درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1397-02-02  |  2018-04-22  |  بروز شده در: 1397/02/01 - 09:10:4 FA | AR | EN
مشارکت مردم برای ثبت نام در روند انتخابات همچنان پائین است            پیام داعش به کودکان افغانستان            پرواز موشک های هوشمند ترامپ به روسیه            فرانسه و سودای احیای عظمت گذشته در غرب آسیا             معاون سنای افغانستان: روابط با کشورهای منطقه نباید فدای رابطه با آمریکا شود            راز تناسب اندام و زیبایی زنان هالیوود چیست             استقرار ارتش عربی در شمال سوریه؛ از باجگیری تا حساسیت زدایی             امریکا به دنبال جایگزینی ارتش عربی با داعش در سوریه             «شوهرم مجبورم می‌کرد با دوستانش بخوابم»             فضل احمد معنوی: هجوم نظامیان کنسل‌گری ترکیه به مکتب ‌افغان – ترک در بلخ تجاوز است             سقوط آزاد فیس بوک پس از رسوایی افشای اطلاعات کاربران             تقلای حکمتیار برای تغییر نام حزب اسلامی ارغندیوال             چهارمین سال جنگ عربستان علیه یمن، ریاض بدنبال چیست؟            انتخابات مجلس نماینده‌گان در اواخر ماه میزان برگزار می‌شود            نگرانی اتاق تجارت افغانستان از امنیت سرمایه گذاران            تاریخ نشر: 1395/12/22 - 05:51:4
تعداد بازدید: 382
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

توصیه برای حفظ حریم خصوصی‌ در اینترنت در برابر سیا
توصیه برای حفظ حریم خصوصی‌ در اینترنت در برابر سیا

آخرین مجموعه اسناد افشاگر پلاتفرم اطلاعاتی ویکی‌لیکس نشان می‌دهد که چگونه سازمان اطلاعات مرکزى آمریکا به تشریح حفره‌های امنیتی تلفن‌های هوشمند،کامپیوترها و دستگاه‌های الکترونیک پرداخته و همزمان ابزار مناسب برای هک آنها را معرفی کرده است.


به گزارش خبرگزاری انصار به نقل از فارس، افشاگری ویکی‌لیکس نشان می‌دهد که وسایلی که متصل به شبکه اینترنت هستند می‌توانند لانه‌ای بالقوه برای شنود و کسب اطلاعات از راه دور باشند. چگونه می‌توان از اینترنت در برابر جاسوسی حفاظت کرد؟

آخرین مجموعه اسناد افشاگر پلاتفرم اطلاعاتی ویکی‌لیکس به نام "والت7" نشان می‌دهد که چگونه سازمان اطلاعات مرکزى آمریکا (سیا) به تشریح حفره‌های امنیتی تلفن‌های هوشمند، کامپیوترها و دستگاه‌های الکترونیک پرداخته و همزمان ابزار مناسب برای هک آنها را معرفی  کرده است.

افشاگری اخیر ویکی‌لیکس باعث تعجب کسانی نشده که در عرصه حفاظت از مصرف‌کنندگان و حفظ اطلاعات خصوصی شهروندان فعالیت دارند، چون آنها مدتهاست نسبت به اینترنت به عنوان منبعی بالقوه خطرناک هشدار می‌دهند.

(میکائیل شوئن) که به عنوان پژوهشگر و کارشناس امنیتی در دانشگاه زیگن آلمان تحقیق می‌کند در این باره می‌گوید: (هم اکنون ما در حال تحقیق هستیم تا ببینیم آیا مصرف‌کننده می‌فهمد داده‌ها چگونه بوجود می‌آیند، چگونه در ارتباط با هم قرار می‌گیرند و با آن‌ها چه می‌کنند یا نه.)

میکائیل شوئن و همکارانش در "مرکز آموزش اقتصادی" بر روی یک پروژه بزرگ تحقیقاتی کار می‌کنند.

دویچه‌وله نوشت: موضوع تحقیق آن‌ها میزان توانایی مصرف‌کنندگان در بکارگیری وسایل الکترونیک "هوشمند" است. این پژوهشگر چند راهنمایی برای جلوگیری از سوء استفاده هکرها را با ما در میان گذاشته است:

راه حل ساده: اصلاً از دستگاه‌های هوشمند استفاده نکنیم

شوئن می‌گوید: (ساده‌ترین راه حل این است که از استفاده از هر گونه وسیله الکترونیک هوشمند چشم‌پوشی کنیم.)

به گفته شوئن مردم در بسیاری از موارد نمی‌دانند به چه چیزهایی باید توجه کنند. این پژوهشگر تاکید می‌کند که هر جا داده‌ها در جریان باشند، جاسوسی از آن‌ها هم ممکن است. از این رو به گفته شوئن در موارد مشکوک بهتر است به طور کلی از استفاده از وسایل الکترونیکی هوشمند صرف نظر کنیم.

کنترل وسایل در خانه: کدام‌ها به اینترنت وصل هستند؟

بسیاری از مصرف‌کنندگان نمی‌دانند وسایلی که روزانه استفاده می‌کنند به اینترنت متصل و در نتیجه دریافت‌کننده یک سری داده‌ها هستند. از این رو مفید است که اطلاعاتی درباره دستگاه‌هایی که در خانه استفاده می‌کنیم به دست آوریم و در پی پاسخ به این پرسش‌ها باشیم:

کدام دستگاه‌ الکترونیکی در خانه اطلاعات جمع می‌کند؟ و چه اطلاعاتی توسط آن‌ها جمع‌آوری می‌شوند؟

به چه منظور این اطلاعات گردآوری می‌شوند و چه کسی به آن‌ها دسترسی دارد؟

تولیدکننده دستگاه چه کار می‌تواند با اطلاعات بکند، برای مثال اجازه دارد آن را به شخص سوم بدهد؟

و بخصوص:

آیا می‌توان از دستگاه استفاده کرد بدون آنکه اطلاعاتی به تولیدکننده بدهد؟

کسانی که نامطمئن هستند، می‌توانند برای نمونه از ماشین جستجوگر Shoden.io. استفاده کنند. با بهره‌گیری از این ماشین جستجوگر می‌توان دانست که کدام دستگاه‌ها به اینترنت وصل هستند و چگونه می‌توان از آنها حفاظت کرد.

کلمه عبور: کلید خانه دیجیتالی

شوئن می‌گوید: (مصرف‌کنندگانی هستند که می‌خواهند هم از دستگاه‌های الکترونیکی متصل به اینترنت استفاده کنند و هم مطمئن باشند که اطلاعاتی از طریق این دستگاه‌ها به دست کسی نمی‌افتد.)

این کارشناس امنیتی به این گروه از مصرف‌کنندگان پیشنهاد می‌کند که با استفاده از پاسورد و دیگر رمزگذاری‌ها از جریان داده‌های دیجیتالی جلوگیری کنند. در بیشتر موارد رمزگذاری در بخش تنظیمات دستگاه‌ها صورت می‌گیرد. بدین ترتیب نه خود دستگاه بلکه مصرف‌کننده می‌تواند تعیین کند که چه داده‌هایی به چه صورت در اختیار تولیدکننده دستگاه قرار بگیرد.

شبکه: استفاده از ارتباط امن برای داشتن دستگاه امن

کسی که می‌خواهد از جریان داده‌ها در داخل خانه‌اش محافظت کند باید از ارتباطات اینترنتی امن استفاده کند. شرط نخست در این مورد هم پاسورد یا کلمه عبور است. اما می‌توان قدمی فراتر از این هم برداشت. شوئن می‌گوید: (می‌توان شبکه‌ای را درست کرد که کسی نتواند از خارج به آن دسترسی داشته باشد.)

البته ساختن چنین شبکه‌ای کار می‌برد. شوئن در این باره می‌گوید: (برای این کار احتیاج به کارساز (Server) خودم دارم. باید کارساز را راه بیندازم و منتظر باشم.) و این کار هر کسی نیست. یا باید تخصص انفورماتیک داشت یا کار را به یک متخصص انفورماتیک (علم اطلاعات و پردازش اطلاعات و مهندسی سامانه‌های اطلاعاتی) واگذار کرد که در نتیجه گران تمام می‌شود.

شبکه‌های محلی اشکال دیگری هم دارند: (موقعی که من کارساز خودم را راه انداخته باشم، تنها در محل می‌توانم آن را هدایت کنم. اگر بخواهم آن را از خارج محل هدایت کنم، باید یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) را راه‌اندازی کنم. بدین ترتیب می‌توان بااطمینان در اینترنت حرکت کرد.)

به ‌روز رسانی: واکسینه مرتب نرم‌افزار

حتی اگر امنیت راه ورود به اینترنت تامین شده باشد، ممکن است خطای امنیتی در سیستم عامل (operating system) مشکل‌ساز شود. کمپانی‌هایی که به مسائل ایمنی بسیار اهمیت می‌دهند به طور مرتب نرم‌افزارهای خود را کنترل می‌کنند و اگر حفره‌ای امنیتی بیابند سعی می‌کنند آن را بهبود ببخشند. بدین خاطر شوئن به مصرف‌کنندگان توصیه می‌کند: (دقت کنید دستگاهی که تهیه کرده‌اید چنین آپدیت‌هایی را در اختیارتان قرار دهد.)

دستگاه‌هایی که چنین سرویسی را در اختیار مشتریان نمی‌گذارند، به طور معمول ارزان‌تر هستند. به گفته شوئن، درست است که چنین دستگاه‌هایی ارزان‌ترند اما با خرید آنها این خطر را پذیرفته‌ایم که دیگران بتوانند به اطلاعات ما دسترسی پیدا کنند.

برای نمونه در اسناد "والت7" چندین حفره امنیتی سیستم‌های عامل اپل فهرست شده است. کمپانی اپل در واکنش به افشاگری ویکی‌لیکس در این مورد اعلام کرد که بیشتر این حفره‌ها از طریق به روز رسانی نرم‌افزارها بسته شده‌اند.

چسب نوار: پوشاندن آنچه کسی نباید ببیند

آنچه روزگاری نشانگر ترس بیمورد خوانده می‌شد اکنون برای بسیاری از مصرف‌کنندگان لپ‌تاپ و تلفن هوشمند تبدیل به عادتی روزانه شده است: در تابستان سال 2016 عکسی از مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس بوک، منتشر شد که توجه بسیاری را جلب کرد.

در تصویری که او را در دفتر کارش نشان می‌داد، می‌شد دید که روی عدسی دوربین و میکروفن لپ‌تاپش لنت برق چسبانده است. اینکه صاحب یکی از مهم‌ترین کمپانی‌های عرصه دیجیتال چنین اقدامات امنیتی به عمل آورده بود برای بسیاری نشانگر آن بود که هیچ کس واقعا از امنیت برخوردار نیست، فرقی نمی‌کند چقدر به اینترنت وارد باشد.

اپی برای این کار وجود دارد؟ بله، پس از آن استفاده کنید

فرض کنیم هم اینترنت و هم دستگاه امن باشند. پیام‌هایی که می‌فرستیم چطور؟ امن هستند؟ در این میان برای ارتباطات و رمزگذاری و پاسورد مطمئن اپ‌های بسیاری وجود دارد. بیشتر این اپ‌ها امنیت لازم را به دست می‌دهند، اما در اینجا نیز امکان هک شدن وجود دارد.

اسناد "والت7" یک چیز را به خوبی نشان داده‌اند: راهکار هک کردن که در این اسناد تشریح شده بیش از هر چیز سیستم‌های عامل دستگاه‌ها را هدف خود قرار می‌داده تا برنامه‌ها را. بنابراین هکرها می‌کوشند پیام‌ها را پیش از اینکه رمزگذاری‌شده و از طریق اپ‌ها فرستاده شوند دریافت کنند.

/انتهای پیام

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/5603


*
*

*نیز بخوانید

خطرناک‌ترین و عجیب‌ترین کارهایی که در گذشته عادی بوده‌اند+تصاویر


ازدواج خانم 48 ساله با گاو 18 ساله پولدار + عکس


تهدید شدن بازیگر فیلم‌های مستهجن از سوی ترامپ


خاخام اسرائیلی سیاه‌پوستان را «میمون» توصیف کرد


جریمه هزار یورویی برای پلیس مسلمان آلمان به دلیل دست ندادن با همکار زن


جشنواره زنان نیمه عریان در مدینة النبی + تصاویر


مقام‌های امریکایی: بن‌سلمان مانع از دیدار مادر و پدرش شده است


پولدار شدن پیرزن مستمری‌بگیر با فروش سفالی که در جعبه کفش نگهداری می‌کرد/ عکس


درگیری فیزیکی چینایی ها بر سر بکس اتمی ترامپ


دخترک 11 ساله اسپانیایی کودکی را از برادر 14 ساله اش به دنیا آورد


مسلمان شدن یک رهبر سرشناس ضداسلام در آلمان


رهبران دنیا چند معاش دارند؟


ترامپ روزانه مشغول چه کاری است؟


ترامپ برای افغانستان دست به دامن هالیوود شد


۱۰ کشور صلح‌آمیز و ۱۰ کشور ترورزدۀ جهان/ افغانستان از ناامنترین کشورهای دنیا


این جوانان دنیا را اداره می‌کنند!‌


فضیلت و خواص سوره جن


سرنوشت قاتلان امام حسین (ع) چه شد؟


احکام روز عاشورا


فرعون مصری ، افغانستانی الاصل بوده است!


بی‌تربیت‌ترین سیاستمداران جهان


چرا برخی هیچ سختی و مشکلی ندارند اما برخی همیشه غرق در مشکلاتند؟


تحایف عجیب مون جاین به پوتین


هدایای عجیب "آل‌سعود" برای دونالد ترامپ!


فهرست قدرت‌مندترین ارتش های جهان/ ارتش افغانستان در رتبه 69

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

غنی دستور داده آمار ثبت نام شده‌گان در اختیار مردم قرار نگیرد

مشارکت مردم برای ثبت نام در روند انتخابات همچنان پائین است

پیام داعش به کودکان افغانستان

پرواز موشک های هوشمند ترامپ به روسیه

فرانسه و سودای احیای عظمت گذشته در غرب آسیا

معاون سنای افغانستان: روابط با کشورهای منطقه نباید فدای رابطه با آمریکا شود

راز تناسب اندام و زیبایی زنان هالیوود چیست

استقرار ارتش عربی در شمال سوریه؛ از باجگیری تا حساسیت زدایی

امریکا به دنبال جایگزینی ارتش عربی با داعش در سوریه

«شوهرم مجبورم می‌کرد با دوستانش بخوابم»

فضل احمد معنوی: هجوم نظامیان کنسل‌گری ترکیه به مکتب ‌افغان – ترک در بلخ تجاوز است

سقوط آزاد فیس بوک پس از رسوایی افشای اطلاعات کاربران

تقلای حکمتیار برای تغییر نام حزب اسلامی ارغندیوال

چهارمین سال جنگ عربستان علیه یمن، ریاض بدنبال چیست؟

انتخابات مجلس نماینده‌گان در اواخر ماه میزان برگزار می‌شود

نگرانی اتاق تجارت افغانستان از امنیت سرمایه گذاران

اتحادیه اروپا بخاطر حذف نام طالبان از فهرست سیاه اعلام همکاری کرد

توبرکلوز در افغانستان سالانه بیش از ۱۵ هزار قربانی می گیرد

اعتراض پارلمان به جنایات جنگجویان حکمتیار در شمال افغانستان

سفیر چین در کابل: در امور داخلی افغانستان مداخله نمی‌کنیم

خرازی: برخی کشورهای خلیج فارس و آمریکا در انتقال تروریست‌ها به افغانستان نقش دارند

نصرالله: عربستان ۲ بار از سوریه خواست با ایران و مقاومت قطع رابطه کند

هواپیمای حامل پناهجویان اخراجی از آلمان به کابل رسید

نادری هزینۀ چهار سال تحصیل خانم جهان تاب را پرداخت نمود

سفر رییس جمهور لهستان به افغانستان


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان