درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1398-03-01  |  2019-05-22  |  بروز شده در: 1398/03/01 - 11:52:4 FA | AR | EN
علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟            حضور جرمی کوربین در مراسم افطار با مسلمانان + تصاویر            چگونه استخوان‌های سالم داشته باشیم؟             آرایش نظامی کابل در روز پایانی حکومت وحدت ملی            یم ملی‌کرکت افغانستان تیم ملی ایرلند را شکست داد            غزلی که در وصف شهدای لشکر فاطمیون خواندم، مورد تحسین رهبری قرار گرفت             کشته شدن دهها غیرنظامی بر اثر حملات نیروهای امریکایی در افغانستان             کشته شدن ۶ غیرنظامی در حمله فرمانده وابسته به حزب حکمتیار در شمال افغانستان             نامزدان: اگر رییس‌جمهور از قدرت کنار نرود از هر گزینه کار میگیریم             میلر: اعضای شبکۀ القاعده در بخش‌هایی از افغانستان دیده شده‌اند             در یک حملۀ هوایی در هلمند پنج غیرنظامی جان باختند             یوناما: تلاش‌ها برای مبارزه با فساد به توجه دوامداری نیاز دارد            ادامۀ اختلاف‌ها در مجلس؛ نشست کمیتۀ حل تنش بی‌نتیجه پایان یافت            یاماموتو خواهان برگزاری جداگانه انتخابات افغانستان شد            دیدار نماینده آلمان با معاون سیاسی طالبان            تاریخ نشر: 1398/01/24 - 15:21:2
تعداد بازدید: 97
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

چنبره «شاه بی بی» بر اریکه قدرت در سرزمین‌های اشغالی؛ علل و دلایل
یکی از اصلی‌ترین دلایل حضور مستمرتر راست‌گرایان و یا به عبارتی صهیونیست‌های مذهبی افراطی در ساختار قدرت دولت صهیونیستی نسبت به گذشته را می‌توان در ماهیت اندیشه صهیونیسم جستجو کرد که اندیشه‌ای استعماری و بر مبنای تلاش برای تسلط یهودیان بر جهان می‌باشد

 

انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی که روز سه شنبه 20 فروردین برگزار شد و حزب لیکود به رهبری نتانیاهو توانست با 36 کرسی از مهمترین رقیب خود یعنی حزب سفید و آبی با 35 کرسی پیشی گرفته و پیروز رقابت‌ها شود و از این طریق نتانیاهو که به پادشاه بی بی معروف است رکورد تداوم حضور در راس ساختار قدرت رژیم صهیونیستی را به نام خود ثبت کند. نکته قابل توجه و بسیار مهم این انتخابات آن بود که سومین دوره پیاپی سلطه راستگرایان بر عرصه سیاسی اسرائیل روی داد. این در حالی است که مشکلات اقتصادی داخلی، اتهامات متعدد فساد مالی و اخلاقی علیه دولت و همچنین شکست‌های متعدد منطقه‌ای رژیم صهیونیستی در دوران نتانیاهو امکان موفقیت رقبا و شکست راستگرایان را در ظاهر تسهیل کرده بود چنانکه همانگونه که در نظرسنجی‌های مختلف مشخص بود کمتر کسی امکان چنین بردی از سوی حزب لیکود را می‌داد.

اهمیت توجه به این موضوع وقتی بیشتر می‌شود که بیاد آورده شود که یک دهه پیش موضوع شکست در جنگ با حزب الله لبنان و اتهام فساد اقتصادی نخست وزیر (ایهو اولمرت) موجب سرنگونی حکومت وی گردید. تحلیل این نوشتار از درک این تناقض در رفتار انتخاباتی جامعه آن است که نهادینه شدن راستگرایی در جامعه یهودیت اسرائیل به صورت روز افزونی در حال گسترش بوده که ناشی از عوامل مختلفی می‌باشد.

 

نقش صهیونیست‌های مذهبی در شکل‌گیری دولت صهیونیستی

یکی از اصلی‌ترین دلایل حضور مستمرتر راست‌گرایان و یا به عبارتی صهیونیست‌های مذهبی افراطی در ساختار قدرت دولت صهیونیستی نسبت به گذشته را می‌توان در ماهیت اندیشه صهیونیسم جستجو کرد که اندیشه‌ای استعماری و بر مبنای تلاش برای تسلط یهودیان بر جهان می‌باشد.

فکر صهیونیسم در قرن نوزدهم در اروپا شکل گرفت و ناشی از تغییر نگرشی فلسفی و الهیاتی در اندیشه یهودیت بود چرا که بر اساس اندیشه های تورات یهودیان تا پیش از آمدن منجی (ماشیا یا مسیح) مجاز به تشکیل حکومت نیستند و این اصل همچنان در میان یهودیان ارتدوکس مخالف صهیونیسم مشاهده می‌شود. اما تلاش‌های صهیونیست‌ها برای بازگرداندن یهودیان از سراسر جهان به ارض موعود و تشکیل کشور مستقل نیاز به همراهی قدرت‌های غربی آن روزگار بود. از این رو اگرچه ایده تشکیل دولت یهودی فکری بنیادگرایانه محسوب می‌شد اما موسسان صهیونیسم خود را غیرمذهبی و جنبش صهیوینسم را جنبشی سکولار اعلام کردند که درصدد تشکیل دولتی دموکراتیک بر مبنای اقتصاد سوسیالیستی، نظام پارلمانی و تحزب تحت لوای قوانین لائیک می‌باشد. این اقدام همزمان با تحولات جنگ جهانی دوم و ایجاد اسطوره دروغین هلوکاست توانست نظر مساعد روشنفکران غربی را نیز با خود همراه سازد.

اما این تضاد شعاری با ماهیت بنیادگرایانه صهیونیسم (با شعارهای تندروانه همچون تشکیل اسرائیل بزرگ، از نیل تا فرات، قوم برگزیده و برتری یهودیان بر سایر انسان‌ها و...) بسیار زود خود را نمایان ساخت. یهودیان ثروتمند سرزمین‌‌های اشغالی را به دلیل فراهم نبودن شرایط برای تداوم فعالیت‌های اقتصادی خود ترک کردند. سیاست‌های دولت کارگری (مورد حمایت یهودیان طبقه متوسط و فقیر همچون یهودیان روسی، آفریقایی تبارها و ...) را تامین کننده منافع مالی خود نمی‌‌دانست. از طرف دیگر یهودیان راستگرا مخالف هرگونه امتیاز دادن به فلسطینیان و حامی اشغالگری بیشتر بودند. اوج این تقابل را میتوان در ترور اسحاق رابین نخست وزیر اسبق اسرائیل توسط یک صهیونیست افراطی با فتوای خاخام‌های یهودی مشاهده کرد.

بنابراین حزب کارگر که در نخستین دهه‌های تشکیل اسرائیل حزب حاکم بود، از بعد از نخست وزیری اهود باراک، رهبر وقت این حزب، در سال ۲۰۰۰ دیگر از دولت کنار رانده شده و قدرت آن پیوسته رو به کاهش رفته و حتی به آستانه فروپاشی رسیده است.

به نوشته وای.نت، انتخابات این بار بیش از هر زمان دیگری نشان داد که اسرائیل یک جامعه حامی اندیشه‌های راست است.

 

شرایط امنیتی اسرائیل و امنیتی کردن فضا

درماه‌های اخیر تشدید التهابات امنیتی در منطقه مایه نگرانی افکار عمومی در اسرائیل شد. پیروزی‌های مقاومت در سوریه و عراق، گزارش‌های متعدد از توان‌یابی فزاینده نظامی و موشکی حزب الله لبنان و حماس در مقابل اثبات ناتوانی ارتش صهیونیستی در جلوگیری از آن و مهمتر از همه تشدید تنش‌ها در سرزمین‌های اشغالی به دلیل سیاست‌های تجاوزگرایانه نتانیاهو با حمایت دولت ترامپ در نادیده گرفتن حقوق فلسطینیان و پذیرش رسمی اشغال جولان سوریه علل اصلی ایجاد چنین فضایی بوده است.

طبیعتاً در شرایط امنیتی نگران کننده منطقه برای ساکنان سرزمین‌های اشغالی، صهیونیست‌های افراطی یا راستگرا که نقش اساسی در شکلگیری این رژیم داشته‌اند به یادآوری نقش ناسیونالیستی خود در ضمانت بقای دولت یهودی در جنگ‌های گذشته و آینده بپردازند. تأکید نتانیاهو بر گسترش شهرک‌سازی‌ها و ضمیمه کردن شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری به اراضی اشغالی، معرفی اقدام ترامپ در مورد جولان و بیت‌المقدس به عنوان نتیجه سیاست‌های خود در تقویت بیش از پیش روابط واشنگتن- تل آویو، و یا تصویب قانون دولت- ملت یهودی در کنست از جمله این اقدامات می‌باشد.

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/10768


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

همه "آتش‌های" خاورمیانه از گور "معامله قرن" بلند می‌شود


نکبت ۷۱ - آیا نبرد بزرگ در راه است?


جان بولتون؛ کسی که آمریکا را به سمت جنگ می‌برد


"معامله قرن"، دفاع از اشغالگری اسرائیل


از قطیف تا صنعا... سکوت بین‌المللی در قبال تداوم جنایات عربستان


شیعیان عربستان و تروریسم دولتی


مشت‌های متحد اروپایی برای پایان پدرخواندگی آمریکا


عهدشکنی عربستان و بازگشت پاکستان به مدار صندوق بین‌المللی پول


کمربند محکم مادورو؛ چرا آمریکا در ونزوئلا به بن بست رسیده است؟


رمضان؛ ماه نزول قرآن/ حکمت فضیلت بیشتر قرائت قرآن در رمضان


ماه رمضان، ماه میهمانی خدا


دست‌آوردِ ناخواسته‌ی جرگه‌ی مشورتی صلح


طالبان، برنده بازی جرگه پرهزینه اشرف‌غنی؟


اهداف ترامپ از تروریستی اعلام کردن اخوان المسلمین


بر باد رفته؛ رؤیای هزار ساله‌ای که ۱۲ سال دوام داشت


بیماری مزمن«بولتون» چیست


سایه تروریسم اقتصادی آمریکا بر جهان؛ مبانی و اهداف


اقتدای سیاسی سیاف به غنی... الله اکبر!


هشت ثور سالروز پیروزی بزرگ جهاد مردم افغانستان


تراژدی دادگاه‌های نمایشی و اعدام‌های مکرر در عربستان


به نام لویه جرگه مشورتی به کام رئیس جمهور!


افتتاح دور هفدهم شورای ملی و تکمیل پازل شوم تسلط غنی بر قوه‌ی مقننه


اهداف و چالش‌های تأسیس پایگاه‌ نظامی روسیه در افغانستان


وقتی روسیه با سلاح‌های مرغوب جهان را فتح می‌کند


ولادیمیر زلنسکی؛ کمدین و رئیس جمهور جدید اوکراین کیست؟ + تصاویر و آمار

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

همه "آتش‌های" خاورمیانه از گور "معامله قرن" بلند می‌شود

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

حضور جرمی کوربین در مراسم افطار با مسلمانان + تصاویر

چگونه استخوان‌های سالم داشته باشیم؟

آرایش نظامی کابل در روز پایانی حکومت وحدت ملی

یم ملی‌کرکت افغانستان تیم ملی ایرلند را شکست داد

غزلی که در وصف شهدای لشکر فاطمیون خواندم، مورد تحسین رهبری قرار گرفت

کشته شدن دهها غیرنظامی بر اثر حملات نیروهای امریکایی در افغانستان

کشته شدن ۶ غیرنظامی در حمله فرمانده وابسته به حزب حکمتیار در شمال افغانستان

نامزدان: اگر رییس‌جمهور از قدرت کنار نرود از هر گزینه کار میگیریم

میلر: اعضای شبکۀ القاعده در بخش‌هایی از افغانستان دیده شده‌اند

در یک حملۀ هوایی در هلمند پنج غیرنظامی جان باختند

یوناما: تلاش‌ها برای مبارزه با فساد به توجه دوامداری نیاز دارد

ادامۀ اختلاف‌ها در مجلس؛ نشست کمیتۀ حل تنش بی‌نتیجه پایان یافت

یاماموتو خواهان برگزاری جداگانه انتخابات افغانستان شد

دیدار نماینده آلمان با معاون سیاسی طالبان

۲۳۱ اثر باستانی افغانستان در چین به نمایش گذاشته شد

استفاده از گوشت خر در خوابگاه دانشگاه کندز

دخالت معاون وزیر خارجه امریکا در امور انتخاباتی افغانستان

گماردن منیره یوسف زاده به عنوان معاون وزارت دفاع، توسط مردم به تمسخر گرفته شد

تنش ها بر سر چوکی ریاست پارلمان افغانستان ادامه دارد

اردوغان: F ۳۵ را تحویل می‌گیریم/ در ساخت S ۵۰۰ هم با روسیه همکاری می‌کنیم

حمله مجدد رژیم صهیونیستی به سوریه و پاسخ پدافند هوایی دمشق

نکبت ۷۱ - آیا نبرد بزرگ در راه است?

جدول زمان‌بندی انتخابات ریاست‌جمهوری نهایی شد


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان