درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1396-11-29  |  2018-02-18  |  بروز شده در: 1396/11/28 - 09:09:5 FA | AR | EN
عوامل پُشت پرده پوشش غیر اسلامی فوتبالیستان بانوان افغانستان باید مشخص شود            تعداد قربانیان تیراندازی در فلوریدا به ۱۷نفر رسید             فعالیت سیا و موساد در تجارت مواد مخدر؛ افغانستان باید ناآرام بماند             ۲۰۱۷ سال مرگبار برای افغان ها؛ بیش از ۱۰ هزار تن کشته و زخمی شدند            مردم شمال تنها نیستند از عطا حمایت می‌کنیم/ شکست شوروی در افغانستان جغرافیای سیاسی جهان را تغییر داد             کسانی که در مبارزه علیه تروریسم شعار می‌دهند، از این پدیده حمایت هم می‌کنند            پیام آیت‌الله مکارم شیرازی به کنفرانس مبارزه با افراطی‌گری در کابل             ۲۹ سالگی شکست شوروی؛ این بار آمریکا شانس خود را در گورستان امپراطوری‌ها می‌آزماید            توقف فعالیت‌ مکتب‌های افغان-ترک غیرقانونی است            سرلشکر سلیمانی: قصاص خون شهید "عماد مغنیه" شلیک یک موشک نیست برچیدن رژیم صهیونیستی است            خشم پوتین مانع جنگ گسترده در خاورمیانه شد             والی بلخ: از هر گزینه‌ای برای مقابله با ارگ استفاده خواهیم کرد             سفیر روسیه: برخی از مقامات افغانستانی و غربی در انتقال داعش به افغانستان نقش دارند            عناوین مهم روزنامه های امروز افغانستان/ شنبه 21 دلو/ بهمن 1396             آیا اداره حرمین شریفین از عربستان گرفته می شود؟            تاریخ نشر: 1396/1/29 - 14:02:08
تعداد بازدید: 906
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

حقوق بشر به سبک سعودی؛
فعالیت گسترده مافیای «قاچاق انسان» در عربستان/ اجاره ساعتی کارگران زن خارجی در عربستان/ خرید دختران مصری به مبلغ هزار دلار
 فعالیت گسترده مافیای «قاچاق انسان» در عربستان/ اجاره ساعتی کارگران زن خارجی در عربستان/ خرید دختران مصری به مبلغ هزار دلار

(قاچاق انسان) که شکل جدید برده‌ داری در عصر حاضر محسوب میشود، امروزه در کشوری مانند عربستان سعودی به یک تجارت غیر قانونی و پر درآمد تبدیل شده است.

 آنچه بر این گفته مهر تایید میزند، گزارش سازمان بین المللی حقوق بشری است، به عنوان مثال فوریه ۲۰۱۴ میلادی، نشریه آمریکایی (فرونت پیج) در گزارشی پس از استناد به منابع موثق تاریخی، تاکید میکند: هر چند پادشاهی سعودی در سال ۱۹۶۲ میلادی تحت فشارهای خارجی، به برده ‌داری و برده ‌کشی پایان داده بود، ولی ایده برده ‌داری در میان سعودی‌‌ها ریشه‌ای عمیق دارد و همچنان به اشکال مختلف علیه طیف‌های مختلف جامعه عربستان، در این کشور دنبال میشود.

یکی از نمودهای آشکار و ملموس برده داری مدرن در عربستان شرکت‌های کاریابی سعودی هستند. تعامل این شرکت‌ها با کارگران خارجی بسیار توهین آمیز و به دور از ارزش‌های انسانی است. حتی گفته شده، یکی از این شرکت‌ها اقدام به عرضه شماری از کارگران زن خارجی خود در بازاری در شهر ظهران و اجاره ساعتی آنها کرده است.

عرضه کارگران خارجی به روش برده داری

(ازدواج اجباری) از اشکال دیگر برده داری مدرن در عربستان است که موجب بالا رفتن میانگین تجرد در میان زنان عربستانی شده است، به گونه‌ای که آمارهای رسمی نشان میدهد، تجرد و عدم ازدواج در ۴ سال اخیر نسبت به دوره مشابه رشدی ۱۰۰ درصدی داشته است. عواملی چون تعصبات نژادی، قبیله ای، طایفه‌ای و یا طمع حفظ اموال موجب رشد پدیده ازدواج اجباری در عربستان شده است.

از دیگر نمادهای برده داری مدرن در عربستان میتوان به قاچاق اتباع کشورهای یمن، سودان، اتیوپی، اریتره، سومالی و غیره به عربستان اشاره کرد. اغلب این افراد را کودکانی تشکیل میدهند که به خاطر فقر مقابل مبلغی ناچیز از خانواده‌هایشان خریده میشوند تا با سرنوشتی سیاه‌تر در عربستان مواجه شوند.

تلویزیون عربستان در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار گزارشی از باندهای قاچاق انسان در مرزهای یمن منتشر کرد و نشان داد، چگونه این باندها از کودکان یمنی خریده یا ربوده شده، در شهرهای مختلف عربستان جهت تکدی استفاده می‌ کنند.

در این راستا، دسامبر سال گذشته مطبوعات عربستان از کشف باند قاچاق انسان در فرودگاه جده خبر داد که توسط یک افسر سعودی اداره میشده و اقدام به خرید دختران مصری به مبلغ هزار دلار و فروش آنها به طرف‌های دیگر در کشورهای دیگر منطقه میکردند.

این درحالی است که وزارت کشور عربستان چندی پیش از فعالیت باندهای قاچاق و خرید و فروش اعضای بدن انسان از جمله بازاریابی برای برخی از اعضا در فضای مجازی خبر داد. خرید و فروش کلیه در این بازار مجازی رواج بسیاری دارد و قیمت آن از ۶۰ تا ۳۰۰ هزار ریال سعودی معامله میشود.

نکته بسیار مهم آن است که نفوذ گسترده شاهزادگان سعودی در باندها و مافیای قاچاق انسان در عربستان است که سالیانه از این تجارت مبالغ هنگفتی کسب میکنند.

به همین دلیل پس از اعلام عضویت عربستان سعودی در شورای حقوق بشر وابسته به سازمان ملل متحد ۵۰ کشور جهان با ارسال نامه‌ای به کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، از (زید رعد الحسین)، کمیسر عالی شورای حقوق بشر و ناظر این شورا بر سازمان‌‌های حقوقی عربی خواستند، عضویت عربستان سعودی در شورای حقوق بشر لغو کند.

خاندان سعودی؛ اسیر شهوت جنسی
رابرت بایر افسر اطلاعاتی سابق آمریکایی در سازمان جاسوسی مرکزی این کشور در کتاب  (خواب با شیطان) نوشت: در مورد مسایل جنسی باید بگویم که سعودی‌ها بیشترین کسانی هستند که مسایل جنسی خود را سرکوب میکنند، زنان در دسترس مردان قرار ندارند و تنها در شب عروسی است که مرد همسر خود را میبیند، بعد از آن نیز مردها زنها را در خانه نگه میدارند، تنها ۵ درصد از زنان سعودی در بیرون از خانه کار میکنند، زنان امکان رانندگی را ندارند و اگر نیاز به رفتن به مکانی داشته باشند، باید مردی در کنار آنها باشد.

فیلیپینی‌ها و خادمان اندونزیایی همواره نگران این هستند که مورد تجاوز به عنف قرار گیرند؛ این اتفاق میتواند از سوی صاحب کار آنها صورت گیرد، آنها از اینکه به نزد پلیس بروند و شکایت کنند، واهمه دارند. هیچ کس نمی داند میزان انتشار پدیده تجاوز به عنف در عربستان چقدر است، چرا که آمارهای این اتفاق هرگز منتشر نمی شود.

اوایل سال ۱۹۷۰ و هنگامی که درآمدهای نفتی به عربستان سرازیر شد، ماجراجویی لبنانی‌ها در قاچاق زنان فاحشه برای حکام عربستان نیز آغاز شد، در آن زمان زنان با لباس ‌های مبدل و در نقش کارمندان خطوط هوایی لبنان وارد کاخهای شاهزاده‌ها میشدند و هیچ کس در برابر این رفتارها واکنشی نشان نمی داد. سعودی‌هایی که نمی‌توانستند رفتارهای خاندان حاکم را دنبال کنند، چندین همسر میگرفتند، هر اندازه سن همسران آنها پایین‌تر بود، برایشان بهتر بود، به همین علت ازدواج مردان ثروتمند هفتاد ساله با دخترکان نوجوان در نزد آنان کاملا رایج است. سعودی‌های ثروتمند به صورت آشکار برای بروز رفتارهای جنسی به خارج از این کشور سفر میکنند، پیگیری یک سفر خارجی آنها میتواند آنها را در حالی نشان دهد که با استفاده از مشروبات الکلی در مجالس جنسی شرکت میکنند. آنها عازم شهرهای نظیر پاریس میشوند تا در کافه‌های این شهر و امثال آن شب را به صبح برسانند.

داستانهای زیادی در مورد رفتارهای سعودی‌ها با زنان وجود دارد که در روزنامه‌های آمریکا نیز آمده است، عربستان سعودی بخش عمده‌ای در درآمد ناخالص ملی خود را صرف پرداختن به مسایل جنسی میکنند، خاندان حاکم سهم عمده‌ای از درآمدهای دولتی را به خود اختصاص داده اند، مشاهده قصرهای آنها در ساحل دریای مدیترانه که تماما برای خوشگذرانی با زنان فاسد ساخته شده، نمونه‌ای از این رفتارها است. فقط کافی است خون خاندان حاکم سعودی در رگهای تو جریان داشته باشد تا زندگی کاملا مرفهی داشته باشی.

داستانی در محافل رسمی فرانسوی وجود دارد که میگوید مسئول کاخ ملک فهد در نزدیکی منطقه انتیب در فرانسه به دولت پیشنهاد داده خط آهن پاریس به نیس را از مسیر نزدیک این کاخ دور کند، وی گفته که هزینه میلیونها دلاری این انتقال خط برای وی مهم نیست و آن را پرداخت خواهد کرد. مسئول این قصر سعی داشت صدای تردد قطارها در زمان حضور ملک فهد در این قصر باعث آزرده شدن خاطر وی نگردد.

در سال ۱۹۷۰  هنگامی که ملک فهد ۶ میلیون دلار را در کازینو "نیس" باخت، خاندان حاکم سعودی به دنبال ایجاد یک تفریحگاه جدید بر آمدند، حسن دوم پادشاه مغرب بلافاصله بعد از اینکه شنید سعودی‌ها بازیگران خوبی در زمینه املاک هستند، با ریاض تلفنی تماس گرفت تا پیشنهادات خود را به آنها بدهد.

ملک حسن به دهها تن از امرای سعودی اجازه داد که خانه‌های دور دستی را در کوهستان‌های مغرب بسازند، این خانه‌ها در منطقه کوهستان‌های صعب العبور نزدیک به طنجه ساخته میشد، منطقه‌ای که نام ریف بر آن گذاشته بودند و منطقه‌ای دوردست بود که هیچ قانونی نداشت، این منطقه بهترین جا برای عربده کشی و برپایی مجالس شراب بود و پای محافل وهابی سعودی و روزنامه نگاران اروپایی به آنها باز نمی شد. هر روزنامه نگاری که هوس میکرد از این مراسم‌ها عکس بگیرد با جان خود بازی میکرد و احتمال ربایش یا قطع شدن سرش بالا بود.

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/6082


*
*

*نیز بخوانید

«عماد مغنیه»، مغز متفکر عملیات‌های حزب‌الله چگونه ترور شد؟


دخترک 11 ساله اسپانیایی کودکی را از برادر 14 ساله اش به دنیا آورد


مسلمان شدن یک رهبر سرشناس ضداسلام در آلمان


رهبران دنیا چند معاش دارند؟


ترامپ روزانه مشغول چه کاری است؟


ترامپ برای افغانستان دست به دامن هالیوود شد


۱۰ کشور صلح‌آمیز و ۱۰ کشور ترورزدۀ جهان/ افغانستان از ناامنترین کشورهای دنیا


این جوانان دنیا را اداره می‌کنند!‌


فضیلت و خواص سوره جن


سرنوشت قاتلان امام حسین (ع) چه شد؟


احکام روز عاشورا


فرعون مصری ، افغانستانی الاصل بوده است!


بی‌تربیت‌ترین سیاستمداران جهان


چرا برخی هیچ سختی و مشکلی ندارند اما برخی همیشه غرق در مشکلاتند؟


تحایف عجیب مون جاین به پوتین


هدایای عجیب "آل‌سعود" برای دونالد ترامپ!


فهرست قدرت‌مندترین ارتش های جهان/ ارتش افغانستان در رتبه 69


مسابقات جهانی قهرمانی ریش و سبیل درشهر اوستین


آرامش واقعی صد در صد تضمینی


جشنواره پرتاب سنگ و داستان دو عاشق+ویدیو


بدن یک زن اسپانیایی بعد از ولادت دو نیم شد


افزایش رزق و روزی با نسخه‌ای از امام جواد علیه‌السلام


هفت مسجد روسیه با معماری شگفت انگیز


ملک سلمان ۱۰۰ میلیون دالر برای خوشگذرانی در مراکش هزینه کرده است


شکنجه‌های وحشتناک داعش

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

تظاهرات افغانستانی های مقیم آلمان علیه اشرف غنی

عوامل پُشت پرده پوشش غیر اسلامی فوتبالیستان بانوان افغانستان باید مشخص شود

تعداد قربانیان تیراندازی در فلوریدا به ۱۷نفر رسید

فعالیت سیا و موساد در تجارت مواد مخدر؛ افغانستان باید ناآرام بماند

۲۰۱۷ سال مرگبار برای افغان ها؛ بیش از ۱۰ هزار تن کشته و زخمی شدند

مردم شمال تنها نیستند از عطا حمایت می‌کنیم/ شکست شوروی در افغانستان جغرافیای سیاسی جهان را تغییر داد

کسانی که در مبارزه علیه تروریسم شعار می‌دهند، از این پدیده حمایت هم می‌کنند

پیام آیت‌الله مکارم شیرازی به کنفرانس مبارزه با افراطی‌گری در کابل

۲۹ سالگی شکست شوروی؛ این بار آمریکا شانس خود را در گورستان امپراطوری‌ها می‌آزماید

توقف فعالیت‌ مکتب‌های افغان-ترک غیرقانونی است

سرلشکر سلیمانی: قصاص خون شهید "عماد مغنیه" شلیک یک موشک نیست برچیدن رژیم صهیونیستی است

خشم پوتین مانع جنگ گسترده در خاورمیانه شد

والی بلخ: از هر گزینه‌ای برای مقابله با ارگ استفاده خواهیم کرد

سفیر روسیه: برخی از مقامات افغانستانی و غربی در انتقال داعش به افغانستان نقش دارند

عناوین مهم روزنامه های امروز افغانستان/ شنبه 21 دلو/ بهمن 1396

آیا اداره حرمین شریفین از عربستان گرفته می شود؟

باقری: توطئه امریکا برای انتقال داعش به افغانستان در حال توسعه است

احمد سعیدی خطاب به مهندس داوود؛ اینقدر چشم سفیدی هم خوب نیست!

تلاش امریکا برای تمدید ۵ ساله حکومت وحدت ملی در افغانستان

نور: سران حکومت خود را به شیران درنده و روباه مکار تبدیل کرده؛ اقدام شان بی پاسخ نخواهد ماند

ساخت دانشگاه به دستور رئیس جمهور برای حمایت از "حکمتیار"

سازمان «سیا» دلال بزرگ مواد مخدر در افغانستان

هشدار نور به دولت و جامعه جهانی: استبداد را تحمل نمی‌کنیم

رفتار غیر انسانی سعودی‌ها با کارگران افغان و بی مهری سفارت افغانستان در ریاض + سند

عطامحمد نور، مسؤولان دو ولسوالی بلخ را تغییر داده است


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان