درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1398-08-21  |  2019-11-12  |  بروز شده در: 1398/08/20 - 20:25:5 FA | AR | EN
کشته شدن يک فرد کليدي طالبان دريک حملۀ هوايي در ولايت لوگر             وزارت خارجه امریکا: پاکستان فعالیت گروه‌های هراس‌افگن در خاک‌اش را محدود نکرده است            نامه ها برای دخترانم             تأکید عبدالله بر راه‌کار موثر در پیکار با هراس‌افگنی در نشست سران هم‌کاری‌های شانگهای             مدینه شوک دیده و از همه می‌ترسد؛ قتل پدر پیش چشم فرزند             آتش گرفتن یک قطار پاکستانی ۶۲ مسافر را به کام مرگ کشاند             دیدبان حقوق بشر: شبه نظامیان افغان تحت حمایت سیا مرتکب ’جرایم جنگی’ شده‌اند             پیام­ رسان محبوب در جنگ و صلح افغانستان چیست؟             عبدالله: در کنار تلاش‌های صلح نباید «انتخابات افغانستان» از یاد برده شود             بیانیه پایانی شرکت کنندگان نشست چهار جانبه مسکو در مورد افغانستان             نشر نوار شنیداری یک عضو مجلس درباره شکسته شدن قفل مرکز گردآوری اطلاعات کمیسیون انتخابات             صلاح‌الدین ربانی استعفا کرد/ غنی پذیرفت             خروج مخفیانه و آرام قوای امریکا از افغانستان             مردی که قصد جان مولانا عبدالله را داشت، «آزاد شده است»             رئیس و معاون دارالانشای انتخابات به دادستانی معرفی شدند            

تاریخ نشر: 1398/03/20 - 18:14:5
تعداد بازدید: 184
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

زن‌باره‌گی در ارگ و داستان اعتیاد حبیب‌الله خان به سکس

این روزها داستان سوءاستفاده و اخاذی جنسی از زنان توسط نزدیکان و اطرافیان محمداشرف غنی و در مجموع حکومت، بر وضعیت سیاسی کشور سایه افکنده است. در آخرین مورد عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی به تصمیم ارگ مبنی بر سپردن مسئولیت بررسی این پرونده به دادستانی کل اعتراض کرد و گفت که نباید این پرونده به کسانی سپرده شود که خود به فساد آلوده‌اند

این اعتراض جدا از این که قرائت حکومت وحدت ملی مبنی بر اصلاحات گسترده در نهادهای عدلی و قضایی را زیر پرسش قرار می‌دهد، تا حدودی مُهر تأییدی‌ست بر ادعای سوءاستفادۀ جنسی در ارگ ریاست جمهوری افغانستان. به این بهانه در این یادداشت، قهارترین زن‌بارۀ تاریخ معاصر که در عین حال سکان‌دار مملکت در آغاز قرن بیست بود را به بررسی گرفته‌ایم.

بنیاد ارگ، مرکز ثقل قدرت افغانستان در زمان امیرعبدالرحمان خان گذاشته شد. این مکان هم‌چنان که در آغاز جای آمدوشد چاکران و غلام‌بچه‌گان شاهی بود، قلمرو اَمرَد‌ها/مفعول‌های نوخطی بود که برای امیر نظرباز، عشوه‌گری و تن‌نازی می‌کردند.

هنگامی که امیر آهنین رخت خویش از جهان بست، فرزند دلبند او حبیب‌الله خان ملقب به سراج‌الملت‌والدین بر سریر پادشاهی نشست. با آمدن پادشاه جوان، نوخط‌ها قلمروشان را به بتان سیم‌تن واگذار کردند. روایت است که او پیش از رسیدن به تخت سلطنت، عطش سیری‌ناپذیری به جنس مخالف داشته و با وصف آن‌که پیوسته بیمار بوده، از تغزل دست نمی‌کشیده است.


در نخستین روزهای پادشاهی، خرقۀ سالوس دیانت به تن کرد. او هنگامی که ولیعهد بود به روایتی پنج زن نکاحی، به روایت دیگری هفت زن نکاحی و به روایتی هم هشت زن در نکاح داشت و به محض رسیدن به پادشاهی، مطابق حکم شریعت چهار زن نگه داشت و دیگران را طلاق داد. قواعد سختی در مورد پوشش زنان وضع کرد؛ امیر دستور داد که زنان بدون امر ضروری از خانه بیرون نشوند و سراینده‌ها و رقاصه‌های رستۀ خرابات شهر کابل را توبه داد.

میرغلام‌محمد غبار می‌گوید، امیر در آغاز پادشاهی در ناموس‌داری آن‌چنان راه افراط پیمود که بانوی زیبایی به نام میرمن را که در عهد عبدالرحمان خان به جوان رعنایی دل داده بود، به سختی مجازات کرد. محبوبش را به دار آویخت و به دستور امیر به دو چشم میرمن زیبا روی نیشتر کشیده شد. طاقت میرمن در تحمل تاریکی توصیف‌ناپذیری فرو رفته بود و فراق نگار گل‌چهره طاق شد و در نهایت با برادۀ الماس دستِ شر زنده‌گانی را از سر خود کوتاه کرد.

تقوای امیر دیر دوام نیاورد. او به زودی به ذات خود تن ‌داد و راه معانقه و مباضعت با لولیان شوخ و شیرین در پیش گرفت؛ این‌گونه زنده‌گی امیر را سراسر بوس و کنارها فرا گرفته بود. پزشکان و اطبای دربار همایونی، به تهیۀ داروهای محرک جنسی مشغول بودند تا سراج‌الملت‌والدین در هنگام سپوزیدن، تهمتن‌وار پایداری کند.

شمار زنان حرم‌سرای سراج‌الملت‌والدین به 300 تن می‌رسید و امیر با هر یکی که اراده می‌کرد می‌خوابید. در ادامه امیر امور مملکت را به دیگران می‌سپرد و خود در دریای بی‌کران خوش‌گذرانی غوطه‌ور می‌شود.


معاون و همکار امیر در این راه پر خطر که در آن جان خود را از کف داد، خواهرش هاجرخانم ملقب به اخت‌السراج بود؛ امیر را زنان حرم‌ کفاف نمی‌کرد، به همین دلیل با زنان بیرون از حرم بساط عیش در خانۀ خواهر پهن می‌کرد. ثمرۀ زن‌باره‌گی امیر، فرزندان زیادی بود؛ از این میان حیات‌الله خان عضددوله و کبیر جان را مایل هروی در کتاب خود نام برده که به مدارج بلند رسیده بودند.

افراط در باده‌پیمایی و روابط جنسی زوال عقل را در امیر شتاب بخشید. در مزاج امیر خلل پدیدار شد و به این ترتیب او به آزارواذیت درباریان روی آورد. او ساکنان دربار را با چوب و قمچین می‌کوفت و اهانت می‌کرد. این‌گونه شد که ساکنان دربار که روزگاری امیر را در حد پرستش می‌ستوند، برای او آرزوی مرگ می‌کردند. روابط افراطی امیر با زنان دیگر حسادت زنان شرعی‌اش را برانگیخت. امیر حتی با کنیزانی که در خدمت سرورسلطان، ملقب به علیاحضرت مادر شاه‌امان الله بودند رابطۀ جنسی برقرار کرد و خشم این زن جاه‌طلب را بر افروخت.

گفته می‌شود، سرورسلطان دو تن از کنیزکان را که از امیر باردار شده بودند، به قتل رسانده و به روایت میرمحمد صدیق فرهنگ، ملکه چهرۀ یکی از این کنیزان را مسخ کرد و این چنین روابط امیر با ملکه و پسرش امان‌الله خان به سردی گرایید؛ فرهنگ گمان می‌برد که این رخداد با کشته‌شدن امیر بی‌ربط نبوده است.

در این میان، روایت مایل هروی نیز قابل توجه است: «شبی در چهل‌ستون بزمی به ابتکار اخت‌السراج برپا بوده و امیر در این شب مشغول باده‌گساری و تغزل با مه‌رویان می‌شود، سرورسلطان چون از این بزم آگاه میشود، معترضانه در آن وارد می‌شود؛ حمله بر خلوت پادشاهی، آتش خشم را در امیر مشتعل می‌سازد و فردای آن شب امیر، مادر امان‌الله خان را طلاق می‌گوید. سرورسلطان با فرزندش قصد جان امیر می‌کند و به هم‌دستی خاندان آل‌یحیی، زنده‌گی زن‌باره‌ترین مرد تاریخ معاصر افغانستان را در کله‌گوش لغمان می‌ستاند.»؛ این‌چنین، امیر در راه پر حادثۀ عیش‌وعشرت جانش را از دست می‌دهد و پدر کشتۀ آن مقتول را «امیر شهید» می‌خواند.

منبع: سلام وطندار

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/11568


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

تشکیل حزب موج تحول افغانستان؛ تسری مادرانه‌گی از حوزۀ خصوصی به حوزۀ عمومی


واکنش‌ها به حملۀ خونین ننگرهار


قزاقستان و تاریخ (اردوی زرین)


چرا مردم افغانستان در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نکردند؟


فرار از مناظره، هراس از مواجهه


خاشقچی؛ کابوس بی‌پایان محمد بن سلمان


فروپاشی قرن؛ فرا رسیدن عصر افول آمریکا


خواب شوم کابینه در سایه آمریکا برای فلسطین


راز بزرگ "طرح داماد"؛ خبری از کشور فلسطین نیست


اتحادیه عرب به یک جوخه تیر دایره وار تبدیل شده است


میراثی ناخواسته از خلافتی ننگین +تصاویر


اهداف و تأثیرات فروش تکنولوژی ساخت بمب های لیزری به عربستان


خروج از مدار عربستان؛ چرا ریاض نفوذ منطقه‌ای خود را از دست داده؟


چرا سفر رئیس جمهور چین به روسیه مهم است؟


غروب آفتاب جماران (ویژه نامه رحلت امام خمینی رضوان الله علیه)


میدل‌ایست‌آی: امارات گرفتار کابوسی خودساخته شده است


جنگ فزاینده تجاری چین و آمریکا"


جزیرۀ رفاه در آسیائی مرکزی


ترامپ به دنبال مذاکره نیست، می خواهد ایران تسلیم شود


تحول مفهوم امنیت سایبر در پرتو جهانی شدن


افزایش اصطکاک ها بین روسیه و ایران در سوریه


غنی و سلمان؛ دیدار دو شکست‌خورده‌


نشست دوم بین‌الافغانی؛ جست‌جوی صلح در میدان سرخ مسکو


راه نظربایف در قزاقستان ادامه می یابد


در رثای امام علی(ع) رهبر راستین

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

انس حقاني همراه با 7 تن ديگر از زندان آزاد شدند

کشته شدن يک فرد کليدي طالبان دريک حملۀ هوايي در ولايت لوگر

وزارت خارجه امریکا: پاکستان فعالیت گروه‌های هراس‌افگن در خاک‌اش را محدود نکرده است

نامه ها برای دخترانم

تأکید عبدالله بر راه‌کار موثر در پیکار با هراس‌افگنی در نشست سران هم‌کاری‌های شانگهای

مدینه شوک دیده و از همه می‌ترسد؛ قتل پدر پیش چشم فرزند

آتش گرفتن یک قطار پاکستانی ۶۲ مسافر را به کام مرگ کشاند

دیدبان حقوق بشر: شبه نظامیان افغان تحت حمایت سیا مرتکب ’جرایم جنگی’ شده‌اند

پیام­ رسان محبوب در جنگ و صلح افغانستان چیست؟

عبدالله: در کنار تلاش‌های صلح نباید «انتخابات افغانستان» از یاد برده شود

بیانیه پایانی شرکت کنندگان نشست چهار جانبه مسکو در مورد افغانستان

نشر نوار شنیداری یک عضو مجلس درباره شکسته شدن قفل مرکز گردآوری اطلاعات کمیسیون انتخابات

صلاح‌الدین ربانی استعفا کرد/ غنی پذیرفت

خروج مخفیانه و آرام قوای امریکا از افغانستان

مردی که قصد جان مولانا عبدالله را داشت، «آزاد شده است»

رئیس و معاون دارالانشای انتخابات به دادستانی معرفی شدند

تشکیل حزب موج تحول افغانستان؛ تسری مادرانه‌گی از حوزۀ خصوصی به حوزۀ عمومی

واکنش‌ها به حملۀ خونین ننگرهار

تأخیر در اعلام نتایج انتخابات؛ بررسی‌ها هنوز ادامه دارد

چرا وسیمه بادغیسی تاحال بازداشت نشده است؟

در نه ماه نخست سال جاری 261 زن و 631 کودک کشته شده‌اند

آزادی 5 هزار زندانی طالبان به شمول انس حقانی

قزاقستان و تاریخ (اردوی زرین)

سعادتی: کمیسیون آرای «بدون بایومتریک» را نیز وارد سیستم می‌کند

چاووش اوغلو: از انزوا نمی‌ترسیم زیرا حق با ماست


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان