درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1396-12-29  |  2018-03-20  |  بروز شده در: 1396/12/29 - 10:30:5 FA | AR | EN
بهار و نوروز در شعر شاعران پشتو زبان افغانستانی            نوروز و بهار در شعر شاعران افغانستانی            همزمان با پایان داعش؛ پنتاگون نیروهایش در سوریه را سی‌برابر می‌کند            چرا پوتین محبوب روس‌ها شد؟            دیپلمات‌های اخراج شده روس سفارت روسیه را به مقصد مسکو ترک کردند            ۱۳۹۶؛ سال خونین و پرچالش برای افغانستان            پیام نوروزی فرانک والتر اشتاینمایر، رئیس جمهور آلمان             مسلم‌یار در واکنش به اظهارات حکمتیار؛ ننگرهار خانه علم و ادب است نه قاتلان و جنایت‌کاران             277 زن در سال 1396 به دلیل خشونت‌های خانوادگی کشته شده‌اند            بررسی استراتژی جنگی ترامپ؛ هدف سفر رئیس ستاد ارتش امریکا به افغانستان            چگونگی آزادی شاهزاده میلیاردر سعودی از زندان "بن سلمان"             گروه طالبان از پیشنهاد سران جهادی استقبال کرد            «گروه بین‌المللی بحران»: ترامپ گزینه خروج نیروها از افغانستان را برای مذاکره با طالبان روی میز بگذارد            سفیر ایران: کشورهای بیرونی نباید افغانستان را به میدان رقابت شان مبدل سازند            مجددی: اگر انتخابات برگزار نشود، احزاب جهادی لوی جرگه برگزار می‌کنند            تاریخ نشر: 1392/11/28 - 08:08:5
تعداد بازدید: 656
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

نصرا... خطاب به اسرائیل:
مرتکب محاسبات اشتباه نشوید؛ مقاومت در اوج آمادگی است
مرتکب محاسبات اشتباه نشوید؛ مقاومت در اوج آمادگی است

سیدحسن نصرا... دبیرکل حزب ا... لبنان به رژیم صهیونیستی درباره هرگونه ماجراجویی جدید در لبنان هشدار داد و گفت: دشمن در محاسباتش مرتکب اشتباه نشود، حزب ا... در سطح بالایی از آمادگی قرار دارد.

به گزارش انصار به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسن نصرا... دبیر کل حزب ا... لبنان در ابتدای سخنرانی‌اش که به مناسبت تقدیر از رهبران شهدای مقاومت صورت گرفت، با تجلیل از نقش رهبران مقاومت در مبارزه علیه رژیم صهیونیستی و دفاع از کشور به روح بزرگ آنها درود فرستاد.

وی در آغاز سخنانش اظهار داشت: به روان رهبران شهید، استادان مقاومت و (سید عباس موسوی) سرور شهیدان مقاومت اسلامی، شیخ (راغب حرب) و شهید (عماد مغنیه) و همچنین همه شهدای ارتش، نیروهای امنیتی، شهدای مقاومت، شهدای فلسطینی و سوری و همه افرادی که خونشان این زمین را آبیاری کرده و پیروزی‌ها آفریدند، درود می‌فرستم.

وی همچنین در ادامه به روان شهدای انفجارهای اخیر لبنان درود فرستاد و با عرض تسلیت به خانواده‌های آنان، با مجروحان این حوادث تروریستی ابراز همدردی کرد و برای آنها آرزوی بهبودی عاجل کرد.

نصر‌ا...: خطر اسرائیل به (فراموشی) سپرده شده است

سید نصر ا... با بیان اینکه درباره فلسطین و لبنان ما نیازمند تذکر و یادآوری‌هایی هستیم، افزود: آیا لازم است که خطر اسرائیل علیه فلسطین را یادآوری کنیم؟ خطرش برای ملت فلسطین و مقدسات را یادآوری کنیم؟ اینها موضوعاتی بدیهی هستند ولی امروزه به فراموشی سپرده شده‌اند. همه کشورها امروزه به امور کشورهایشان مشغولند. بلکه برخی از این کشورها درگیر جنگ تمام عیار هستند. متاسفانه برخی‌ها دوست ندارند که درباره فلسطین و اسرائیل سخنی گفته شود.

وی وضعیت فعلی کشورهای اسلامی منطقه خاورمیانه را خواسته امریکا و رژیم صهیونیستی بعد از همه پیروزی‌های محور مقاومت خواند و افزود: آنچه  می‌خواهند این است که فلسطین و نبرد با دشمن اسرائیلی نه تنها از دایره اولویت‌ها خارج شوند، بلکه از دایره مسائل مورد اهتمام، از عقل، قلب و عاطفه خارج شوند و اینکه به مرحله‌ای برسیم که وقتی بگوییم (فلسطین) مردم بگویند (رهایمان کنید). این همان چیزی است که می‌خواهند ملت‌های اسلامی به آن برسند. آنچه مهم است رسیدن به مکانی حتی در سطح عقل، عاطفه است. اینکه فلسطین در یک جهان دیگری باشد. در اینجا نیز یک مسئولیت فلسطینی وجود دارد.

دبیر کل حزب ا... لبنان با بیان اینکه باید اعتراف کرد که آنها تا سطح بالایی موفق شده‌اند، ولی می‌توان از پیشرفت این روند جلوگیری کرد و گزینه‌هایی که همچنان در اختیار هستند را اتخاذ کرد، علت اهمیت قائل شدن امریکایی‌‌ها برای دستیابی به سازش نهایی برای آرمان فلسطین را جویا شد و افزود: چرا این تلاش‌ها در این برهه فعلی پیگیری می‌شوند؟ دولت امریکا و صهیونیستی سعی در پایان بخشیدن به قضیه فلسطین را دارند. زیرا جهان عربی در این مرحله وجود ندارد و جهان اسلامی نیز وجود ندارد. همه کشورها مشغول امور خود هستند.

به گزارش فارس، دبیر کل حزب ا... گفت: اسرائیل امروز را فرصتی برمی شمرد و با امریکایی میگوید که این فرصتی برای تسویه حساب بر سر قضیه فلسطین و اعمال شروط علیه فلسطینیان است تا حل این مناقشه مناسب اسرائیل و امریکایی‌ها باشد.

اگر مقاومت نبود هنوز اسرائیل در خاک لبنان بود/ حزب ا... در سطح بالایی از آمادگی قرار دارد

سید حسن نصرا... تاکید کرد: اگر مقاومت نبود اسرائیل در لبنان باقی مانده بود و همه باید بدانند که اسرائیل به دنبال سلطه جویی بر لبنان است و خیر و صلاح کشور و هیچ قوم و طائفه‌ای در لبنان را نمی خواهد.

وی تاکید کرد: اسرائیل همچنان دشمن، خطر و تهدیدی است که باید نسبت به آن هوشیار بود اسرائیل طی هفته‌های گذشته به دنبال استفاده از فرصت‌ها برای جنگ علیه مقاومت و اطراف آن بود و ما تهدیدهای اسرائیل را شنیدیم و بسیاری در لبنان چه بسا این تهدیدها را نشنیدند اما اسرائیل اوضاع را فرصتی برای حمله به مقاومت در لبنان و اعمال فشار بر آن می‌بیند و ممکن است که از برخی فرصت‌ها برای برخی اقدامات خصمانه سوء استفاده کند، اسرائیل همچنان چشم به خاک و نفت ما دوخته است و همچنان حزب ا... را بزرگترین خطر برای خود در منطقه میداند.

دبیر کل حزب ا... گفت: اسرائیل همچنان مقاومت را خطری برای برنامه‌ها و بلندپروازی‌های خود میداند، امروز در سالگرد رهبران شهید میگویم که دشمن میداند که نمی تواند ما را دچار بیم و هراس کند و نمی تواند از عزم ما بکاهد و میداند که مقاومت در هر زمان آمادگی در سطح بالای خود را حفظ میکند و حتی در شرایط کنونی میداند که قدرت مقاومت و امکانات آن آماده و در سطح بالا و پیشرفته‌ای است و مقاومت اگر شهدایی در سوریه داده است اما این امر موجب بیش‌تر شدن تجربه و قدرتش شده است.

نصرا... گفت: دشمن باید نگران باشد و مرتکب هیچ محاسبات اشتباهی نشود.

دبیر کل حزب ا... گفت: از همه لبنانی‌ها میخواهم که نسبت به تهدیدهای اسرائیل و خطرات آن برای هر چیزی در لبنان هوشیار باشند و در هر سطحی به مسئولیت ملی خود عمل کنند و همان طور که قبلا هم گفته ام امیدواریم کشوری داشته باشیم که بتواند از لبنان دفاع کند و ما امروز احساس خوبی داریم و امیدواریم که روزی بیاید و ارتش تنها قدرتی باشد که از لبنان دفاع کند و ما از هر چیزی که میتواند ارتش را از لحاظ تجهیزات و نیرو و سلاح‌های پیشرفته در برابر چالش‌های اسرائیل تقویت کند حمایت میکنیم و این روزها ثابت میشود که آیا جهان میخواهد این سلاح را به ارتش بدهد یا نه و اگر لبنان از این حمایت برخوردار شد از هر کسی که به ارتش سلاح بدهد تشکر میکنیم.

(تروریسم تکفیری) همه کشورهای منطقه را تهدید می‌کند

به گزارش فارس، سید حسن نصرا... در ادامه سخنان خود اظهار داشت: از سال 1982 تا سال 2000 و در سال 2006 برخی‌ها در لبنان دائما مسئولیت اقدامات اسرائیل را بر گردن مقاومت می‌انداختند. چرا علمیات استشهادی علیه اسرائیلی‌ها اجرا می‌شود؟ بعضی‌ها حتی از واژه (شهید) برای شهدای حزب ا... استفاده نمی‌کردند و صفت مقاومت را از آن حذف می‌کردند. سخن‌هایی درباره عدم بهانه دادن به (رژیم صهیونیستی) به میان آورده شد. در آن روزها اگر می‌خواستیم به این منطق گوش فرا دهیم، اسرائیل تا کنون در بیروت و جبل (عامل) باقی می‌ماند. شهرک‌سازی می‌کرد و کابینه تعیین می‌کرد و کشور را اداره می‌کرد و گزینه‌های سیاسی‌اش را تحمیل می‌کرد.آب‌های ما را به غارت می‌برد. اگر به آن منطق گوش می‌دادیم، منطقی که همه اقدامات دشمن اسرائیلی ‌را تنها واکنشی طبیعی و موجه به عملیات مقاومت می‌دانست در ان صورت همه امور به دست اسرائیلی‌ها می‌افتاد.

دبیر کل مقاومت اسلامی لبنان درباره واکنش آحاد مردم و گروه‌های لبنانی به منطق فوق گفت: اهالی لبنان و بخش بزرگی از ملت به این منطق گوش ندادند و به مقاومت ادامه دادند تا آزاد سازی را به ارمغان آوردند که امروزه همه لبنانی‌ها از آن بهره می‌برند.

سید نصر ا... خطر تروریسم تکفیری را دومین تهدیدی خواند که همه کشورهای منطقه را با تهدید مواجه می‌سازد و افزود: تکفیر به تنهایی خطری ندارد و تا زمانی که در دایره فکری باقی بماند، هر کسی اختیار دارد و عواقب آن را متحمل می‌شود. مشکل در تفکر نیست، بلکه آنها وقتی کسی را تکفیر می‌کنند، شخص دیگر را که با عقائد، افکار و سیاست‌های آنان مخالف باشد را قبول نمی‌کنند و به مباح دانستن خونش و حذف وی روی می‌آورند.

وی افزود: این تروریسم تکفیری در همه مناطق وجود دارد و از گروه‌های مسلح در همه کشورهای منطقه تشکیل می‌شود. این جریان‌ها رویکرد دور سازی و حذف را دنبال می‌کنند.

نصر ا... به تکفیر جبهه النصره توسط گروهک داعش پرداخت و افزود: این دو گروه داری یک فکر، روح و اخلاق واحد هستند ولی هنگامی که درباره یک موضوع سیاسی دچار اختلاف شدند، داعش، جبهه النصره را کافر و مرتد خواند.

دبیر کل حزب ا... لبنان با بیان اینکه گروه‌های تکفیری چنانچه در یک موضوع سیاسی، مالی و یا سازمانی با دیگری اختلاف پیدا کنند، به سرعت حکم تکفیر دیگری را صادر می‌کنند، افزود: باید در درگیری‌های بین (داعش) و (جبهه النصره) در سوریه تامل شود. دیده بان سوری از بیش از دو هزار کشته و ده‌ها عملیات انتحاری علیه یکدیگر سخن می‌گوید. این عملیات با خودروهای بمب گذاری شده انجام شدند. خودروهای بمب گذاری شده به برخی شهرک‌‌ها ارسال شده و به کسی رحم نکردند. وی با مطرح کردن سئوالی درباره علت اختلاف بین داعش و جبهه النصره با وجود داشتن یک مذهب و یک رویکرد، گفت: بر سر یک موضوع سیاسی و یا یک چاه نفت اختلاف پیدا کردند. ما امروزه این عرصة (درگیری‌ها) را مشاهده می‌کنیم. این امر عقل و اندیشه رهبران و اعضای این گروهک‌ها را نشان می‌دهد. این موضوع غافلگیر کننده نیست و هر کسی که تجربه‌های گذشته را پیگیری کرده باشد، آنرا پیش بینی می‌کرد.

نگرانی از خطر بازگشت گروه‌های تروریستی

سید حسن نصرا... در ارتباط با درگیری‌های میان داعش و جبهه النصره در سوریه گفت: باید تجربه افغانستان را ببینیم گروه‌های افغان با قوی ترین ارتش یعنی ارتش اتحاد جماهیر شوروی جنگ کردند و هنگام خروج ارتش شوروی برخی گروه‌هایی که تفکرات تکفیری داشتند وارد گروه‌های افغانی شدند و درگیری بین آنها درگرفت و کُشت و کشتارهایی که بین آنها صورت گرفت ارتش سرخ شوروی هم این کشتارها را نکرده بود.

دبیر کل حزب‌ا... گفت: در الجزایر گروه‌های مسلح در بین مردم چه کردند در حالی که جنگ سالاران به جان هم افتاده بودند.

سید حسن نصرا... گفت: ما در انفجارها سریعا طرفی را متهم نکردیم زیرا همه چیز روشن میشود و آنها به دنبال جنگی آشکار هستند آنها اهداف خود را اعلام میکنند و نوار ویدیویی بیرون میدهند و هنوز این بحث و بررسی‌ها وجود دارد که عاملان انفجارهای لبنان طرف‌های تکفیری هستند.

دبیر کل حزب ا... گفت: طبعا اسرائیلی‌ها وارد این گروه‌های تکفیری شده اند و غرب این طرف‌ها را بکار گرفته است اما بحثی نیست که این طرف‌ها چه کسانی هستند و چه کسانی این اقدامات تروریستی را مدیریت میکند.

نصرا... تاکید کرد: در لبنان در سایه انفجارها و عملیات‌های انتحاری بحث‌هایی صورت گرفت برخی گفتند اگر حزب ا... در سوریه ورود پیدا نکرده بود این حوادث روی نمی داد و از روز اول این گونه عملیات‌های تروریستی را توجیه کردند و این منطق همچنان باقی خواهد ماند، بسیار خوب، قبل از اینکه ما به سوریه برویم آیا در لبنان جنگی در شمال لبنان و برخی اردوگاه‌ها که از سوی این گروه‌های تکفیری تحمیل شده بود وجود نداشت در حالی که آنها با خودروهای بمب گذاری شده مناطق مسیحی نشین و ارتش را هدف میگرفتند، این امور مربوط به قبل از حوادث سوریه است.

سید حسن نصرا... گفت: در برابر این منطقه دو فرضیه وجود دارد یکی اینکه این انفجارها با دخالت ما در سوریه در ارتباط است یا اینکه هیچ ارتباطی ندارد و آنها در هر حال جبهه جنگ در سوریه را باز خواهند کرد و آنها اولویتشان پایان دادن به جنگ در سوریه و ورود به لبنان است آنها راهبرد سیطره بر مناطق مرزی با لبنان را اتخاذ کردند و سپس به دنبال ورود به لبنان هستند و این قضیه، برای آنها قریب الوقوع است.

دبیر کل حزب ا... اظهار داشت: لبنان هدف گروه‌های تکفیری است و بخشی از طرح و برنامه آنها است و اگر غربی‌ها و اسرائیلی‌ها این گروه‌ها را وارد سوریه کردند طبعا لبنان را هدف قرار میدهند زیرا در لبنان مقاومتی هست که بزرگ ترین خطر برای اسرائیل شمرده میشود و به عقیده شان وارد لبنان خواهند داد و به گمانشان تنها به خاطر اعتقاداتشان وارد لبنان میشوند.

دبیرکل حزب ا... گفت: اکنون در همه جهان این بحث است که اگر خدای نکرده این گروه‌ها (تکفیری‌ها) در سوریه پیروز شوند، سوریه بدتر از افغانستان خواهد شد و اگر این گروه‌ها شکست بخورند و به سوی ما بازگردند چکار کنیم.

سید حسن نصرا... افزود: شماری از کشورها قوانینی را برای جلوگیری از سفر جوانانشان به سوریه و پیوستن به گروه‌های شبه نظامی وضع کرده اند که از جمله آنها تونس است و کسانی از این جنگجویان در سوریه هنگامی که به تونس بازگشتند طعم آنچه را که ملت‌های منطقه از کشتار و تروریسم میبینند به مردم تونس چشاندند.

عربستان در همه جبهه‌ها با سوریه وارد جنگ شده است/ چرا از برگزاری انتخابات در سوریه واهمه دارند

به گزارش خبرگزاری فارس، سید حسن نصر ا... دبیر کل حزب ا... لبنان در ادامه سخنانش که به طور مستقیم از شبکه خبری المنار پخش شد، تاکید کرد که اگر این تکفیری‌ها که ما آنها را در القصیر شکست دادیم و خودروهای بمب گذاری شده را به سوی ما روانه کردند این مسئله جزئی از جنگ خواهد بود.

 

وی با اشاره به تصویب قانونی برای جلوگیری از ورود جوانان برای رفتن به جنگ در سوریه گفت: در عربستان هجمه‌ای علیه مشایخی که جوانان را به رفتن به سوریه تشویق میکنند آغاز شده است و این تبدیل به یک سیاست رسمی شده است در حالی که آنها 3 سال جوانان عربستانی را برای رفتن به سوریه تشویق میکردند چرا حالا این تدبیر را اتخاذ کرده اند سپس تصمیم گرفتند که هر کس که برای جنگ به سوریه برود به زندان بیندازند ولی واقعیت این نیست و عربستان در همه جبهه‌ها علیه سوریه در حال جنگ است امروز عربستان درک کرده است که پس از بازگشت این جوانان به عربستان فاجعه‌ای روی خواهد داد.

دبیرکل حزب ا... لبنان ادامه داد: من از تمام لبنانی‌ها میپرسم که چرا همه کشور‌های دنیا حق دارند که در مورد حضور جوانان خود در گروه‌های تکفیری نگران باشند و ما لبنانی‌ها که همسایه سوریه هستیم و زندگی و سرنوشت ما با سوریه گره خورده است چرا حق نداریم که تدابیر پیشگیرانه انجام دهیم.

نصرا... تاکید کرد، 30 هزار لبنانی در القصیر حضور داشتند که مورد تعرض تکفیری‌ها قرار گرفتند. تکفیری‌ها تعدادی از آنها را ربودند و تعداد از زنان لبنانی را مورد تجاوز قرار دادند آیا ما حق نداریم که برای مقابله با قتل غارت و تجاوز به 30 هزار لبنانی در القصیر وارد این منطقه شویم؟

وی با تاکید بر اینکه "خطر تکفیری‌ها تمام مردم لبنان را تهدید میکند" افزود که در این جنگ باید تحمل و صبر داشته باشیم قبل از مسلمانان از مسیحیان بپرسید که کلیساهای شما و راهبه‌های شما و کشیش‌های شما کجا هستند از برخی‌ها بپرسید که شما برای جلوگیری از سیطره گروه‌های مسلح بر مناطق مرزی چه کاری انجام داده اید.

دبیرکل حزب ا... لبنان ادامه داد که اگر گروه‌های تروریستی بر مناطق مرزی سوریه مسلط شوند زمانی خواهد رسید که لبنان به جبهه‌ای برای جهاد تبدیل خواهد شد.

سید حسن نصرا... تاکید کرد، چرا از اجرای انتخابات در سوریه میترسند چرا که میدانند رای ملت به چه سمتی است اگر گروه‌های مسلح بر تمامی مناطق سوریه مسلط شوند چه کسی سوریه را حفظ خواهد کرد شورای ملی سوریه یا رئیس ائتلاف معارضان؟ بسیاری از مردم درک کرده اند که با وجود انتقاد‌هایی که از نظام دارند ولی می‌دانند که جایگزین سوریه چه کسانی خواهند بود.

وی تاکید کرد مردم باید بدانند که ما در این جنگ پیروز خواهیم شد و تمام امکانات این پیروزی در سطح رسمی و مقاومت و مردم وجود دارد و تنها مسئله، مسئله وقت است این جنگ جنگی سرنوشت ساز و افق آن پیروزی خواهد بود.

حمایت از دولت وحدت ملی

نصرا... در بخش دیگری از سخنان خود در مورد حکومت لبنان گفت که هر انسانی میتواند که نتیجه حکومت را ارزیابی کند و ما به همه اندیشه‌ها و احساسات احترام میگزاریم و اختلاف مردم در ارزیابی خود از حکومت طبیعی است و این بر حسب زاویه‌ای است که با آن نگاه میکند.

نصر ا... افزود که ما دائما در گفتمان‌های سیاسی خود از شراکت حرف زدیم که ما با دولت و مشارکت ملی هستیم و در هیچ روزی نگفتیم ما حکومتی را که جریان المستقبل در آن حضور داشته باشد نمی پذیریم و همیشه از حکومت وحدت ملی و گفت و گو حمایت میکردیم

وی تاکید کرد آنچه که تشکیل حکومت در طی 10 ماه جلوگیری کرد پست‌های وزارتی نبود بلکه کسانی بودند که خوهان تشکیل حکومتی یک جانبه و کنار گذاشتن حزب ا... از هر حکومت سیاسی بودند.

نصر ا... گفت متاسفانه طرفی که خود مانع از تشکیل حکومت میشود ما را به مانع تراشی متهم میکند ولی تنها کسانی که راه برای این دستآورد ملی باز کردند جنبش امل و حزب ا... بودند شرایط سیاسی داخلی و منطقه‌ای و بین المللی ما در سه سال اخیر در بهترین شرایط است.

 

نصر ا... افزود این ما بودیم که در را گشودیم و اگر بر موضع خود پافشاری میکردیم معلوم نبود این کشور به چه سمتی میرفت و ما دارای منافع خاصی نیستیم و تا آخرین لحظه در مورد وزارتخانه‌ها مناقشه نمی کردیم و آنچا که برای ما مهم بود منافع این کشور است.

وی تاکید کرد که ما خواهان شراکت و همگرایی بین لبنانی‌ها و تقویت وضع داخلی در مقابله با فتنه‌ها هستیم.

ملت بحرین با وجود سرکوب نظام به راه خود ادامه میدهد

نصر ا... در بخش دیگری از سخنان خود از ملت بحرین مظلوم بحرین به خاطر 3 سال مبارزه مسالمت آمیز تقدیر کرد و افزود که ملت بحرین این جنبش را با وجود سرکوب وتخریب و بازداشت‌های تحمیلی حکومت بحرین ادامه داده است.

جنگ در سوریه باید فورا پایان یابد

وی خطاب به مردم لبنان، فلسطین و گروه‌های فلسطنی گفت که تنها به صدور بیانیه‌های محکومیت اکتفا نکنند چرا که کسانی میخواهند از فلسطین برای رسیدن به نتایج مورد نظر خود استفاده کنند.

نصر ا... افزود: اگر میخواهید که فرصت را از اسرائیل بگیرید و از فرو رفتن منطقه در فتنه جلوگیری کنید جنگ علیه سوریه را متوقف کنید و افراد مسلح را از سوریه خارج کنید و بدون شک دراین صورت ما هم در سوریه باقی نخوهیم ماند و باید به خاطر لبنان، فلسطین، سوریه و امت اسلامی جنگ در سوریه را تمام شود.

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/1418


*
*

*نیز بخوانید

دیپلمات‌های اخراج شده روس سفارت روسیه را به مقصد مسکو ترک کردند


چگونگی آزادی شاهزاده میلیاردر سعودی از زندان "بن سلمان"


آمریکا به دنبال راه فرار از سوریه؛ ترامپ ۴ میلیارد دالر از عربستان می‌خواهد


"سکوت انتخاباتی" در روسیه / روس‌ها فردا برای انتخاب پوتین به پای صندوق‌های رای می‌روند


روسیه ۲۳ دیپلمات انگلیس را اخراج می‌کند/ اقدامات تلافی‌جویانه مسکو علیه لندن


۵۰ سال پس از کشتار «می لای»؛ امریکا چه درسی گرفته است؟


در انگلستان پناهجو می‌تواند سال‌ها در توقیفگاه‌ بپوسد


صدور قرار بازداشت برای دختر پادشاه عربستان در فرانسه


ایندیپندنت: عربستان مزارع یمن را بمباران می‌کند و سبد غذا هدیه می‌دهد!


افشاگری دخالت امارات برای برکناری وزیرخارجه آمریکا


فراخوان حماس برای حضور گسترده فلسطینیان در تظاهرات "جمعه خشم"


لاوروف: دیپلمات‌های انگلیسی به‌زودی اخراج می‌شوند


کشته و زخمی شدن ۳۴ تن در یک حملۀ انتحاری در لاهور پاکستان


لاوروف: شک نداریم که آمریکا به‌دنبال تکه‌تکه کردن سوریه است


اشتان‌مایر مرکل را به عنوان صدر اعظم آلمان منصوب کرد


انگلیس ۲۳ دیپلمات روسیه را اخراج کرد/ مسکو: انگلیس مقابله با روسیه را انتخاب کرده است


فرماندهی مرکزی آمریکا: اسد پیروز جنگ سوریه است


سقوط هواپیمای مسافربری بنگلادش با ۷۱ سرنشین


ده‌ها هزار جدایی‌طلب کاتالان به خیابان‌های بارسلون سرازیر شدند


ترامپ برای دیدار با رهبر کوریای شمالی پیش شرط تعیین کرد


مشاور اسد: تجاوز به سوریه بعید و بهای آن سنگین خواهد بود


لندن و ریاض بر ضرورت مقابله با ایران توافق کردند


سازمان ملل: مسلمانان روهینگیا قتل‌عام شده‌اند


پوتین، شرایط توسل به حمله اتمی علیه آمریکا را تشریح کرد


تلاش بی‌وقفه رژیم صهیونیستی برای رصد و ترور سید حسن نصرالله ادامه دارد

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

تاریخچه نوروز در افغانستان

بهار و نوروز در شعر شاعران پشتو زبان افغانستانی

نوروز و بهار در شعر شاعران افغانستانی

همزمان با پایان داعش؛ پنتاگون نیروهایش در سوریه را سی‌برابر می‌کند

چرا پوتین محبوب روس‌ها شد؟

دیپلمات‌های اخراج شده روس سفارت روسیه را به مقصد مسکو ترک کردند

۱۳۹۶؛ سال خونین و پرچالش برای افغانستان

پیام نوروزی فرانک والتر اشتاینمایر، رئیس جمهور آلمان

مسلم‌یار در واکنش به اظهارات حکمتیار؛ ننگرهار خانه علم و ادب است نه قاتلان و جنایت‌کاران

277 زن در سال 1396 به دلیل خشونت‌های خانوادگی کشته شده‌اند

بررسی استراتژی جنگی ترامپ؛ هدف سفر رئیس ستاد ارتش امریکا به افغانستان

چگونگی آزادی شاهزاده میلیاردر سعودی از زندان "بن سلمان"

گروه طالبان از پیشنهاد سران جهادی استقبال کرد

«گروه بین‌المللی بحران»: ترامپ گزینه خروج نیروها از افغانستان را برای مذاکره با طالبان روی میز بگذارد

سفیر ایران: کشورهای بیرونی نباید افغانستان را به میدان رقابت شان مبدل سازند

مجددی: اگر انتخابات برگزار نشود، احزاب جهادی لوی جرگه برگزار می‌کنند

نیکلسن: ۲۰۱۸ سال افزایش فشار بالای طالبان و پاکستان خواهد بود

طالبان: برق کابل را قطع خواهیم کرد

ابراز نگرانی چندین نهاد از ترجیح دادن شرکت‌های امریکایی در قراردادهای معادن افغانستان

ظاهر قدیر: داعش در شرق کشور در حال رشد است

جنگ قدرت‌ها فرسنگ‌ها زیر دریا

یک دختر 10 ساله در افغانستان مورد تجاوز جنسی قرار گرفت

عبدالله: افغانستان دیگر به یک بندر متکی نیست

توافق تازه ارگ و والی بلخ؛ ’دو وزارتخانه به اعضای جمعیت واگذار می‌شود’

چرایی برخی ضدیت ها با نوروز در افغانستان


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان