درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1396-07-30  |  2017-10-22  |  بروز شده در: 1396/07/29 - 09:02:1 FA | AR | EN
۱۵ دانشجوی اکادمی نظامی وزارت دفاع افغانستان کشته شد            کمیسیون انتخابات وابسته به رییس جمهور است             مردم هر روز تاوان سیاست‌های ناکام نهادهای دولتی را می‌دهند            گوترش: عاملان حمله بر مساجد در کابل و غور به دادگاه کشانیده شوند             ارگ شریک است/ اگر دولت با داعش مبارزه نمی کنند بگذارند مردم خود امنیت شان را بگیرند             آمار قربانیان حمله به مسجدی در کابل به ۴۰ شهید و ۵۰ زخمی افزایش یافت             انفجار انتحاری در مسجدی در کابل با 50 کشته و زخمی             تغییر سیاست امریکا در افغانستان حقیقت ندارد            رئیس «سی آی ای»: تلاش می‌کنیم طالبان را به میز مذاکره بیاوریم             امریکا برای ایجاد بحران در منطقه از داعش در افغانستان حمایت می کند/استفاده ابزاری امریکا از خاک افغانستان پذیرفتنی نیست             حملۀ طالبان به پایگاه ارتش در کندهار؛ 46 کشته، 6 زخمی            قاتل ستایش را اعدام نکردند!/ آیا فشاری برای نجات قاتل وجود دارد؟/ ستایش هم 6 ساله بود!             یونیسف: روزانه ۱۵۰۰۰ کودک جان شان را از دست می دهند             پیام خونین طالبان به نشست صلح افغانستان در عمان             آموزگارانی که در بدل کامیابی خواستار «رابطۀ جنسی» با دانش‌آموزان شدند            تاریخ نشر: 1393/6/10 - 22:35:26
تعداد بازدید: 640
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

من داعش نیستم آقای آذین!
من داعش نیستم آقای آذین!

نماینده رفسنجان در مجلس ایران از جمع‌آوری کمک برای گروه داعش در این شهرستان خبر داد.


به گزارش خبرگزاری انصار به نقل از آوا، حسین آذین روز یکشنبه با بیان اینکه وضعیت نابسامان "اتباع بیگانه" در رفسنجان به سمت بحران امنیتی، اجتماعی و بهداشتی می‌رود، تصریح کرد: "با توجه به اینکه حضور افاغنه در بیشتر شهرها ممنوع شده اغلب افغانی‌های غیرمجاز به شهرستان رفسنجان هجوم آورده‌اند و ضمن اشغال بسیاری از فرصت‌های شغلی مشکلات اجتماعی فراوانی از جمله ازدواج‌های غیرقانونی، اشغال تخت‌های درمانی و کلاس‌های آموزشی را در پی داشته است."
او وقوع جرم و جنایت در شهرستان رفسنجان و انار را از دیگر تبعات حضور "اتباع بیگانه" غیرمجاز در این منطقه دانست و گفت: "از آن مهمتر اینها بعضا سرگرم جمع‌آوری کمک برای گروه داعش هستند که این زنگ خطری برای مسئولان است."

آذین، گروه داعش را محصول ناپاک انگلیس دانست و اظهار داشت:"این گروهک با دالرهای امریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی و با استفاده از اختلافات مذهبی به مسلمان‌کشی افتاده است."
از آنچه این عضو مجلس ایران مطرح کرده است چنین برمی آید که به تعبیر وی "اتباع بیگانه" و (افاغنه) نیز همدست انگلیس و امریکا و عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی اند و در راستای تقویت و نفوذ داعش در ایران، همکاری میکنند.

اگرچه جامعه مهاجر افغانستانی در ایران، با موضع گیری‌هایی از این دست بیگانه نیستند؛ اما انتظار نمی رفت، فردی در سطح نماینده رسمی مجلس ایران، پس از ۳۰ سال همسایگی با مهاجران افغانستانی، یکی از ننگین ترین و نفرت انگیزترین اتهامات را بر آنان وارد کند.
مهاجران افغانستانی در ایران، ممکن است از نظر آقای آذین و امثال ایشان به رغم ده‌ها سال اقامت و مهاجرت در این کشور و همسایگی با شهروندان بومی آن، هنوز هم "اتباع بیگانه" باشند و با تعبیرهای تحقیرآمیزی مانند "افاغنه" مورد خطاب قرار گیرند؛ اما هم آقای آذین و هم همه مردم کشور میزبان به خوبی میدانند که افغانستانی‌ها درست به دلیل آنکه خود یکی از قربانیان اصلی تروریزم و گروه‌های تکفیری شبیه داعش هستند از بد حادثه اینجا به پناه آمده اند و درک این نکته نیاز به نبوغ ندارد که قربانی تروریزم که خود از قربانگاه و قتلگاه تروریست‌ها گریخته است، هیچگاه بار دیگر به دامن تروریزم آنهم از نوع داعش آن پناه نخواهد برد؛ لذا من داعش نیستم آقای آذین!

همچنین آقای آذین به عنوان نماینده مجلس یک کشور همسایه اسلامی باید این نکته را درک کند که آنکه در افغانستان، خشونت میآفریند، بمب میگذارد، انتحار میکند و دست به اقدامات تروریستی به سبک داعش میزند، نه اصالت افغانستانی دارد و نه دل در گرو امنیت و سلامت و آبادانی و آسایش شهروندان آن سرزمین.
افغانستان با یک تروریزم وارداتی مواجه است که ریشه‌ها و خاستگاه‌های آن را همه میدانند و خوب است آقای آذین هم بداند.

مردم افغانستان پیش از آنکه مردم منطقه و جهان، آنها را با شناسنامه مجعول تروریزم و مواد مخدر و بیخانمانی و فقر و مهاجرت و بیپناهی و هزاران ناگزیری ناشی از این امور بشناسند و نتیجه این شناخت کذایی و بیبنیاد نیز سخنانی شبیه اظهار نظر زهرآگین و عمیقا دردآور نماینده مجلس یک کشور اسلامی باشد، مردمی با فرهنگ، تاریخ، تمدن، جغرافیا و وطن، عزت و اقتدار ملی بودند.

این مردم همچنین، اکنون ممکن است از نظر امثال آقای آذین، وطن نداشته باشند، شهری برای پناه بردن نداشته باشند، حضور آنها در بسیاری از شهرهای کشور همسایه اسلامی "ممنوع" شده باشد و به همین دلیل به رفسنجان "هجوم" برده باشند و "ضمن اشغال بسیاری از فرصت‌های شغلی، مشکلات اجتماعی فراوانی از جمله ازدواج‌‌های غیرقانونی، اشغال تخت‌‌های درمانی و کلاس ‌های آموزشی" را ایجاد کرده باشند؛ اما آنها هیچگاه با صهیونیزم همسو نمی شوند.

فقر، بیوطنی، بیخانمانی، دربه دری، بیکاری، ناامنی و... مشکلاتی عارضی اند که به دلیل تغییرات سیاسی و امنیتی ممکن است در هر کشوری روی دهد و ایران نیز بدون شک، تجربه‌های مشابه را در سال‌های جنگ با عراق از سر گذرانده است؛ سال‌هایی که هزاران مهاجر افغانستانی نیز دوشادوش برادران مسلمان ایرانی شان در برابر ارتش متجاوز صدام ایستادند، خون دادند و شهید شدند.

آقای آذین! مطمئن باشید فردا نیز اگر قرار شود ایران با داعش درگیر شود، یکی از همرزمان شما همین مهاجرانی خواهند بود که دیروز با شما در برابر عراق جنگیدند و امروز نیز در رابطه با مسایل کشورهایی امثال سوریه، عراق و به ویژه فلسطین عمیقا احساس درد و مسؤلیت میکنند و اگر مراجع تقلید شان و نیاز آن کشورها ایجاب کند، در عرصه‌های مختلف مربوط به دفاع از دین و آئین اسلامی در آن سرزمین‌ها حضور نیز خواهند یافت؛ پس به اصالت این نسل، شک نکنید. آنها را دست ابزار صهیونیزم و همکار داعش نخوانید، مهاجرت را "هجوم" تعبیر نکنید، مشکلات و نارسایی‌های داخلی را بر دوش چند ده هزار مهاجر بی پناهی بار نکنید؛ مهاجرینی که بیمه ندارند، مصؤنیت و رفاه اجتماعی ندارند، حقوق شهروندی ندارند و به دلیل آنچه شما "غیر مجاز"ش میخوانید به مدارس، خدمات درمانی و آموزشی و... دسترسی ندارند.

نکته آخر اینکه آقای آذین! به یاد داشته باشید که ما میتوانیم زخم‌های شانه‌ها، دست‌ها و پاهای خاک آلود و گچ اندود مان را فراموش کنیم؛ اما هرگز زخم زبان را فراموش نمی کنیم.

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/2377


*
*

*نیز بخوانید

پیام خونین طالبان به نشست صلح افغانستان در عمان


اجلاس عمان برای تامین صلح در افغانستان: مذاکره برای مذاکره


دوشیدن گاو شیرده عربی به هر وسیله


خروج آمریکا از یونسکو، اقدامی از روی استیصال


اعتراف به شکست، مهر تأیید بر قدرت حزب الله


صلح یا پیروزی، رویکرد متناقض کابل و واشنگتن به طالبان


سپاه پاسداران ایران و امنیت منطقه ای در غرب آسیا


غیرت در رهاسازی دخترانِ ربوده شده افغان است!


16 سال حضور نافرجامِ غرب در افغانستان


اگر عامل کشتار لاس‌ وگاس، مسلمان بود


محورها و ابعاد اهمیت سفر اردوغان به تهران


چرخش اسلام اباد به شرق؛ نگاه پاکستان به مسکو است


آیا تیراندازی لاس‌وگاس کار داعش است؟


تراژدی دنباله‌دار!


امام سجاد علیه السلام از کربلا تا شهادت


توصیه نصرالله به یهودیان برای ترک فوری فلسطین اشغالی و احتمال یک جنگ جدید


در روز تاسوعا و عاشورا بر امام حسین و خاندانش چه گذشت؟


چرا قبر امام حسین علیه السلام شش گوشه دارد؟


اصول هشت‌گانه قیام امام حسین(ع) از منظر حجت‌الاسلام قرائتی


پتانسیل های قیام در عربستان


سکوت روسیه در برابر بمباران های اسرائیل


زن در اندیشه اسلامی


امام حسین (ع) و قیامش در آینه اندیشه ها


ظلم در میانمار؛ بدتر از ستم فرعون!!


بررسی کارکردهای انسانی، فرهنگی و اجتماعی مراسم سوگواری محرم

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

خانواده قربانیان مسجد امام زمان: حکومت توان تامین امنیت را ندارد

۱۵ دانشجوی اکادمی نظامی وزارت دفاع افغانستان کشته شد

کمیسیون انتخابات وابسته به رییس جمهور است

مردم هر روز تاوان سیاست‌های ناکام نهادهای دولتی را می‌دهند

گوترش: عاملان حمله بر مساجد در کابل و غور به دادگاه کشانیده شوند

ارگ شریک است/ اگر دولت با داعش مبارزه نمی کنند بگذارند مردم خود امنیت شان را بگیرند

آمار قربانیان حمله به مسجدی در کابل به ۴۰ شهید و ۵۰ زخمی افزایش یافت

انفجار انتحاری در مسجدی در کابل با 50 کشته و زخمی

تغییر سیاست امریکا در افغانستان حقیقت ندارد

رئیس «سی آی ای»: تلاش می‌کنیم طالبان را به میز مذاکره بیاوریم

امریکا برای ایجاد بحران در منطقه از داعش در افغانستان حمایت می کند/استفاده ابزاری امریکا از خاک افغانستان پذیرفتنی نیست

حملۀ طالبان به پایگاه ارتش در کندهار؛ 46 کشته، 6 زخمی

قاتل ستایش را اعدام نکردند!/ آیا فشاری برای نجات قاتل وجود دارد؟/ ستایش هم 6 ساله بود!

یونیسف: روزانه ۱۵۰۰۰ کودک جان شان را از دست می دهند

پیام خونین طالبان به نشست صلح افغانستان در عمان

آموزگارانی که در بدل کامیابی خواستار «رابطۀ جنسی» با دانش‌آموزان شدند

تجلیل از روز ملی حمل‌ونقل و نگرانی از اخاذی در شاهراه‌ها

اعضای خانوادۀ نادری به قتل 70 بزرگ قومی اسماعیلیان متهم شدند

زمان مناسب خروج از افغانستان را امریکا تشخیص می‌دهد!

مراسم تشیع جنازه فرمانده پلیس پکتیا در کابل برگزار شد

رؤیای شگفت‌انگیز 5G به واقعیت نزدیکتر شد

کشته شدن ۱۵ غیرنظامی افغان در عملیات شبانه نیروهای امریکایی در شرق افغانستان

اجلاس عمان برای تامین صلح در افغانستان: مذاکره برای مذاکره

دوشیدن گاو شیرده عربی به هر وسیله

طالبان چگونه به فرماندهی پلیس ولایت پکتیا حمله کرد؟


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان