درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1397-01-01  |  2018-03-21  |  بروز شده در: 1396/12/29 - 10:30:5 FA | AR | EN
بهار و نوروز در شعر شاعران پشتو زبان افغانستانی            نوروز و بهار در شعر شاعران افغانستانی            همزمان با پایان داعش؛ پنتاگون نیروهایش در سوریه را سی‌برابر می‌کند            چرا پوتین محبوب روس‌ها شد؟            دیپلمات‌های اخراج شده روس سفارت روسیه را به مقصد مسکو ترک کردند            ۱۳۹۶؛ سال خونین و پرچالش برای افغانستان            پیام نوروزی فرانک والتر اشتاینمایر، رئیس جمهور آلمان             مسلم‌یار در واکنش به اظهارات حکمتیار؛ ننگرهار خانه علم و ادب است نه قاتلان و جنایت‌کاران             277 زن در سال 1396 به دلیل خشونت‌های خانوادگی کشته شده‌اند            بررسی استراتژی جنگی ترامپ؛ هدف سفر رئیس ستاد ارتش امریکا به افغانستان            چگونگی آزادی شاهزاده میلیاردر سعودی از زندان "بن سلمان"             گروه طالبان از پیشنهاد سران جهادی استقبال کرد            «گروه بین‌المللی بحران»: ترامپ گزینه خروج نیروها از افغانستان را برای مذاکره با طالبان روی میز بگذارد            سفیر ایران: کشورهای بیرونی نباید افغانستان را به میدان رقابت شان مبدل سازند            مجددی: اگر انتخابات برگزار نشود، احزاب جهادی لوی جرگه برگزار می‌کنند            تاریخ نشر: 1393/7/16 - 02:14:01
تعداد بازدید: 645
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

سیطره فساد بر دانشگاه‌های امریکا
سیطره فساد بر دانشگاه‌های امریکا

نویسنده: فرشته حسین آبادی

اعمال ناشایستی همچون روابط جنسی نامشروع، استعمال مواد مخدر و مشروبات الکلی، مهمانی‌های غیر اخلاقی شبانه، رفتارهای خشونت‌آمیز و تعداد دانشجویان اخراجی در سال‌های اخیر رشد چشمگیری در دانشگاه‌های امریکا داشته است.

دانشگاه‌های امریکا تنها نماد علم و دانش نیستند، رشد فساد جنسی و اخلاقی در دانشگاه‌های این کشور باور کردنی نیست. تا صحبت از دانشگاه‌های امریکا می‌شود تصویری از تکنولوژی‌ها و اختراعات پیچیده در ذهن آدمی شکل می‌گیرد، فارغ از اینکه سهم امریکا در دانش بشری به آن اندازه هم که تصور می‌شود نبوده و نیست. در سراسر دنیا دانشگاه‌ها نقش بسزایی در پرورش و شکل‌گیری شخصیت دانشجویان دارند. طبیعی است شخصیت دانشجو متاثر از فضای دانشگاه و جو حاکم بر آن خواهد بود. دانشگاه‌های امریکا اگر چه به ظاهر به عنوان بهترین دانشگاه‌های جهان شناخته شده اند اما در عین حال فاسدترین دانشگاه‌های جهان نیز هستند. آمار تجاوز جنسی در دانشگاه‌های این کشور به حدی بالاست که چندی پیش دو تن از سناتورهای امریکایی در نامه‌ای به كمیته تخصیص منابع سنای امریكا خواستار اختصاص منابع مالی بیشتری برای موسسات و برنامه‌هایی شدند، كه به تحقیق در رابطه با تجاوزات جنسی در صحن دانشگاه‌ها می‌پردازند. (گیلیبرند) و (مك‌كسكیل)‌ با استناد به داده‌های وزارت معارف، اعلام كردند كه در سال 2012 حدود 5 هزار تجاوز جنسی در دانشگاه‌ها این کشورگزارش شده است. لازم به ذکر است که 80 درصد از آمار تجاوز جنسی در امریکا به سنین زیر 30 سال اختصاص دارد. این بدین معناست که جوانان دانشجو در امریکا در معرض بیشترین تجاوز جنسی در این کشور قرار دارند و این قشر از مردم امریکا در ناسالم ترین دوره از زندگی خویش را میگذراند. رتبه بعدی در سن تجاوز با 44 درصد به سن زیر 18 سال اختصاص دارد. روابط نزدیک و بیقید و بند دختران و پسران در دانشگاه‌ها زمینه و بستر اصلی برای گسترش بی‌بندو باری و هرزگی در جامعه دانشگاهی امریکاست. چه اینکه براساس آمارهای موجود 38 درصد از تجازوات جنسی در امریکا در قالب رفاقت و دوستی اتفاق میافتد. اکثر دانشجویان دختر در دانشگاههای امریکا در طول دوران تحصیل با چندین نفر روابط جنسی برقرار میکنند. و به‌همین خاطر حدود 12 درصد از این دانشجویان حاملگی‌های ناخواسته را تجربه میکنند.

دولت امریکا سالانه میلیون‌ها دالر صرف هزینه‌های سقط جنین میکند. موسسه "Princeton Review"در رتبه‌بندی که اخیرا اعلام کرد، دانشگاه "آیوا" را با حدود 126هزار دانشجو، از لحاظ برگزاری "پارتی‌های دانشجویی" به عنوان "فاسدترین دانشگاه امریکا" معرفی کرده است. این رتبه بندی بر اساس تعداد بار فروشی‌های محوطه دانشگاه و تعداد "پارتی‌های غیر اخلاقی" که بر گزار می‌شود صورت می‌گیرد. در این گزارش آمده است حدود 75 درصد از دانشجویانی که در این پارتی‌ها شرکت می‌کنند بیش از حد معمول "مشروبات الکلی" مصرف می‌کنند. رئیس این دانشگاه در رابطه با مصرف بیش از اندازه الکل توسط دانشجویان در این دانشگاه اذعان کرد: "تلاش میکنیم فرهنگ حاکم بر این دانشگاه را اصلاح کنیم و از دانشجویان خواسته‌ایم در مصرف مشروبات الکلی زیاده روی نکنند". سیاست‌های ولنگارانه دولت امریکا در مقابله با رفتارهای مخاطره آمیز جنسی به شیوع و گسترش این رفتارها کمک شایانی نموده است. شاید به بیانی بهتر بتوان گفت اساساً در این کشور برنامه خاصی برای مقابله با این رفتارها وجودندارد. ارگان‌های دولتی در این کشور خود یکی از مهم ترین ترویج دهندگان روابط نامشروع جنسی در جامعه هستند و از این امر نیز سود فراوانی میبرند.

 لازم به ذکر است که تنها 6 درصد از تجاوزگران جنسی آن هم تنها یک روز در زندان به سر میبرند. آمار تجاوز جنسی در دانشگاه‌های امریکا به حدی است که میتوان آن را یک بحران انسانی نام نهاد. ورود به دانشگاه‌ها برای پسران ودختران امریکایی به معنای ورود به بحرانی ترین مرحله زندگی یک جوان است. بخش قابل توجه‌ای از جوانان امریکایی قبل از ورود به دانشگاه تجربه رابطه نامشروع جنسی داشته اند و همین امر باعث میشود که در فضای دانشگاه میل و رغبت دیوانه واری به تکرار این تجربه داشته باشند. علی رغم اینکه در این کشور جنبش‌ها و حرکت‌های ضد تجاوز جنسی نسبت به وضعیت دانشگاه‌های این کشور اعتراض میکند اما واقعیت موجود حاکی از تأثیر بسیار ناچیز این جنبش‌ها بر اصلاح وضعیت فرهنگی در دانشگاه‌های این کشور دارد.

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/2613


*
*

*نیز بخوانید

تاریخچه نوروز در افغانستان


همزمان با پایان داعش؛ پنتاگون نیروهایش در سوریه را سی‌برابر می‌کند


چرا پوتین محبوب روس‌ها شد؟


جنگ قدرت‌ها فرسنگ‌ها زیر دریا


چرایی برخی ضدیت ها با نوروز در افغانستان


رقص تانگوی جنگ‌طلبان در کاخ سفید


پیش بینی نیمه دوم سال 2018


بررسي مناسبات عربستان و رژيم اسرائیل


آیا سوریه صحنه جنگ روسیه و آمریکا خواهد بود؟


قیام «۲۴ حوت»؛ آغازی برای پایان یک سلطه در افغانستان


قدرت در چنگ "ملکه اروپا"


محاسبات غلط مالی؛ اشتباهی کشنده که بوش را به عراق کشاند


حلبچه؛ قربانی بزرگترین حمله شیمیایی تاریخ بشر علیه غیرنظامیان


رئیس جمهوری روسیه چگونه انتخاب می‌شود


حقوق نجومی پادشاه عربستان و بازی بریتانیا با آتش


آمریکا همچنان بزرگترین صادر کننده تسلیحات/ افزایش صادرات سلاح غرب به خاورمیانه


سمفونی اتحاد در جنگ یمن


ترامپیسم چگونه جهان را فقیرتر می کند؟


بمب ساعتی دیمونا، آیا چرنوبیل دیگری روی خواهد داد؟


رنسانس بن سلمان و آینده روابط با وهابیت


انتخابات ریاست جمهوری روسیه و ستاره ای پر اقبال به نام پوتین


جنگ‌سالار سابق افغان و مشکل‌ساز امروز، از صلح می‌گوید


روسیه با استفاده از خلأ آمریکا به پاکستان نزدیک‌تر می‌شود


اهداف و منافع افغانستان از مشارکت در تاپی


پیشنهاد صلح دولت افغانستان

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

تاریخچه نوروز در افغانستان

بهار و نوروز در شعر شاعران پشتو زبان افغانستانی

نوروز و بهار در شعر شاعران افغانستانی

همزمان با پایان داعش؛ پنتاگون نیروهایش در سوریه را سی‌برابر می‌کند

چرا پوتین محبوب روس‌ها شد؟

دیپلمات‌های اخراج شده روس سفارت روسیه را به مقصد مسکو ترک کردند

۱۳۹۶؛ سال خونین و پرچالش برای افغانستان

پیام نوروزی فرانک والتر اشتاینمایر، رئیس جمهور آلمان

مسلم‌یار در واکنش به اظهارات حکمتیار؛ ننگرهار خانه علم و ادب است نه قاتلان و جنایت‌کاران

277 زن در سال 1396 به دلیل خشونت‌های خانوادگی کشته شده‌اند

بررسی استراتژی جنگی ترامپ؛ هدف سفر رئیس ستاد ارتش امریکا به افغانستان

چگونگی آزادی شاهزاده میلیاردر سعودی از زندان "بن سلمان"

گروه طالبان از پیشنهاد سران جهادی استقبال کرد

«گروه بین‌المللی بحران»: ترامپ گزینه خروج نیروها از افغانستان را برای مذاکره با طالبان روی میز بگذارد

سفیر ایران: کشورهای بیرونی نباید افغانستان را به میدان رقابت شان مبدل سازند

مجددی: اگر انتخابات برگزار نشود، احزاب جهادی لوی جرگه برگزار می‌کنند

نیکلسن: ۲۰۱۸ سال افزایش فشار بالای طالبان و پاکستان خواهد بود

طالبان: برق کابل را قطع خواهیم کرد

ابراز نگرانی چندین نهاد از ترجیح دادن شرکت‌های امریکایی در قراردادهای معادن افغانستان

ظاهر قدیر: داعش در شرق کشور در حال رشد است

جنگ قدرت‌ها فرسنگ‌ها زیر دریا

یک دختر 10 ساله در افغانستان مورد تجاوز جنسی قرار گرفت

عبدالله: افغانستان دیگر به یک بندر متکی نیست

توافق تازه ارگ و والی بلخ؛ ’دو وزارتخانه به اعضای جمعیت واگذار می‌شود’

چرایی برخی ضدیت ها با نوروز در افغانستان


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان