درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1399-05-23  |  2020-08-13  |  بروز شده در: 1399/05/19 - 15:29:3 FA | AR | EN
تاکید پنتاگون بر کاهش نیروهای امریکایی از افغانستان            نگرانی از تکرار واقعهٔ قتل خاشقجی؛ کانادا از رئیس پیشین ضدجاسوسی عربستان محافظت می‌کند             غنی: فرمان رهایی ۴۰۰ زندانی طالبان را امضا می‌کنم            شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۳۶۳۶۸ نفر رسید             ملاهبت‌الله: انحصار قدرت نمی‌خواهیم            انفجار یک رنجر پلیس در کابل سه کشته و زخمی بر جای گذاشت            حمله ویروس تهاجمی جدید/ قرنطینه هوایی در ویتنام وضع شد            کمک چین در رفع مشکلات اقتصادی افغانستان            قطع برق چندین ولایت افغانستان به دلیل کاهش شدید واردات از تاجیکستان            ایران: آمریکایی‌ها در رفتار خود پیرامون همکاری درباره افغانستان صداقت ندارند            وزارت بهداشت افغانستان درباره افزایش آمار کرونا در روزهای عید قربان هشدار داد            محکوم شدن دو تن از مقامات سابق حکومت به یک و نیم سال زندان            طالبان: اگر نیروهای خارجی نروند تصمیم‌های لازم را خواهیم گرفت             سقوط یک چرخبال ارتش افغانستان در ولایت هلمند            کشته شدن یک نفر در اعتراضات تگزاس            


تاریخ نشر: 1398/08/22 - 15:26:3
تعداد بازدید: 152
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ناگفته‌هايي از آخرين روزهاي زندگي ابوبکرالبغدادي
ناگفته‌هايي از آخرين روزهاي زندگي ابوبکرالبغدادي

يک دختر ايزدي جزئيات جالبي درباره آخرين روزهاي زندگي ابوبکر البغدادي سرکرده ارشد گروه تروريستي داعش فاش کرد.
يک دختر ايزدي که مورد بردگي جنسي ابوبکر البغدادي سرکرده ارشد گروه تروريستي داعش قرار گرفته بود، از حيله و نيرنگ‌هاي البغدادي براي فرار از دستگيري و ترس و دل مشغولي او در ماه‌هاي اخير زندگي اش خبر داد.

اين دختر ايزدي گفت: سرکرده داعش دچار آشفتگي بود و از خيانت هراس داشت و گاهي در پوشش چوپان خودش را پنهان مي‌کرد و گاهي نيز زير زمين مخفي مي‌شد و همواره متکي به حلقه‌اي کوچک از افراد مورد اعتمادش بود.

برپايه اين گزارش، چهره‌اي که البغدادي از خود ترسيم مي‌کند، نشان مي‌دهد که او به امنيت و رفاه خودش بسيار اهميت مي‌داد و با فروپاشي مناطق تحت کنترل عناصر تندروي خودش، تلاش مي‌کرد که در شهرک‌ها و صحراهاي شرق سوريه و در نزديک مرز با عراق امنيت ايجاد کند.

در نهايت، سرکرده گروه تروريستي داعش که خود را خليفه خود خوانده در مناطق تحت اشغال اين گروه مي‌دانست، با از دست دادن اين مناطق مجبور شد تا به استان ادلب در شمال غربي سوريه برود. در آنجا بود که براساس روايت آمريکايي ها، خودش را در 26 اکتبر گذشته در داخل خانه به هنگام ورود نيروهاي ويژه آمريکايي منفجر کرد.

البغدادي دختر ايزدي ياد شده را براي چندين ماه به عنوان خدمتکار خود گرفته بود و خبرگزاري آسوشيتدپرس به نقل از اين دختر ايزدي نوشت که چطور البغدادي اين دختر را هنگام جابجايي با خود مي‌برد. البغدادي با يک گروه اساسي هفت نفره از نزديکانش مسافرت مي‌کرد.

از چند ماه پيش، البغدادي بخش بزرگي از اختياراتش را به يکي از بارزترين معاونانش واگذار کرد که به احتمال زياد، اين معاون همان مردي است که گروه داعش اعلام کرده است که جانشين البغدادي شده است.

نخستين فرار

اين دختر ايزدي که در جريان يک حمله هوايي تحت فرماندهي آمريکا در ماه ژوئيه گذشته آزاد شد، گفت: البغدادي در وهله اول تلاش کرد که در اواخر سال 2017 ميلادي به ادلب فرار کند.

به گفته اين دختر ايزدي، يک شب او در قالب يک کاروان متشکل از سه دستگاه خودرو که سرکرده داعش و همسر و تيم امنيتي اش در آن بودند، به سمت استان ادلب حرکت کردند.

اين دختر ايزدي که در آن زمان هفده سال داشت، افزود که کاروان به يک جاده اصلي رسيد، اما برگشت، زيرا بيم آن مي‌رفت که مورد حمله قرار گيرد.

آن‌ها به مدت تقريبا يک هفته در شهر هجين در جنوب شرقي سوريه در نزديک مرز عراق بودند و سپس به سمت شمال به شهرک بشيشه رفتند. اين شهرک مرزي ديگري در سوريه و در داخل اراضي تحت اشغال داعش بود.

اين دختر به مدت چهار ماه در خانه ابوعبدالله الزوبعي پدر زن البغدادي در شهرک بشيشه ماند. الزوبعي از دستياران نزديک البغدادي بود.

اين دختر ايزدي گفت: البغدادي به طور مکرر به ديدارم مي‌آمد و مرا مورد تجاوز جنسي قرار مي‌داد. وي افزود: البغدادي فقط شب‌ها حرکت مي‌کرد و کفش ورزشي مي‌پوشيد و چهره اش را مي‌پوشاند و هميشه پنج نيروي امنيتي همراهش بودند.

در تابستان سال 2018 ميلادي، اين دختر ايزدي را به مرد ديگري بخشيدند و او اين دختر را از شهرک بشيشه خارج کرد. اين آخرين باري بود که دختر ايزدي البغدادي را مي‌ديديد. به گفته اين دختر، البغدادي به او يک قطعه جواهر هديه کرده بود.

به نظر مي‌رسد که با سقوط پياپي مناطق تحت کنترل داعش توسط نيروهاي کرد سوري، البغدادي از آنجا به جاي ديگري در شرقي‌ترين بخش سوريه رفت و سپس در طول بهار عازم ادلب شد.

عصبانيت و خيانت

آنطور که محمد علي ساجت داماد البغدادي در يک مصاحبه تلويزيوني گفت: در آن زمان، البغدادي عصبي بود و از خيانت والي‌ها يا همان حکام ايالت‌هاي خلافت خود خوانده خود شکايت داشت.

ساجت که نيروهاي عراقي او را در ماه ژوئن دستگير کردند، گفت که البغدادي را در طول 18 ماه چندين بار ديده بود. ساجت، البغدادي را از اواخر سال 2017 ميلادي در حدفاصل منطقه هجين تا مناطق صحرايي در طول مرز سوريه و عراق ديده بود. ساجت با گذشت مدت زيادي از آخرين باري که البغدادي را ديد، دستگير شد. ساجت گفت که البغدادي وي را مامور کرده بود که پيام‌هايي را در قالب لوح فشرده به يک ستوان در داخل عراق تحويل دهد.

مسئولان کرد عراقي و سوري گفتند که آن‌ها منابع جداگانه‌اي را شکل دادند که باعث شد تا به سرکرده داعش دست يابند. گمان مي‌رود که ساجت يکي از آن‌ها باشد. يک مسئول آمريکايي گفت که به نظر مي‌رسد کردهاي سوري توانستند به يک "ميهمان" در حلقه داخلي البغدادي دست يابند که اطلاعات سرنوشت سازي درباره جستجو براي يافتن البغدادي داشت.

درخصوص علت انتخاب منطقه ادلب به عنوان مقر از سوي ابوبکر البغدادي، مسئولان آمريکايي گفتند: البغدادي اينجا را انتخاب کرد، زيرا تنها منطقه خارج از کنترل دولت سوريه بود. مسئولان کرد سوري هم پيمان با آمريکا نيز گفتند که آن‌ها تحرکات البغدادي را در ماه مه گذشته زير نظر داشتند، اما گمان مي‌رود که البغدادي آنجا را بعد از سقوط آخرين اراضي تحت کنترل داعش در اواخر ماه مارس ترک کرد.

مجتمع بريشا

سرکرده داعش در يک مجتمع در روستاي باريشا در پنج کيلومتري مرز با ترکيه مخفي شد. نظير بسياري از شهرک‌هاي مرزي الدب، اين شهرک نيز مملو از آوارگاني بود که از سراسر سوريه آمده بودند و تحت کنترل گروه تروريستي هيئت تحرير الشام يا همان جبهه النصره بود.

مالک مجتمع فردي به نام ابو محمد الحلبي بود. او تاجر احشام بود، اما تماس زيادي با همسايگانش نداشت. يکي از ساکنان گفت: حدود 12 بالگرد بر فراز روستاي آن‌ها قبل از ساعت 11 شب پرواز مي‌کردند. اين همان شب حمله نيروهاي ويژه آمريکايي به محل سکونت البغدادي بود.

وي افزود: ما روي بالکن آمديم تا ببنيم که چه خبر است و سپس صداي رگبار گلوله آمد. فورا داخل خانه رفتيم تا پناه بگيريم. حمله‌اي هوايي به غرب روستا در سمت خانه الحلبي انجام شد. بعدا، آمريکايي‌ها به ساکنان روستا هشدار دادند که از خانه الحلبي دور بمانند، زيرا آن‌ها را منفجر خواهد کرد.

يک ساکن ديگر روستا نيز گفت: کسي واقعا فکر نمي‌کرد که البغدادي آنجا باشد.

به گفته آمريکايي ها، البغدادي در عمليات نيروهاي آمريکايي در شهرک بريشا در استان ادلب کشته شد. اين روستا تحت کنترل هيئت تحرير الشام و گروه‌هاي مسلح طرفدار دولت ترکيه بود.

 

لینک مطلب: https://www.ansarpress.com/farsi/11812


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

نگرانی از تکرار واقعهٔ قتل خاشقجی؛ کانادا از رئیس پیشین ضدجاسوسی عربستان محافظت می‌کند


کشته شدن یک نفر در اعتراضات تگزاس


سندرز: به خاطر دموکراسی، ترامپ باید شکست داده شود


درگیری ماموران فدرال آمریکا با معترضان در پورتلند


ترامپ: اغلب از توئیت‌هایم پشیمان می‌شوم


کرملین: روسیه در ائتلاف علیه هیچ کشوری شرکت نمی‌کند


خروج نظامیان آمریکایی‌ از پایگاهی در عراق


سازمان ملل نسبت به نحوه برخورد پلیس آمریکا با معترضان هشدار داد


تلاش پامپئو برای تشکیل ائتلاف جهانی علیه چین


ادامه تظاهرات علیه نژادپرستی در آمریکا/ درگیری بین معترضان و پلیس در پورتلند


تیراندازی در پایگاه نیروی هوایی آمریکا یک کشته برجای گذاشت


سازمان ملل متحد بر لزوم ایمنی خطوط هوایی غیرنظامی تاکید کرد


نامه اعتراض ایران درباره تهدید هواپیمای مسافربری ماهان به شورای امنیت ارسال می‌شود


آزمایشگاه بیولوژیک آمریکا در قزاقستان؛ ابتلای حدود ۱۰۰ هزار نفر به بیماری ناشناخته


اولین واکنش آمریکا به حادثه رهگیری هواپیمای «ماهان»


تهدید دو جنگنده متخاصم علیه هواپیمای مسافربری ایرانی در آسمان لبنان


اپل و نایکی زیر تیغ انتقاد کنشگران در منتفع شدن از کار اجباری اویغورهای چین


بایدن: ترامپ نخستین رئیس جمهور نژادپرست آمریکا است


ترامپ: احتمالا تعداد بیشتری از کنسولگری‌های چین در آمریکا بسته ‌شود


اصرار ترامپ برای اعزام ماموران فدرال به سایر شهرهای آمریکا


مخالفت فرماندار نیویورک با اعزام نیروهای فدرال با هدف سرکوب اعتراضات


طرح مجلس نمایندگان آمریکا برای لغو ممنوعیت سفر ترامپ


لندن: توافق برگزیت با اروپا شکل نخواهد گرفت


سفارت چین در واشنگتن به «قتل» و «انفجار» تهدید شد


ادامه ناآرامی‌ها در آمریکا/ معترضان در پورتلند قصد عقب نشینی ندارند +ویدیو

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

خلیل زاد و افشای مطامع نهانی توافقنامه دوحه

تاکید پنتاگون بر کاهش نیروهای امریکایی از افغانستان

نگرانی از تکرار واقعهٔ قتل خاشقجی؛ کانادا از رئیس پیشین ضدجاسوسی عربستان محافظت می‌کند

غنی: فرمان رهایی ۴۰۰ زندانی طالبان را امضا می‌کنم

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۳۶۳۶۸ نفر رسید

ملاهبت‌الله: انحصار قدرت نمی‌خواهیم

انفجار یک رنجر پلیس در کابل سه کشته و زخمی بر جای گذاشت

حمله ویروس تهاجمی جدید/ قرنطینه هوایی در ویتنام وضع شد

کمک چین در رفع مشکلات اقتصادی افغانستان

قطع برق چندین ولایت افغانستان به دلیل کاهش شدید واردات از تاجیکستان

ایران: آمریکایی‌ها در رفتار خود پیرامون همکاری درباره افغانستان صداقت ندارند

وزارت بهداشت افغانستان درباره افزایش آمار کرونا در روزهای عید قربان هشدار داد

محکوم شدن دو تن از مقامات سابق حکومت به یک و نیم سال زندان

طالبان: اگر نیروهای خارجی نروند تصمیم‌های لازم را خواهیم گرفت

سقوط یک چرخبال ارتش افغانستان در ولایت هلمند

کشته شدن یک نفر در اعتراضات تگزاس

سندرز: به خاطر دموکراسی، ترامپ باید شکست داده شود

درگیری ماموران فدرال آمریکا با معترضان در پورتلند

از غرب تا شرق ژاپن نگران باران‌های سیل آسا

آمار جهانی کرونا/ ابتلای ۶۷۰۰۰ آمریکایی در یک روز +جدول آخرین تغییرات

صالح: هیچ شواهدی در مورد جدایی طالبان از القاعده در دست نداریم

طالبان بازگشت زندانیان این گروه به میدان جنگ را تکذیب کرد

سفارت ایران در کابل ادعای «خلیلزاد» را رد کرد

غنی به ادارۀ بازرس دستور تفتیشِ کمک‌های مبارزه با ویروس کرونا را داد

زلمی خلیل‌زاد دور تازه سفرهای خود را در پیوند به صلح افغانستان آغاز کرد


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است.