درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1397-04-31  |  2018-07-22  |  بروز شده در: 1397/04/13 - 11:13:2 FA | AR | EN
فرهمند: نظام الدین قیصاری در نتیجۀ لت و کوب در وضعیت بد صحی به سر می برد             «اشرف غنی» از بخشش ۳ میلیون دالری به «حکمتیار» تا پرداخت تنها ۱۵۰۰ دالر بهای زندگی یک کودک             توقیف محموله بزرگ تسلیحات غیرقانونی در کابل؛ پای چه کسی در میان است؟            محمد محقق: ارگ قوم گرایی را در پیش گرفته است             راهپیمایی حامیان نظام الدین قیصاری به خشونت کشانیده شد             آمریکا و اسرائیل در پی نابودی ارتش ترکیه             اذعان امریکا به افزایش ۷۳ درصدی تلفات غیرنظامیان در افغانستان            اختصاص ۳۸ میلیون افغانی برای برگزاری مسابقات لیگ برتر افغانستان             موتر محافظان اشرف غنی یک دختر دست‌فروش را در لغمان زیر گرفت             تاکید رییس جمهوری سابق افغانستان برنقش امریکا در کشتار مردم            نماینده افغانستان برنده جایزه جشنواره فیلم شانگهای شد             اعتراض به ترور یک روحانی برجسته شیعه در هرات/ والی هرات: از عالمان دینی محافظت می‌کنیم             غنی: ترور علما و شخصیت‌های دینی جنایتی نابخشودنی است            اخراج پناهجویان زیرسن قانونی به افغانستان از دانمارک و نروژ             دیده بان حقوق بشر: نظامیان استرالیایی برای کشتار غیرنظامیان افغانستانی با یکدیگر رقابت می‌کردند            تاریخ نشر: 1393/7/23 - 02:02:23
تعداد بازدید: 622
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متن کامل گزارش وزارت دفاع چین از توان موشکی ایران
موشک‌های میانبرد ایران می‌تواند تمام پایگاههای نظامی آمریکا در خلیج‌فارس را هدف بگیرد
موشک‌های میانبرد ایران می‌تواند تمام پایگاههای نظامی آمریکا در خلیج‌فارس را هدف بگیرد

گزارش وزارت دفاع چین با تاکید بر تدافعی بودن راهبرد نظامی تهران، نوشته است که ایران امروز به موفقیت‌های زیادی در زمینه توسعه موشک‌های میان‌برد رسیده و می‌تواند تمامی پایگاههای آمریکا در منطقه خلیج‌فارس را هدف قرار دهد.

وزارت دفاع چین گزارشی از قابلیت موشکی ایران منتشر کرد که در آن ضمن تأکید بر تدافعی بودن راهبرد نظامی ایران اعلام کرد که امروز، تصریح کرده که این کشور به موفقیت‌های زیادی در زمینه تولید موشک‌های میانبرد رسیده و اکنون تمامی پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه خلیج فارس در برد موشک‌های ایران قرار دارد.

متن کامل گزارش وزارت دفاع چین از توانمندی موشکی ایران به شرح زیر می‌باشد:

مرحله اول: طرح آغاز تولید موشک

اولین برنامه توسعه موشکی ایران به اواخر دوران رژیم پهلوی بازمی‌گردد. در دوران حکومت شاه، ایران و اسرائیل برنامه (نفت در قبال تسلیحات) را توسعه بخشیدند. در حین چهارمین جنگ خاورمیانه در سال 1973، اسرائیل، فناوری موشک بالستیک (جریکو1) را داشت تا به ایران در ساخت یک پایگاه تحقیق و توسعه و تولید و آزمایش موشک و همچنین در طرح توسعه موشک‌های بالستیک میان برد با برد 1500 کیلومتر کمک کند اما این همکاری زیاد طول نکشید. بعد از انقلاب اسلامی 1979 ایران، اسرائیل خیلی سریع کارشناسان خود را از ایران خارج کرد و برنامه توسعه موشکی ایران نیز متوقف شد.

به دنبال جنگ ایران و عراق و استفاده عراق از حملات موشک بالستیک علیه ایران، تهران به اندازه‌ای متحمل خسارت شد که از جامعه بین‌الملل درخواست کمک کرد. ایران به مدت 8 سال رقابت تسلیحات موشکی را با عراق آغاز کرد. موشک‌های ایران هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت به خوبی موشک‌های بالستیک عراق نبود. اختلاف بزرگ بین قابلیت موشک بالستیکی دو کشور عراق و ایران، نقش مهمی در استراتژی و سیاست‌های ایران به وجود آورد و عزم ایران برای آغاز تحقیقات مستقل و توسعه موشک‌های بالستیک را تقویت کرد.

در پایان جنگ ایران و عراق، موشک‌های بالستیک ایران به منظور مکان یابی حملات موشکی، تأمین امنیت ملی در یک برهه مهم از زمان و همچنین مهار رقبای بالقوه به اجرا در‌آمد. در طول این دوران، ایران با موفقیت شماری از موشک‌های بالستیک میان‌برد را تولید کرد و در زمینه فناوری چندمرحله‌ای نیروی محرکه و فناوری سوخت جامد، پیشرفت‌هایی را به دست آورد. ایران هم‌اکنون بعد از یک تلاش 20 ساله، قدرتمندترین زرادخانه موشکی خاورمیانه را دارد، مجموع انواع موشک‌های فعال این کشور بیش از یکهزار و 500 فروند است. حتی ژنرال‌های آمریکایی در حوزه فرماندهی مرکزی آمریکا مجبور به اعتراف شدند که شمار تسلیحات بالستیکی ایران بسیار زیاد است و این قابلیت را دارد تا در میدان‌های نبرد یک تهدید نظامی واقعی باشد.

مرحله دوم: نوآوری در تولید موشک همچنان ادامه دارد

 

بعد از پایان جنگ ایران و عراق، ایران برنامه توسعه موشک بالستیک خود را آغاز کرد. ایران بعد از چند دهه پیشرفت‌های مدوام، موشک‌های بالستیک (شهاب-3)، (فاتح-110) و (زلزال 2) و دیگر موشک‌های میانبرد با توانایی نفوذ، تحرک و دیگر قابلیت‌های کلیدی فنی را تولید کرد.

(شهاب 3) موشک بالستیک سوخت مایع با برد یکهزار و 280 کیلومتر با قابلیت حمل کلاهک یکهزار و 158 کیلوگرم در سال 2003 وارد خدمت رسمی در نیروهای مسلح ایران شد. (شهاب 3) با قابلیت بازدارندگی می‌تواند به خاورمیانه و خلیج فارس برسد. ایران به منظور مقابله با چالش‌های سامانه‌های ضدموشک آمریکا، (شهاب 3) ارتقا یافته را تولید کرد. موشک‌های (شهاب )3 ارتقا یافته می‌تواند به طرز موثری مانع استفاده از سامانه ضدموشکی برای رهگیری پارامترهای مداری شود و همچنین به طرز موثری قابلیت نفوذ بالا دارد.

از آنجایی که موشک‌های سری (شهاب 3) از فناوری پرواز تک مرحله‌ای استفاده می‌کنند، برد آنها محدود است. ایران به منظور تقویت برد موشک‌، فناوری نیروی محرکه پرواز دو مرحله‌ای را مورد بررسی قرار داد. (فاتح 110) در مرحله اول از سوخت مایع استفاده می‌کند و در مرحله دوم از سوخت جامد استفاده می‌کند و همین امر برد آن را به 2000 کیلومتر افزایش داده است. ایران در سال 2009، با موفقیت موشک‌های (زلزال 2) با سوخت جامد را مورد آزمایش قرار داد. زمان آماده‌سازی برای پرتاب این موشک 30 دقیقه بود و دقت آن به 350 متر ارتقا یافت.

مرحله 3: پیروزی در آینده و رسیدن به هدف بلند مدت

در حال حاضر، ناوگان موشک‌های میانبرد ایران می‌تواند تمام پایگاههای نظامی آمریکا در منطقه خلیج‌فارس را هدف قرار دهد. به طور کلی مسیر آینده توسعه موشک از سه جنبه زیر است:

توانایی نفوذ پیشرفته موشک: (شهاب 3) ارتقایافته، بارزترین ویژگی آن، ظاهر طرح کلاهک است که به شکل سیلندر کوچک مخروطی شکل و سامانه نیروی محرکه داخلی آن آست که اجازه می‌دهد که پایه کلاهک محرک باشد.

تقویت دقت برخورد موشک: از میان فناوری هدایت موشک، ایران احتمالاً از فناوری هدایت ردیابی داخلی، هدایت ماهواره‌ای و دیگر فناوری‌های پیچیده هدایت موشک استفاده کند و از جدیدترین تکنیک‌های اصلاح‌شده هدایت موشک استفاده کند تا دقت موشک‌های خود را افزایش دهد.

تقویت قدرت احیای موشک: اکثر جدیدترین موشک‌های ایران از سوخت جامد استفاده می‌کند. موشک‌های سوخت جامد، ساختار ساده‌ای دارد و می‌تواند برای طولانی مدت سوخت را ذخیره کند، قابلیت مانور بهتر را دارد، قابلیت پنهان شدن دارد و احتمال کشف آن بسیار پایین می‌آید. احتمال این وجود دارد که ایران موشکی را تولید کند که قدرت استتار بیشتر را داشته باشد و استتار به مفهوم آن است که توانمندی موشک برای احیا تقویت شود.

به منظور عملکرد تکنیکی و تاکتیکی موشک، بهبود برد، افزایش دقت، قابلیت نفوذ و همچنین به منظور بهبود هریک از این شاخصه‌ها، به قابلیت چشمگیر فنی و منابع مالی برای پشتیبانی از آنها نیاز است.

در واقع، در تولید موشک‌های بالستیک، آستانه فناوری موشک میان برد بالا نیست اما عبور از مشکلات کنونی همچون بهبود توانمندی نفوذ و دقت پرتاب موشک‌ها آسان نیست و اینها مشکلاتی است که ایران در توسعه موشک با آن روبرو است. می‌توان بیان کرد که در آینده هرچه مشکلات پیش روی ایران بزرگتر شود، سرمایه‌گذاری آنها بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام/

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/2669


*
*

*نیز بخوانید

آمریکا و اسرائیل در پی نابودی ارتش ترکیه


اخراج پناهجویان زیرسن قانونی به افغانستان از دانمارک و نروژ


ترامپ: ۷ تریلیون دالری که در خاورمیانه خرج کردیم در حال بازگشت است


همزمانی ۲ اقدام ضدحقوق بشری ترامپ؛ جداکردن کودکان و خروج از شورای حقوق بشر


نیویورک تایمز: ترامپ مقابل رهبر کره شمالی لحنی چاپلوسانه داشت


یونیسف: حمله عربستان به الحدیده جان ۳۰۰ هزار کودک را تهدید می‌کند


نقش مشکوک امارات در خرید و فروش املاک قدس و فروش آن به صهیونیست‌ها


ماکرون: انتقال سفارتخانه‌ای که باعث کشتار مردم شود، جشن گرفتن ندارد


شهیده «رزان» از گلوله‌هایشان نترسید


رهبر انصارالله: اسرائیل در نبرد ساحل غربی یمن شرکت دارد/ پرواز جنگنده‌های اسرائیلی بر فراز الحدیده


دبیرکل ناتو: در صورت حمله ایران، ناتو به اسرائیل کمکی نخواهد کرد


روسیه سلاح "روز قیامت"را معرفی کرد


سید حسن نصرالله: عربستان حتی با شادی‌های مردم یمن هم می‌جنگد؛ مقاومت عامل اصلی ثبات لبنان است


پرواز موشک های هوشمند ترامپ به روسیه


امریکا به دنبال جایگزینی ارتش عربی با داعش در سوریه


خرازی: برخی کشورهای خلیج فارس و آمریکا در انتقال تروریست‌ها به افغانستان نقش دارند


نصرالله: عربستان ۲ بار از سوریه خواست با ایران و مقاومت قطع رابطه کند


آخرین جزئیات آتش‌سوزی در مرکز خرید شهر کمروو روسیه: 64 کشته


جنگ عربستان علیه یمن به روایت آمار: روزانه ۱۳۰ کودک یمنی به خاطر گرسنگی می‌میرند


وحشت در ریاض؛ موشک‌‎های بالستیک ارتش یمن، خواب را از چشمان سعودی‌ها گرفت


سید حسن نصرالله: باید برای حل بحران سوریه و بازگشت آورگان بکوشیم


چهاردهمین سالروز شهادت شیخ احمد یاسین بنیانگذار جنبش حماس


ترامپ به معاون اوباما: طوری می‌زنمت که گریه کنی


دادگاه صهیونیستی عهد التمیمی را به ۸ ماه حبس محکوم کرد


دیدار اسماء اسد با زنان ارتش سوریه

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

احتمال بازگشت حامد کرزی به عرصه قدرت

فرهمند: نظام الدین قیصاری در نتیجۀ لت و کوب در وضعیت بد صحی به سر می برد

«اشرف غنی» از بخشش ۳ میلیون دالری به «حکمتیار» تا پرداخت تنها ۱۵۰۰ دالر بهای زندگی یک کودک

توقیف محموله بزرگ تسلیحات غیرقانونی در کابل؛ پای چه کسی در میان است؟

محمد محقق: ارگ قوم گرایی را در پیش گرفته است

راهپیمایی حامیان نظام الدین قیصاری به خشونت کشانیده شد

آمریکا و اسرائیل در پی نابودی ارتش ترکیه

اذعان امریکا به افزایش ۷۳ درصدی تلفات غیرنظامیان در افغانستان

اختصاص ۳۸ میلیون افغانی برای برگزاری مسابقات لیگ برتر افغانستان

موتر محافظان اشرف غنی یک دختر دست‌فروش را در لغمان زیر گرفت

تاکید رییس جمهوری سابق افغانستان برنقش امریکا در کشتار مردم

نماینده افغانستان برنده جایزه جشنواره فیلم شانگهای شد

اعتراض به ترور یک روحانی برجسته شیعه در هرات/ والی هرات: از عالمان دینی محافظت می‌کنیم

غنی: ترور علما و شخصیت‌های دینی جنایتی نابخشودنی است

اخراج پناهجویان زیرسن قانونی به افغانستان از دانمارک و نروژ

دیده بان حقوق بشر: نظامیان استرالیایی برای کشتار غیرنظامیان افغانستانی با یکدیگر رقابت می‌کردند

ترامپ: ۷ تریلیون دالری که در خاورمیانه خرج کردیم در حال بازگشت است

موصل آکنده از بوی مرگ، پرده ای جدید از عملکرد ائتلاف ضد داعش

ترامپ نقاب از چهره واقعی آمریکا برداشت

وقتی اسباب‌بازی فلسطینی‌ها چالش امنیتی اسرائیل می‌شود

درخواست معاون مجلس افغاستان از مردم: در انتخابات شرکت نکنید

حرف و حدیث‌ها در مورد خطوط هوایی کابل-ریاض؛ آیا پای داعش به افغانستان باز می‌شود؟

برگ چای و مهار سرطان ریه

خوردن آلبالو برای این افراد ممنوع!

گوشی تاشوی Galaxy X سامسونگ قیمت حداقل ۱۸۰۰ دلاری خواهد داشت


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان