درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1396-09-21  |  2017-12-12  |  بروز شده در: 1396/08/17 - 08:11:0 FA | AR | EN
ویژه نامه/ اربعین حسینی             شمار زائران در شهر کربلا به 10 میلیون نفر رسید             دفتر سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان برکناری عطامحمد نور را رد کرد            نیمی از ثروت جهان در اختیار 3 کشور             بازی سعودی با کارت حریری             امریکا از افغانستان خارج شود/طالبان با روی کارآمدن دولت مشروع به صلح می‌پیوندد             حملات خودسرانه نیروهای خارجی به صلح افغانستان صدمه زده است            اثبات تداوم بی‌اعتمادی مردم ایران به آمریکا            دادستان دادگاه بین المللی جرایم در مورد جنایت های جنگی در افغانستان تحقیق می کند             معاش سالانه مشاوران غنی به بیش از 200 میلیون افغانی می‌رسد             رئیس پارلمان افغانستان مرتکب فساد شده است/ ابراهیمی فقط جریمه نقدی شد!/ رئیس دارالانشاء به دادستانی معرفی شد             پارلمان افغانستان خواهان آوردن اصلاحات در کمیسیون های انتخاباتی شد            سیگار: طالبان محدوده مناطق تحت نفوذشان را گسترش داده اند             پارلمان افغانستان نادیده گرفته شد/اداره ثبت احوال واژه‌های «قومیت» و «ملیت» را حذف نمی‌کند             مقابله با رژیم صهیونیستی مبارزه‌ای مقدس و خوش‌عاقبت است            تاریخ نشر: 1395/12/22 - 05:51:4
تعداد بازدید: 310
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

توصیه برای حفظ حریم خصوصی‌ در اینترنت در برابر سیا
توصیه برای حفظ حریم خصوصی‌ در اینترنت در برابر سیا

آخرین مجموعه اسناد افشاگر پلاتفرم اطلاعاتی ویکی‌لیکس نشان می‌دهد که چگونه سازمان اطلاعات مرکزى آمریکا به تشریح حفره‌های امنیتی تلفن‌های هوشمند،کامپیوترها و دستگاه‌های الکترونیک پرداخته و همزمان ابزار مناسب برای هک آنها را معرفی کرده است.


به گزارش خبرگزاری انصار به نقل از فارس، افشاگری ویکی‌لیکس نشان می‌دهد که وسایلی که متصل به شبکه اینترنت هستند می‌توانند لانه‌ای بالقوه برای شنود و کسب اطلاعات از راه دور باشند. چگونه می‌توان از اینترنت در برابر جاسوسی حفاظت کرد؟

آخرین مجموعه اسناد افشاگر پلاتفرم اطلاعاتی ویکی‌لیکس به نام "والت7" نشان می‌دهد که چگونه سازمان اطلاعات مرکزى آمریکا (سیا) به تشریح حفره‌های امنیتی تلفن‌های هوشمند، کامپیوترها و دستگاه‌های الکترونیک پرداخته و همزمان ابزار مناسب برای هک آنها را معرفی  کرده است.

افشاگری اخیر ویکی‌لیکس باعث تعجب کسانی نشده که در عرصه حفاظت از مصرف‌کنندگان و حفظ اطلاعات خصوصی شهروندان فعالیت دارند، چون آنها مدتهاست نسبت به اینترنت به عنوان منبعی بالقوه خطرناک هشدار می‌دهند.

(میکائیل شوئن) که به عنوان پژوهشگر و کارشناس امنیتی در دانشگاه زیگن آلمان تحقیق می‌کند در این باره می‌گوید: (هم اکنون ما در حال تحقیق هستیم تا ببینیم آیا مصرف‌کننده می‌فهمد داده‌ها چگونه بوجود می‌آیند، چگونه در ارتباط با هم قرار می‌گیرند و با آن‌ها چه می‌کنند یا نه.)

میکائیل شوئن و همکارانش در "مرکز آموزش اقتصادی" بر روی یک پروژه بزرگ تحقیقاتی کار می‌کنند.

دویچه‌وله نوشت: موضوع تحقیق آن‌ها میزان توانایی مصرف‌کنندگان در بکارگیری وسایل الکترونیک "هوشمند" است. این پژوهشگر چند راهنمایی برای جلوگیری از سوء استفاده هکرها را با ما در میان گذاشته است:

راه حل ساده: اصلاً از دستگاه‌های هوشمند استفاده نکنیم

شوئن می‌گوید: (ساده‌ترین راه حل این است که از استفاده از هر گونه وسیله الکترونیک هوشمند چشم‌پوشی کنیم.)

به گفته شوئن مردم در بسیاری از موارد نمی‌دانند به چه چیزهایی باید توجه کنند. این پژوهشگر تاکید می‌کند که هر جا داده‌ها در جریان باشند، جاسوسی از آن‌ها هم ممکن است. از این رو به گفته شوئن در موارد مشکوک بهتر است به طور کلی از استفاده از وسایل الکترونیکی هوشمند صرف نظر کنیم.

کنترل وسایل در خانه: کدام‌ها به اینترنت وصل هستند؟

بسیاری از مصرف‌کنندگان نمی‌دانند وسایلی که روزانه استفاده می‌کنند به اینترنت متصل و در نتیجه دریافت‌کننده یک سری داده‌ها هستند. از این رو مفید است که اطلاعاتی درباره دستگاه‌هایی که در خانه استفاده می‌کنیم به دست آوریم و در پی پاسخ به این پرسش‌ها باشیم:

کدام دستگاه‌ الکترونیکی در خانه اطلاعات جمع می‌کند؟ و چه اطلاعاتی توسط آن‌ها جمع‌آوری می‌شوند؟

به چه منظور این اطلاعات گردآوری می‌شوند و چه کسی به آن‌ها دسترسی دارد؟

تولیدکننده دستگاه چه کار می‌تواند با اطلاعات بکند، برای مثال اجازه دارد آن را به شخص سوم بدهد؟

و بخصوص:

آیا می‌توان از دستگاه استفاده کرد بدون آنکه اطلاعاتی به تولیدکننده بدهد؟

کسانی که نامطمئن هستند، می‌توانند برای نمونه از ماشین جستجوگر Shoden.io. استفاده کنند. با بهره‌گیری از این ماشین جستجوگر می‌توان دانست که کدام دستگاه‌ها به اینترنت وصل هستند و چگونه می‌توان از آنها حفاظت کرد.

کلمه عبور: کلید خانه دیجیتالی

شوئن می‌گوید: (مصرف‌کنندگانی هستند که می‌خواهند هم از دستگاه‌های الکترونیکی متصل به اینترنت استفاده کنند و هم مطمئن باشند که اطلاعاتی از طریق این دستگاه‌ها به دست کسی نمی‌افتد.)

این کارشناس امنیتی به این گروه از مصرف‌کنندگان پیشنهاد می‌کند که با استفاده از پاسورد و دیگر رمزگذاری‌ها از جریان داده‌های دیجیتالی جلوگیری کنند. در بیشتر موارد رمزگذاری در بخش تنظیمات دستگاه‌ها صورت می‌گیرد. بدین ترتیب نه خود دستگاه بلکه مصرف‌کننده می‌تواند تعیین کند که چه داده‌هایی به چه صورت در اختیار تولیدکننده دستگاه قرار بگیرد.

شبکه: استفاده از ارتباط امن برای داشتن دستگاه امن

کسی که می‌خواهد از جریان داده‌ها در داخل خانه‌اش محافظت کند باید از ارتباطات اینترنتی امن استفاده کند. شرط نخست در این مورد هم پاسورد یا کلمه عبور است. اما می‌توان قدمی فراتر از این هم برداشت. شوئن می‌گوید: (می‌توان شبکه‌ای را درست کرد که کسی نتواند از خارج به آن دسترسی داشته باشد.)

البته ساختن چنین شبکه‌ای کار می‌برد. شوئن در این باره می‌گوید: (برای این کار احتیاج به کارساز (Server) خودم دارم. باید کارساز را راه بیندازم و منتظر باشم.) و این کار هر کسی نیست. یا باید تخصص انفورماتیک داشت یا کار را به یک متخصص انفورماتیک (علم اطلاعات و پردازش اطلاعات و مهندسی سامانه‌های اطلاعاتی) واگذار کرد که در نتیجه گران تمام می‌شود.

شبکه‌های محلی اشکال دیگری هم دارند: (موقعی که من کارساز خودم را راه انداخته باشم، تنها در محل می‌توانم آن را هدایت کنم. اگر بخواهم آن را از خارج محل هدایت کنم، باید یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) را راه‌اندازی کنم. بدین ترتیب می‌توان بااطمینان در اینترنت حرکت کرد.)

به ‌روز رسانی: واکسینه مرتب نرم‌افزار

حتی اگر امنیت راه ورود به اینترنت تامین شده باشد، ممکن است خطای امنیتی در سیستم عامل (operating system) مشکل‌ساز شود. کمپانی‌هایی که به مسائل ایمنی بسیار اهمیت می‌دهند به طور مرتب نرم‌افزارهای خود را کنترل می‌کنند و اگر حفره‌ای امنیتی بیابند سعی می‌کنند آن را بهبود ببخشند. بدین خاطر شوئن به مصرف‌کنندگان توصیه می‌کند: (دقت کنید دستگاهی که تهیه کرده‌اید چنین آپدیت‌هایی را در اختیارتان قرار دهد.)

دستگاه‌هایی که چنین سرویسی را در اختیار مشتریان نمی‌گذارند، به طور معمول ارزان‌تر هستند. به گفته شوئن، درست است که چنین دستگاه‌هایی ارزان‌ترند اما با خرید آنها این خطر را پذیرفته‌ایم که دیگران بتوانند به اطلاعات ما دسترسی پیدا کنند.

برای نمونه در اسناد "والت7" چندین حفره امنیتی سیستم‌های عامل اپل فهرست شده است. کمپانی اپل در واکنش به افشاگری ویکی‌لیکس در این مورد اعلام کرد که بیشتر این حفره‌ها از طریق به روز رسانی نرم‌افزارها بسته شده‌اند.

چسب نوار: پوشاندن آنچه کسی نباید ببیند

آنچه روزگاری نشانگر ترس بیمورد خوانده می‌شد اکنون برای بسیاری از مصرف‌کنندگان لپ‌تاپ و تلفن هوشمند تبدیل به عادتی روزانه شده است: در تابستان سال 2016 عکسی از مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس بوک، منتشر شد که توجه بسیاری را جلب کرد.

در تصویری که او را در دفتر کارش نشان می‌داد، می‌شد دید که روی عدسی دوربین و میکروفن لپ‌تاپش لنت برق چسبانده است. اینکه صاحب یکی از مهم‌ترین کمپانی‌های عرصه دیجیتال چنین اقدامات امنیتی به عمل آورده بود برای بسیاری نشانگر آن بود که هیچ کس واقعا از امنیت برخوردار نیست، فرقی نمی‌کند چقدر به اینترنت وارد باشد.

اپی برای این کار وجود دارد؟ بله، پس از آن استفاده کنید

فرض کنیم هم اینترنت و هم دستگاه امن باشند. پیام‌هایی که می‌فرستیم چطور؟ امن هستند؟ در این میان برای ارتباطات و رمزگذاری و پاسورد مطمئن اپ‌های بسیاری وجود دارد. بیشتر این اپ‌ها امنیت لازم را به دست می‌دهند، اما در اینجا نیز امکان هک شدن وجود دارد.

اسناد "والت7" یک چیز را به خوبی نشان داده‌اند: راهکار هک کردن که در این اسناد تشریح شده بیش از هر چیز سیستم‌های عامل دستگاه‌ها را هدف خود قرار می‌داده تا برنامه‌ها را. بنابراین هکرها می‌کوشند پیام‌ها را پیش از اینکه رمزگذاری‌شده و از طریق اپ‌ها فرستاده شوند دریافت کنند.

/انتهای پیام

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/5603


*
*

*نیز بخوانید

۱۰ کشور صلح‌آمیز و ۱۰ کشور ترورزدۀ جهان/ افغانستان از ناامنترین کشورهای دنیا


این جوانان دنیا را اداره می‌کنند!‌


فضیلت و خواص سوره جن


سرنوشت قاتلان امام حسین (ع) چه شد؟


احکام روز عاشورا


فرعون مصری ، افغانستانی الاصل بوده است!


بی‌تربیت‌ترین سیاستمداران جهان


چرا برخی هیچ سختی و مشکلی ندارند اما برخی همیشه غرق در مشکلاتند؟


تحایف عجیب مون جاین به پوتین


هدایای عجیب "آل‌سعود" برای دونالد ترامپ!


فهرست قدرت‌مندترین ارتش های جهان/ ارتش افغانستان در رتبه 69


مسابقات جهانی قهرمانی ریش و سبیل درشهر اوستین


آرامش واقعی صد در صد تضمینی


جشنواره پرتاب سنگ و داستان دو عاشق+ویدیو


بدن یک زن اسپانیایی بعد از ولادت دو نیم شد


افزایش رزق و روزی با نسخه‌ای از امام جواد علیه‌السلام


هفت مسجد روسیه با معماری شگفت انگیز


ملک سلمان ۱۰۰ میلیون دالر برای خوشگذرانی در مراکش هزینه کرده است


شکنجه‌های وحشتناک داعش


جنگ جهانی سوم در کدام سال و بین کدام کشورها اتفاق خواهد افتاد؟


حادثه عجیب یک خانم در اتفاق نادر ۲۰ قلو/گانه‌ای زایید_کلیپ


خورشید چه زمانی منفجر خواهد شد؟_ویدیو


درآمد عربستان از حج


ماکت مرتفع‌ترین برج جهان را مشاهده کنید


هراس رژیم صهیونیستی در پی حمایت جوانان ایرانی از مدافعان مسجدالاقصی + تصاویر

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

حمله هوایی جنگنده‌های امریکایی و کشته شدن شمار زیادی غیرنظامی افغانستانی در کندز

ویژه نامه/ اربعین حسینی

شمار زائران در شهر کربلا به 10 میلیون نفر رسید

دفتر سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان برکناری عطامحمد نور را رد کرد

نیمی از ثروت جهان در اختیار 3 کشور

بازی سعودی با کارت حریری

امریکا از افغانستان خارج شود/طالبان با روی کارآمدن دولت مشروع به صلح می‌پیوندد

حملات خودسرانه نیروهای خارجی به صلح افغانستان صدمه زده است

اثبات تداوم بی‌اعتمادی مردم ایران به آمریکا

دادستان دادگاه بین المللی جرایم در مورد جنایت های جنگی در افغانستان تحقیق می کند

معاش سالانه مشاوران غنی به بیش از 200 میلیون افغانی می‌رسد

رئیس پارلمان افغانستان مرتکب فساد شده است/ ابراهیمی فقط جریمه نقدی شد!/ رئیس دارالانشاء به دادستانی معرفی شد

پارلمان افغانستان خواهان آوردن اصلاحات در کمیسیون های انتخاباتی شد

سیگار: طالبان محدوده مناطق تحت نفوذشان را گسترش داده اند

پارلمان افغانستان نادیده گرفته شد/اداره ثبت احوال واژه‌های «قومیت» و «ملیت» را حذف نمی‌کند

مقابله با رژیم صهیونیستی مبارزه‌ای مقدس و خوش‌عاقبت است

حمله انتحاری در پایتخت افغانستان با 27 کشته و زخمی

هشدارِ عطامحمد نور به سقوط نظام

حدود ۱۰۰۰ خبرنگار در ده سال اخیر کشته شده اند

امریکا در روابط افغانستان با همسایگانش دخالت نکند

جنگ قدرت در پارلمان افغانستان

پناهجویان اخراج شده افغان از آلمان به کابل رسیدند

عبدالله: هیچ نهادی حق تهدید جریان های سیاسی را با استفاده از ابزار دولتی ندارد

افغانستان ضعیف‌ترین پاسپورت جهان را دارد

کودتای اعضای ارشد حزب جنبش علیه جنرال دوستم!


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان