درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1396-09-23  |  2017-12-14  |  بروز شده در: 1396/08/17 - 08:11:0 FA | AR | EN
ویژه نامه/ اربعین حسینی             شمار زائران در شهر کربلا به 10 میلیون نفر رسید             دفتر سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان برکناری عطامحمد نور را رد کرد            نیمی از ثروت جهان در اختیار 3 کشور             بازی سعودی با کارت حریری             امریکا از افغانستان خارج شود/طالبان با روی کارآمدن دولت مشروع به صلح می‌پیوندد             حملات خودسرانه نیروهای خارجی به صلح افغانستان صدمه زده است            اثبات تداوم بی‌اعتمادی مردم ایران به آمریکا            دادستان دادگاه بین المللی جرایم در مورد جنایت های جنگی در افغانستان تحقیق می کند             معاش سالانه مشاوران غنی به بیش از 200 میلیون افغانی می‌رسد             رئیس پارلمان افغانستان مرتکب فساد شده است/ ابراهیمی فقط جریمه نقدی شد!/ رئیس دارالانشاء به دادستانی معرفی شد             پارلمان افغانستان خواهان آوردن اصلاحات در کمیسیون های انتخاباتی شد            سیگار: طالبان محدوده مناطق تحت نفوذشان را گسترش داده اند             پارلمان افغانستان نادیده گرفته شد/اداره ثبت احوال واژه‌های «قومیت» و «ملیت» را حذف نمی‌کند             مقابله با رژیم صهیونیستی مبارزه‌ای مقدس و خوش‌عاقبت است            تاریخ نشر: 1393/7/16 - 02:14:01
تعداد بازدید: 589
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سیطره فساد بر دانشگاه‌های امریکا
سیطره فساد بر دانشگاه‌های امریکا

نویسنده: فرشته حسین آبادی

اعمال ناشایستی همچون روابط جنسی نامشروع، استعمال مواد مخدر و مشروبات الکلی، مهمانی‌های غیر اخلاقی شبانه، رفتارهای خشونت‌آمیز و تعداد دانشجویان اخراجی در سال‌های اخیر رشد چشمگیری در دانشگاه‌های امریکا داشته است.

دانشگاه‌های امریکا تنها نماد علم و دانش نیستند، رشد فساد جنسی و اخلاقی در دانشگاه‌های این کشور باور کردنی نیست. تا صحبت از دانشگاه‌های امریکا می‌شود تصویری از تکنولوژی‌ها و اختراعات پیچیده در ذهن آدمی شکل می‌گیرد، فارغ از اینکه سهم امریکا در دانش بشری به آن اندازه هم که تصور می‌شود نبوده و نیست. در سراسر دنیا دانشگاه‌ها نقش بسزایی در پرورش و شکل‌گیری شخصیت دانشجویان دارند. طبیعی است شخصیت دانشجو متاثر از فضای دانشگاه و جو حاکم بر آن خواهد بود. دانشگاه‌های امریکا اگر چه به ظاهر به عنوان بهترین دانشگاه‌های جهان شناخته شده اند اما در عین حال فاسدترین دانشگاه‌های جهان نیز هستند. آمار تجاوز جنسی در دانشگاه‌های این کشور به حدی بالاست که چندی پیش دو تن از سناتورهای امریکایی در نامه‌ای به كمیته تخصیص منابع سنای امریكا خواستار اختصاص منابع مالی بیشتری برای موسسات و برنامه‌هایی شدند، كه به تحقیق در رابطه با تجاوزات جنسی در صحن دانشگاه‌ها می‌پردازند. (گیلیبرند) و (مك‌كسكیل)‌ با استناد به داده‌های وزارت معارف، اعلام كردند كه در سال 2012 حدود 5 هزار تجاوز جنسی در دانشگاه‌ها این کشورگزارش شده است. لازم به ذکر است که 80 درصد از آمار تجاوز جنسی در امریکا به سنین زیر 30 سال اختصاص دارد. این بدین معناست که جوانان دانشجو در امریکا در معرض بیشترین تجاوز جنسی در این کشور قرار دارند و این قشر از مردم امریکا در ناسالم ترین دوره از زندگی خویش را میگذراند. رتبه بعدی در سن تجاوز با 44 درصد به سن زیر 18 سال اختصاص دارد. روابط نزدیک و بیقید و بند دختران و پسران در دانشگاه‌ها زمینه و بستر اصلی برای گسترش بی‌بندو باری و هرزگی در جامعه دانشگاهی امریکاست. چه اینکه براساس آمارهای موجود 38 درصد از تجازوات جنسی در امریکا در قالب رفاقت و دوستی اتفاق میافتد. اکثر دانشجویان دختر در دانشگاههای امریکا در طول دوران تحصیل با چندین نفر روابط جنسی برقرار میکنند. و به‌همین خاطر حدود 12 درصد از این دانشجویان حاملگی‌های ناخواسته را تجربه میکنند.

دولت امریکا سالانه میلیون‌ها دالر صرف هزینه‌های سقط جنین میکند. موسسه "Princeton Review"در رتبه‌بندی که اخیرا اعلام کرد، دانشگاه "آیوا" را با حدود 126هزار دانشجو، از لحاظ برگزاری "پارتی‌های دانشجویی" به عنوان "فاسدترین دانشگاه امریکا" معرفی کرده است. این رتبه بندی بر اساس تعداد بار فروشی‌های محوطه دانشگاه و تعداد "پارتی‌های غیر اخلاقی" که بر گزار می‌شود صورت می‌گیرد. در این گزارش آمده است حدود 75 درصد از دانشجویانی که در این پارتی‌ها شرکت می‌کنند بیش از حد معمول "مشروبات الکلی" مصرف می‌کنند. رئیس این دانشگاه در رابطه با مصرف بیش از اندازه الکل توسط دانشجویان در این دانشگاه اذعان کرد: "تلاش میکنیم فرهنگ حاکم بر این دانشگاه را اصلاح کنیم و از دانشجویان خواسته‌ایم در مصرف مشروبات الکلی زیاده روی نکنند". سیاست‌های ولنگارانه دولت امریکا در مقابله با رفتارهای مخاطره آمیز جنسی به شیوع و گسترش این رفتارها کمک شایانی نموده است. شاید به بیانی بهتر بتوان گفت اساساً در این کشور برنامه خاصی برای مقابله با این رفتارها وجودندارد. ارگان‌های دولتی در این کشور خود یکی از مهم ترین ترویج دهندگان روابط نامشروع جنسی در جامعه هستند و از این امر نیز سود فراوانی میبرند.

 لازم به ذکر است که تنها 6 درصد از تجاوزگران جنسی آن هم تنها یک روز در زندان به سر میبرند. آمار تجاوز جنسی در دانشگاه‌های امریکا به حدی است که میتوان آن را یک بحران انسانی نام نهاد. ورود به دانشگاه‌ها برای پسران ودختران امریکایی به معنای ورود به بحرانی ترین مرحله زندگی یک جوان است. بخش قابل توجه‌ای از جوانان امریکایی قبل از ورود به دانشگاه تجربه رابطه نامشروع جنسی داشته اند و همین امر باعث میشود که در فضای دانشگاه میل و رغبت دیوانه واری به تکرار این تجربه داشته باشند. علی رغم اینکه در این کشور جنبش‌ها و حرکت‌های ضد تجاوز جنسی نسبت به وضعیت دانشگاه‌های این کشور اعتراض میکند اما واقعیت موجود حاکی از تأثیر بسیار ناچیز این جنبش‌ها بر اصلاح وضعیت فرهنگی در دانشگاه‌های این کشور دارد.

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/2613


*
*

*نیز بخوانید

ویژه نامه/ اربعین حسینی


بازی سعودی با کارت حریری


پیام خونین طالبان به نشست صلح افغانستان در عمان


اجلاس عمان برای تامین صلح در افغانستان: مذاکره برای مذاکره


دوشیدن گاو شیرده عربی به هر وسیله


خروج آمریکا از یونسکو، اقدامی از روی استیصال


اعتراف به شکست، مهر تأیید بر قدرت حزب الله


صلح یا پیروزی، رویکرد متناقض کابل و واشنگتن به طالبان


سپاه پاسداران ایران و امنیت منطقه ای در غرب آسیا


غیرت در رهاسازی دخترانِ ربوده شده افغان است!


16 سال حضور نافرجامِ غرب در افغانستان


اگر عامل کشتار لاس‌ وگاس، مسلمان بود


محورها و ابعاد اهمیت سفر اردوغان به تهران


چرخش اسلام اباد به شرق؛ نگاه پاکستان به مسکو است


آیا تیراندازی لاس‌وگاس کار داعش است؟


تراژدی دنباله‌دار!


امام سجاد علیه السلام از کربلا تا شهادت


توصیه نصرالله به یهودیان برای ترک فوری فلسطین اشغالی و احتمال یک جنگ جدید


در روز تاسوعا و عاشورا بر امام حسین و خاندانش چه گذشت؟


چرا قبر امام حسین علیه السلام شش گوشه دارد؟


اصول هشت‌گانه قیام امام حسین(ع) از منظر حجت‌الاسلام قرائتی


پتانسیل های قیام در عربستان


سکوت روسیه در برابر بمباران های اسرائیل


زن در اندیشه اسلامی


امام حسین (ع) و قیامش در آینه اندیشه ها

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

حمله هوایی جنگنده‌های امریکایی و کشته شدن شمار زیادی غیرنظامی افغانستانی در کندز

ویژه نامه/ اربعین حسینی

شمار زائران در شهر کربلا به 10 میلیون نفر رسید

دفتر سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان برکناری عطامحمد نور را رد کرد

نیمی از ثروت جهان در اختیار 3 کشور

بازی سعودی با کارت حریری

امریکا از افغانستان خارج شود/طالبان با روی کارآمدن دولت مشروع به صلح می‌پیوندد

حملات خودسرانه نیروهای خارجی به صلح افغانستان صدمه زده است

اثبات تداوم بی‌اعتمادی مردم ایران به آمریکا

دادستان دادگاه بین المللی جرایم در مورد جنایت های جنگی در افغانستان تحقیق می کند

معاش سالانه مشاوران غنی به بیش از 200 میلیون افغانی می‌رسد

رئیس پارلمان افغانستان مرتکب فساد شده است/ ابراهیمی فقط جریمه نقدی شد!/ رئیس دارالانشاء به دادستانی معرفی شد

پارلمان افغانستان خواهان آوردن اصلاحات در کمیسیون های انتخاباتی شد

سیگار: طالبان محدوده مناطق تحت نفوذشان را گسترش داده اند

پارلمان افغانستان نادیده گرفته شد/اداره ثبت احوال واژه‌های «قومیت» و «ملیت» را حذف نمی‌کند

مقابله با رژیم صهیونیستی مبارزه‌ای مقدس و خوش‌عاقبت است

حمله انتحاری در پایتخت افغانستان با 27 کشته و زخمی

هشدارِ عطامحمد نور به سقوط نظام

حدود ۱۰۰۰ خبرنگار در ده سال اخیر کشته شده اند

امریکا در روابط افغانستان با همسایگانش دخالت نکند

جنگ قدرت در پارلمان افغانستان

پناهجویان اخراج شده افغان از آلمان به کابل رسیدند

عبدالله: هیچ نهادی حق تهدید جریان های سیاسی را با استفاده از ابزار دولتی ندارد

افغانستان ضعیف‌ترین پاسپورت جهان را دارد

کودتای اعضای ارشد حزب جنبش علیه جنرال دوستم!


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان