازمان بین المللی حقوق بشری است، به عنوان مثال فوریه ۲۰۱۴ میلادی، نشریه آمریکایی (فرونت پیج) در گزارشی پس از استناد به منابع موثق تاریخی، تاکید میکند: هر چند پادشاهی سعودی در سال ۱۹۶۲ میلادی تحت فشارهای خارجی، به برده ‌داری و برده ‌کشی پایان داده بود، ولی ایده برده ‌داری در میان سعودی‌‌ها ریشه‌ای عمیق دارد و همچنان به اشکال مختلف علیه طیف‌های مختلف جامعه عربستان، در این کشور دنبال میشود.

یکی از نمودهای آشکار و ملموس برده داری مدرن در عربستان شرکت‌های کاریابی سعودی هستند. تعامل این شرکت‌ها با کارگران خارجی بسیار توهین آمیز و به دور از ارزش‌های انسانی است. حتی گفته شده، یکی از این شرکت‌ها اقدام به عرضه شماری از کارگران زن خارجی خود در بازاری در شهر ظهران و اجاره ساعتی آنها کرده است.

عرضه کارگران خارجی به روش برده داری

(ازدواج اجباری) از اشکال دیگر برده داری مدرن در عربستان است که موجب بالا رفتن میانگین تجرد در میان زنان عربستانی شده است، به گونه‌ای که آمارهای رسمی نشان میدهد، تجرد و عدم ازدواج در ۴ سال اخیر نسبت به دوره مشابه رشدی ۱۰۰ درصدی داشته است. عواملی چون تعصبات نژادی، قبیله ای، طایفه‌ای و یا طمع حفظ اموال موجب رشد پدیده ازدواج اجباری در عربستان شده است.

از دیگر نمادهای برده داری مدرن در عربستان میتوان به قاچاق اتباع کشورهای یمن، سودان، اتیوپی، اریتره، سومالی و غیره به عربستان اشاره کرد. اغلب این افراد را کودکانی تشکیل میدهند که به خاطر فقر مقابل مبلغی ناچیز از خانواده‌هایشان خریده میشوند تا با سرنوشتی سیاه‌تر در عربستان مواجه شوند.

تلویزیون عربستان در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار گزارشی از باندهای قاچاق انسان در مرزهای یمن منتشر کرد و نشان داد، چگونه این باندها از کودکان یمنی خریده یا ربوده شده، در شهرهای مختلف عربستان جهت تکدی استفاده می‌ کنند.

در این راستا، دسامبر سال گذشته مطبوعات عربستان از کشف باند قاچاق انسان در فرودگاه جده خبر داد که توسط یک افسر سعودی اداره میشده و اقدام به خرید دختران مصری به مبلغ هزار دلار و فروش آنها به طرف‌های دیگر در کشورهای دیگر منطقه میکردند.

این درحالی است که وزارت کشور عربستان چندی پیش از فعالیت باندهای قاچاق و خرید و فروش اعضای بدن انسان از جمله بازاریابی برای برخی از اعضا در فضای مجازی خبر داد. خرید و فروش کلیه در این بازار مجازی رواج بسیاری دارد و قیمت آن از ۶۰ تا ۳۰۰ هزار ریال سعودی معامله میشود.

نکته بسیار مهم آن است که نفوذ گسترده شاهزادگان سعودی در باندها و مافیای قاچاق انسان در عربستان است که سالیانه از این تجارت مبالغ هنگفتی کسب میکنند.

به همین دلیل پس از اعلام عضویت عربستان سعودی در شورای حقوق بشر وابسته به سازمان ملل متحد ۵۰ کشور جهان با ارسال نامه‌ای به کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، از (زید رعد الحسین)، کمیسر عالی شورای حقوق بشر و ناظر این شورا بر سازمان‌‌های حقوقی عربی خواستند، عضویت عربستان سعودی در شورای حقوق بشر لغو کند.

خاندان سعودی؛ اسیر شهوت جنسی
رابرت بایر افسر اطلاعاتی سابق آمریکایی در سازمان جاسوسی مرکزی این کشور در کتاب  (خواب با شیطان) نوشت: در مورد مسایل جنسی باید بگویم که سعودی‌ها بیشترین کسانی هستند که مسایل جنسی خود را سرکوب میکنند، زنان در دسترس مردان قرار ندارند و تنها در شب عروسی است که مرد همسر خود را میبیند، بعد از آن نیز مردها زنها را در خانه نگه میدارند، تنها ۵ درصد از زنان سعودی در بیرون از خانه کار میکنند، زنان امکان رانندگی را ندارند و اگر نیاز به رفتن به مکانی داشته باشند، باید مردی در کنار آنها باشد.

فیلیپینی‌ها و خادمان اندونزیایی همواره نگران این هستند که مورد تجاوز به عنف قرار گیرند؛ این اتفاق میتواند از سوی صاحب کار آنها صورت گیرد، آنها از اینکه به نزد پلیس بروند و شکایت کنند، واهمه دارند. هیچ کس نمی داند میزان انتشار پدیده تجاوز به عنف در عربستان چقدر است، چرا که آمارهای این اتفاق هرگز منتشر نمی شود.

اوایل سال ۱۹۷۰ و هنگامی که درآمدهای نفتی به عربستان سرازیر شد، ماجراجویی لبنانی‌ها در قاچاق زنان فاحشه برای حکام عربستان نیز آغاز شد، در آن زمان زنان با لباس ‌های مبدل و در نقش کارمندان خطوط هوایی لبنان وارد کاخهای شاهزاده‌ها میشدند و هیچ کس در برابر این رفتارها واکنشی نشان نمی داد. سعودی‌هایی که نمی‌توانستند رفتارهای خاندان حاکم را دنبال کنند، چندین همسر میگرفتند، هر اندازه سن همسران آنها پایین‌تر بود، برایشان بهتر بود، به همین علت ازدواج مردان ثروتمند هفتاد ساله با دخترکان نوجوان در نزد آنان کاملا رایج است. سعودی‌های ثروتمند به صورت آشکار برای بروز رفتارهای جنسی به خارج از این کشور سفر میکنند، پیگیری یک سفر خارجی آنها میتواند آنها را در حالی نشان دهد که با استفاده از مشروبات الکلی در مجالس جنسی شرکت میکنند. آنها عازم شهرهای نظیر پاریس میشوند تا در کافه‌های این شهر و امثال آن شب را به صبح برسانند.

داستانهای زیادی در مورد رفتارهای سعودی‌ها با زنان وجود دارد که در روزنامه‌های آمریکا نیز آمده است، عربستان سعودی بخش عمده‌ای در درآمد ناخالص ملی خود را صرف پرداختن به مسایل جنسی میکنند، خاندان حاکم سهم عمده‌ای از درآمدهای دولتی را به خود اختصاص داده اند، مشاهده قصرهای آنها در ساحل دریای مدیترانه که تماما برای خوشگذرانی با زنان فاسد ساخته شده، نمونه‌ای از این رفتارها است. فقط کافی است خون خاندان حاکم سعودی در رگهای تو جریان داشته باشد تا زندگی کاملا مرفهی داشته باشی.

داستانی در محافل رسمی فرانسوی وجود دارد که میگوید مسئول کاخ ملک فهد در نزدیکی منطقه انتیب در فرانسه به دولت پیشنهاد داده خط آهن پاریس به نیس را از مسیر نزدیک این کاخ دور کند، وی گفته که هزینه میلیونها دلاری این انتقال خط برای وی مهم نیست و آن را پرداخت خواهد کرد. مسئول این قصر سعی داشت صدای تردد قطارها در زمان حضور ملک فهد در این قصر باعث آزرده شدن خاطر وی نگردد.

در سال ۱۹۷۰  هنگامی که ملک فهد ۶ میلیون دلار را در کازینو "نیس" باخت، خاندان حاکم سعودی به دنبال ایجاد یک تفریحگاه جدید بر آمدند، حسن دوم پادشاه مغرب بلافاصله بعد از اینکه شنید سعودی‌ها بازیگران خوبی در زمینه املاک هستند، با ریاض تلفنی تماس گرفت تا پیشنهادات خود را به آنها بدهد.

ملک حسن به دهها تن از امرای سعودی اجازه داد که خانه‌های دور دستی را در کوهستان‌های مغرب بسازند، این خانه‌ها در منطقه کوهستان‌های صعب العبور نزدیک به طنجه ساخته میشد، منطقه‌ای که نام ریف بر آن گذاشته بودند و منطقه‌ای دوردست بود که هیچ قانونی نداشت، این منطقه بهترین جا برای عربده کشی و برپایی مجالس شراب بود و پای محافل وهابی سعودی و روزنامه نگاران اروپایی به آنها باز نمی شد. هر روزنامه نگاری که هوس میکرد از این مراسم‌ها عکس بگیرد با جان خود بازی میکرد و احتمال ربایش یا قطع شدن سرش بالا بود.

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/6082


*
*

*نیز بخوانید

ثروت‌مندترین گروه تروریستی در تاریخ بشریت اعلام شد


خطرناک‌ترین و عجیب‌ترین کارهایی که در گذشته عادی بوده‌اند+تصاویر


ازدواج خانم 48 ساله با گاو 18 ساله پولدار + عکس


تهدید شدن بازیگر فیلم‌های مستهجن از سوی ترامپ


خاخام اسرائیلی سیاه‌پوستان را «میمون» توصیف کرد


جریمه هزار یورویی برای پلیس مسلمان آلمان به دلیل دست ندادن با همکار زن


جشنواره زنان نیمه عریان در مدینة النبی + تصاویر


مقام‌های امریکایی: بن‌سلمان مانع از دیدار مادر و پدرش شده است


پولدار شدن پیرزن مستمری‌بگیر با فروش سفالی که در جعبه کفش نگهداری می‌کرد/ عکس


درگیری فیزیکی چینایی ها بر سر بکس اتمی ترامپ


دخترک 11 ساله اسپانیایی کودکی را از برادر 14 ساله اش به دنیا آورد


مسلمان شدن یک رهبر سرشناس ضداسلام در آلمان


رهبران دنیا چند معاش دارند؟


ترامپ روزانه مشغول چه کاری است؟


ترامپ برای افغانستان دست به دامن هالیوود شد


۱۰ کشور صلح‌آمیز و ۱۰ کشور ترورزدۀ جهان/ افغانستان از ناامنترین کشورهای دنیا


این جوانان دنیا را اداره می‌کنند!‌


فضیلت و خواص سوره جن


سرنوشت قاتلان امام حسین (ع) چه شد؟


احکام روز عاشورا


فرعون مصری ، افغانستانی الاصل بوده است!


بی‌تربیت‌ترین سیاستمداران جهان


چرا برخی هیچ سختی و مشکلی ندارند اما برخی همیشه غرق در مشکلاتند؟


تحایف عجیب مون جاین به پوتین


هدایای عجیب "آل‌سعود" برای دونالد ترامپ!

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

روسیه سلاح "روز قیامت"را معرفی کرد

سید حسن نصرالله: آنچه در افغانستان رخ داد نتیجه تفکر تروریسم تکفیری است

خطر داعش و چشمان بسته کابل

سید حسن نصرالله: عربستان حتی با شادی‌های مردم یمن هم می‌جنگد؛ مقاومت عامل اصلی ثبات لبنان است

داعش در افغانستان چه می‌کند؟

غنی دستور داده آمار ثبت نام شده‌گان در اختیار مردم قرار نگیرد

مشارکت مردم برای ثبت نام در روند انتخابات همچنان پائین است

پیام داعش به کودکان افغانستان

پرواز موشک های هوشمند ترامپ به روسیه

فرانسه و سودای احیای عظمت گذشته در غرب آسیا

معاون سنای افغانستان: روابط با کشورهای منطقه نباید فدای رابطه با آمریکا شود

راز تناسب اندام و زیبایی زنان هالیوود چیست

استقرار ارتش عربی در شمال سوریه؛ از باجگیری تا حساسیت زدایی

امریکا به دنبال جایگزینی ارتش عربی با داعش در سوریه

«شوهرم مجبورم می‌کرد با دوستانش بخوابم»

فضل احمد معنوی: هجوم نظامیان کنسل‌گری ترکیه به مکتب ‌افغان – ترک در بلخ تجاوز است

سقوط آزاد فیس بوک پس از رسوایی افشای اطلاعات کاربران

تقلای حکمتیار برای تغییر نام حزب اسلامی ارغندیوال

چهارمین سال جنگ عربستان علیه یمن، ریاض بدنبال چیست؟

انتخابات مجلس نماینده‌گان در اواخر ماه میزان برگزار می‌شود

نگرانی اتاق تجارت افغانستان از امنیت سرمایه گذاران

اتحادیه اروپا بخاطر حذف نام طالبان از فهرست سیاه اعلام همکاری کرد

توبرکلوز در افغانستان سالانه بیش از ۱۵ هزار قربانی می گیرد

اعتراض پارلمان به جنایات جنگجویان حکمتیار در شمال افغانستان

سفیر چین در کابل: در امور داخلی افغانستان مداخله نمی‌کنیم


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان