درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1398-09-15  |  2019-12-06  |  بروز شده در: 1398/09/15 - 17:14:2 FA | AR | EN
بازداشت یک تاجر به اتهام بدهکاری به هم قریه ای خوشحال سادات!            انديشکده| آمريکا منشاء بحران ناتو و اروپا است            وزارت خارجۀ امريکا: خليل‌زاد دوباره به مذاکرات باطالبان مي‌پيوندد            افغانستان در 2020 بهترين شانس را براي به دست‌آوردن صلح دارد             عبدالله، حکمتيار و نبيل: نمي‌گذاريم کسي با تقلب به حکومت برسد            مرگ داکتر ناکامورا شوک‌آور بود             هواداران «ثبات و همگرايي» در پروان، پنجشير، جوزجان و غور تظاهرات کردند             قاتل خاموش؛ مرگ 30 هزار نفر در افغانستان به دليل آلودگي هوا            رييس يک نهاد خيريۀ جاپاني دريک تيراندازي در ننگرهار جان باخت            سازمان ملل رسما از اسرائيل خواست اراضي جولان را ترک کند            درگيري شديد لفظي دو نماينده مجلس افغانستان            معاون کرام‌الدين کريم از سوي فيفا جريمه و محروم شد            وزير خارجۀ امريکا: مردم افغانستان سزاوار نتيجۀ انتخابات شفاف هستند             خليلزاد: داعش به صورت کامل در افغانستان محو نشده است             ترامپ: رياض هزينه اعزام نظاميان آمريکايي را مي‌دهد/ نفت سوريه در دست ماست هرچه بخواهيم مي‌کنيم!            

تاریخ نشر: 1398/08/22 - 15:26:3
تعداد بازدید: 70
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ناگفته‌هايي از آخرين روزهاي زندگي ابوبکرالبغدادي
ناگفته‌هايي از آخرين روزهاي زندگي ابوبکرالبغدادي

يک دختر ايزدي جزئيات جالبي درباره آخرين روزهاي زندگي ابوبکر البغدادي سرکرده ارشد گروه تروريستي داعش فاش کرد.
يک دختر ايزدي که مورد بردگي جنسي ابوبکر البغدادي سرکرده ارشد گروه تروريستي داعش قرار گرفته بود، از حيله و نيرنگ‌هاي البغدادي براي فرار از دستگيري و ترس و دل مشغولي او در ماه‌هاي اخير زندگي اش خبر داد.

اين دختر ايزدي گفت: سرکرده داعش دچار آشفتگي بود و از خيانت هراس داشت و گاهي در پوشش چوپان خودش را پنهان مي‌کرد و گاهي نيز زير زمين مخفي مي‌شد و همواره متکي به حلقه‌اي کوچک از افراد مورد اعتمادش بود.

برپايه اين گزارش، چهره‌اي که البغدادي از خود ترسيم مي‌کند، نشان مي‌دهد که او به امنيت و رفاه خودش بسيار اهميت مي‌داد و با فروپاشي مناطق تحت کنترل عناصر تندروي خودش، تلاش مي‌کرد که در شهرک‌ها و صحراهاي شرق سوريه و در نزديک مرز با عراق امنيت ايجاد کند.

در نهايت، سرکرده گروه تروريستي داعش که خود را خليفه خود خوانده در مناطق تحت اشغال اين گروه مي‌دانست، با از دست دادن اين مناطق مجبور شد تا به استان ادلب در شمال غربي سوريه برود. در آنجا بود که براساس روايت آمريکايي ها، خودش را در 26 اکتبر گذشته در داخل خانه به هنگام ورود نيروهاي ويژه آمريکايي منفجر کرد.

البغدادي دختر ايزدي ياد شده را براي چندين ماه به عنوان خدمتکار خود گرفته بود و خبرگزاري آسوشيتدپرس به نقل از اين دختر ايزدي نوشت که چطور البغدادي اين دختر را هنگام جابجايي با خود مي‌برد. البغدادي با يک گروه اساسي هفت نفره از نزديکانش مسافرت مي‌کرد.

از چند ماه پيش، البغدادي بخش بزرگي از اختياراتش را به يکي از بارزترين معاونانش واگذار کرد که به احتمال زياد، اين معاون همان مردي است که گروه داعش اعلام کرده است که جانشين البغدادي شده است.

نخستين فرار

اين دختر ايزدي که در جريان يک حمله هوايي تحت فرماندهي آمريکا در ماه ژوئيه گذشته آزاد شد، گفت: البغدادي در وهله اول تلاش کرد که در اواخر سال 2017 ميلادي به ادلب فرار کند.

به گفته اين دختر ايزدي، يک شب او در قالب يک کاروان متشکل از سه دستگاه خودرو که سرکرده داعش و همسر و تيم امنيتي اش در آن بودند، به سمت استان ادلب حرکت کردند.

اين دختر ايزدي که در آن زمان هفده سال داشت، افزود که کاروان به يک جاده اصلي رسيد، اما برگشت، زيرا بيم آن مي‌رفت که مورد حمله قرار گيرد.

آن‌ها به مدت تقريبا يک هفته در شهر هجين در جنوب شرقي سوريه در نزديک مرز عراق بودند و سپس به سمت شمال به شهرک بشيشه رفتند. اين شهرک مرزي ديگري در سوريه و در داخل اراضي تحت اشغال داعش بود.

اين دختر به مدت چهار ماه در خانه ابوعبدالله الزوبعي پدر زن البغدادي در شهرک بشيشه ماند. الزوبعي از دستياران نزديک البغدادي بود.

اين دختر ايزدي گفت: البغدادي به طور مکرر به ديدارم مي‌آمد و مرا مورد تجاوز جنسي قرار مي‌داد. وي افزود: البغدادي فقط شب‌ها حرکت مي‌کرد و کفش ورزشي مي‌پوشيد و چهره اش را مي‌پوشاند و هميشه پنج نيروي امنيتي همراهش بودند.

در تابستان سال 2018 ميلادي، اين دختر ايزدي را به مرد ديگري بخشيدند و او اين دختر را از شهرک بشيشه خارج کرد. اين آخرين باري بود که دختر ايزدي البغدادي را مي‌ديديد. به گفته اين دختر، البغدادي به او يک قطعه جواهر هديه کرده بود.

به نظر مي‌رسد که با سقوط پياپي مناطق تحت کنترل داعش توسط نيروهاي کرد سوري، البغدادي از آنجا به جاي ديگري در شرقي‌ترين بخش سوريه رفت و سپس در طول بهار عازم ادلب شد.

عصبانيت و خيانت

آنطور که محمد علي ساجت داماد البغدادي در يک مصاحبه تلويزيوني گفت: در آن زمان، البغدادي عصبي بود و از خيانت والي‌ها يا همان حکام ايالت‌هاي خلافت خود خوانده خود شکايت داشت.

ساجت که نيروهاي عراقي او را در ماه ژوئن دستگير کردند، گفت که البغدادي را در طول 18 ماه چندين بار ديده بود. ساجت، البغدادي را از اواخر سال 2017 ميلادي در حدفاصل منطقه هجين تا مناطق صحرايي در طول مرز سوريه و عراق ديده بود. ساجت با گذشت مدت زيادي از آخرين باري که البغدادي را ديد، دستگير شد. ساجت گفت که البغدادي وي را مامور کرده بود که پيام‌هايي را در قالب لوح فشرده به يک ستوان در داخل عراق تحويل دهد.

مسئولان کرد عراقي و سوري گفتند که آن‌ها منابع جداگانه‌اي را شکل دادند که باعث شد تا به سرکرده داعش دست يابند. گمان مي‌رود که ساجت يکي از آن‌ها باشد. يک مسئول آمريکايي گفت که به نظر مي‌رسد کردهاي سوري توانستند به يک "ميهمان" در حلقه داخلي البغدادي دست يابند که اطلاعات سرنوشت سازي درباره جستجو براي يافتن البغدادي داشت.

درخصوص علت انتخاب منطقه ادلب به عنوان مقر از سوي ابوبکر البغدادي، مسئولان آمريکايي گفتند: البغدادي اينجا را انتخاب کرد، زيرا تنها منطقه خارج از کنترل دولت سوريه بود. مسئولان کرد سوري هم پيمان با آمريکا نيز گفتند که آن‌ها تحرکات البغدادي را در ماه مه گذشته زير نظر داشتند، اما گمان مي‌رود که البغدادي آنجا را بعد از سقوط آخرين اراضي تحت کنترل داعش در اواخر ماه مارس ترک کرد.

مجتمع بريشا

سرکرده داعش در يک مجتمع در روستاي باريشا در پنج کيلومتري مرز با ترکيه مخفي شد. نظير بسياري از شهرک‌هاي مرزي الدب، اين شهرک نيز مملو از آوارگاني بود که از سراسر سوريه آمده بودند و تحت کنترل گروه تروريستي هيئت تحرير الشام يا همان جبهه النصره بود.

مالک مجتمع فردي به نام ابو محمد الحلبي بود. او تاجر احشام بود، اما تماس زيادي با همسايگانش نداشت. يکي از ساکنان گفت: حدود 12 بالگرد بر فراز روستاي آن‌ها قبل از ساعت 11 شب پرواز مي‌کردند. اين همان شب حمله نيروهاي ويژه آمريکايي به محل سکونت البغدادي بود.

وي افزود: ما روي بالکن آمديم تا ببنيم که چه خبر است و سپس صداي رگبار گلوله آمد. فورا داخل خانه رفتيم تا پناه بگيريم. حمله‌اي هوايي به غرب روستا در سمت خانه الحلبي انجام شد. بعدا، آمريکايي‌ها به ساکنان روستا هشدار دادند که از خانه الحلبي دور بمانند، زيرا آن‌ها را منفجر خواهد کرد.

يک ساکن ديگر روستا نيز گفت: کسي واقعا فکر نمي‌کرد که البغدادي آنجا باشد.

به گفته آمريکايي ها، البغدادي در عمليات نيروهاي آمريکايي در شهرک بريشا در استان ادلب کشته شد. اين روستا تحت کنترل هيئت تحرير الشام و گروه‌هاي مسلح طرفدار دولت ترکيه بود.

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/11812


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

سازمان ملل رسما از اسرائيل خواست اراضي جولان را ترک کند


ترامپ: رياض هزينه اعزام نظاميان آمريکايي را مي‌دهد/ نفت سوريه در دست ماست هرچه بخواهيم مي‌کنيم!


اردوغان: ترکیه هرگز اجازه ایجاد یک دولت تروریستی در شمال سوریه را نمی‌دهد


پکن: از جنگ با امریکا ترس نداریم


اردوغان: ترامپ باید بداند که از خریدS- 400 هرگز منصرف نمی‌شویم


۱۰ کشته و زخمی در تیراندازی در کالیفرنیا آمریکا


کشتار مسلمانان در چين ادامه دارد


تيراندازي در سن ديگو امريکا قرباني گرفت


آتش گرفتن یک قطار پاکستانی ۶۲ مسافر را به کام مرگ کشاند


چاووش اوغلو: از انزوا نمی‌ترسیم زیرا حق با ماست


جدال لفظی ترامپ و خبرنگار آمریکایی بر سر «اوکراین‌گیت»+فیلم


رویترز: شاهزاده‌های سعودی از بن‌سلمان به ستوه آمده‌اند


آسانژ در زندان انگلیس شکنجه می شود


کارشناس ترکیه‌ای: امریکا توانایی حملۀ نظامی بر ایران را ندارد


کنگره آمریکا به ترامپ هشدار داد/ در رابطه با ایران تنش‌زایی کنید


4 ملوان نفتکش‌هاي حادثه ديده در درياي عمان توسط نيروي درياي ايران نجات داده شد


پوتين: روابط روسيه با آمريکا روز به روز بدتر و بدتر مي‌شود


رهبر ايران: ترامپ را شايسته مبادله پيام نمي‌دانم و با آمريکا مذاکره نخواهيم کرد


حمله به دو نفتکش بزرگ در درياي عمان


قانون استرداد هنگ‌کنگ را فلج کرد


وزير خارجه قطر: عربستان در منطقه آشوب به پا کرده و اخاذي مي‌کند


گروه بين‌المللي بحران: معامله قرن، نقشه‌اي براساس مذاکرات اسرائيل-آمريکا و بدون حضور فلسطين است


توکايف به عنوان رئيس جمهور جديد قزاقستان سوگند ياد کرد


«آصف علی زرداری» بازداشت شد


پوتین: جهان به نقطه خطرناکی رسیده است

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

هواداران تیم صلح و عدالت اسلامی در کابل تظاهرات کردند

بازداشت یک تاجر به اتهام بدهکاری به هم قریه ای خوشحال سادات!

انديشکده| آمريکا منشاء بحران ناتو و اروپا است

وزارت خارجۀ امريکا: خليل‌زاد دوباره به مذاکرات باطالبان مي‌پيوندد

افغانستان در 2020 بهترين شانس را براي به دست‌آوردن صلح دارد

عبدالله، حکمتيار و نبيل: نمي‌گذاريم کسي با تقلب به حکومت برسد

مرگ داکتر ناکامورا شوک‌آور بود

هواداران «ثبات و همگرايي» در پروان، پنجشير، جوزجان و غور تظاهرات کردند

قاتل خاموش؛ مرگ 30 هزار نفر در افغانستان به دليل آلودگي هوا

رييس يک نهاد خيريۀ جاپاني دريک تيراندازي در ننگرهار جان باخت

سازمان ملل رسما از اسرائيل خواست اراضي جولان را ترک کند

درگيري شديد لفظي دو نماينده مجلس افغانستان

معاون کرام‌الدين کريم از سوي فيفا جريمه و محروم شد

وزير خارجۀ امريکا: مردم افغانستان سزاوار نتيجۀ انتخابات شفاف هستند

خليلزاد: داعش به صورت کامل در افغانستان محو نشده است

ترامپ: رياض هزينه اعزام نظاميان آمريکايي را مي‌دهد/ نفت سوريه در دست ماست هرچه بخواهيم مي‌کنيم!

دادستاني کل براي بررسي ادعاي بدرفتاري جنسي با شاگردان مکاتب در لوگر هيأت تعيين کرد

تأکید نهاد امریکایی بر پیگیری گزارش‌های آزار و اذیت جنسی در لوگر

سکوت جهانی در برابر تبدیل کشمیر به کرانه باختری دوم

راه خروج از بن‌بست دموکراسی آمریکایی در افغانستان؛ حکومت موقتی، مشارکتی یا اعتراض خیابانی؟

اتمام حجت انتخاباتي به سبک ترامپ در افغانستان

کشته شدن 5 عضو يک خانواده در حمله هوايي آمريکا در خوست

مجلس نماينده‌گان: اتهامات صحرا کريمي بررسي مي‌شود

گذری بر سخنان ترامپ در بگرام؛ ۲ دروغ بزرگ و تقلا برای مذاکره با طالبان

اشرف غنی قراردادهای استخراج طلای بدخشان و مس سرپل را فسخ کرد


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان