درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1398-01-31  |  2019-04-20  |  بروز شده در: 1398/01/31 - 08:58:5 FA | AR | EN
عمران خان: دیگر برای افغانستان فقط دعا می‌کنم             بازداشت برادران البشیر/ دیدار هیئت مصری با رئیس شورای انتقالی نظامی سودان             فهرست هیئت طالبان برای نشست «بین‌الافغانی» قطر نهایی شد            رسما جاسوس دستگاه استخباراتی فرانسه شدم/ بابت اطلاعاتم پول خوبی دادند            در سیلاب‌های اخیر در ۲۰ ولایت ۱۳۴ تن جان باخته اند            تیترهای نخست روزنامه های افغانستان /چهارشنبه ۲۸ حمل             50 میلیون جلد کتاب طی سال 98 در افغانستان چاپ می‌شود            عکس/ صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه ۲۷ فروردین/حمل ایران            نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا: ترامپ برادر بزرگ القاعده است            موگرینی: اتحادیه اروپا حاکمیت اسرائیل بر جولان را به رسمیت نمی‌شناسد             ترامپ طرح کنگره برای پایان دادن به حمایت از تجاوز به یمن را وتو کرد            آمریکا برای مقابله با مخالفت‌های احتمالی در برابر «معامله قرن» به تقلا افتاده است             نتانیاهو: بسیاری از رهبران عرب پیروزی‌ام را تبریک گفتند            استعفای نظربایف و بحران جمعیتی در قزاقستان             طالبان به حکومت؛ نشست قطر «مراسم عروسی» نیست            تاریخ نشر: 1398/01/16 - 18:30:1
تعداد بازدید: 74
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیم و امیدهای نتایاهو در مسکو
افزایش سفرهای بین المللی نتانیاهو قبل از انتخابات در رژیم صهیونیستی باعث تقویت این گمانه می شود که او از برگه روابط خارجی در جهت تقویت جایگاه خود در برابر رقبای انتخاباتی استفاده می کند.

 

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونبیستی روز پنج شنبه و تنها پنج روز مانده به انتخابات در سرزمینهای اشغالی به مسکو سفر کرده و با «ولادمیر پوتین» دیدار کرد. با وجودی که از آخرین سفر نتانیاهو به مسکو یکماه می گذرد تعدد سفرهای نتانیاهو به مسکو در یکسال گذشته و این دیدارعجولانه باعث گمانه زنی هایی در مورد اهداف نتانیاهو در روابط با مسکو شده است.

 

کسب رای یهودیان روس تبار

افزایش سفرهای بین المللی نتانیاهو قبل از انتخابات در رژیم صهیونیستی باعث تقویت این گمانه می شود که او از برگه روابط خارجی در جهت تقویت جایگاه خود در برابر رقبای انتخاباتی استفاده می کند. یک دلیل عمده چنین رویه ای فساد داخلی و پرونده های پی در پی او دردادگاههای اسرائیل است که خطر حذف او از رقابتهای انتخاباتی را بیش از هر چیز افزایش می دهد. اما چرا نتانیاهو برای جبران این نقیصه روی روسیه سرمایه گذاری نموده است؟

از قرن هفتم تا حدود سال 1812 میلادی در برهه های زمانی مختلف مهاجرت یهودیان به روسیه افزایش یافت. اگر چه پس از انقلاب بلشویکی تعداد زیادی از یهودیان روسیه به نقاط مختلف جهان مهاجرت کردند اما در حال حاضر روسیه پنجمین کشور دارای بیشترین جمعیت یهودی در جهان است و به گفته سایت صهیونیستی «ماکو» 180 هزار یهودی در روسیه زندگی می کنند.

یهودیان روسیه در اقتصاد، سیاست، رسانه و محیط علمی روسیه نفوذ و سیطره زیادی دارند و از طرف دیگر یهودیان روس تبار در داخل سرزمین‌های اشغالی نیز از جایگاه و اعتبار ویژه ای برخودارند. به گزارش اداره مرکزی آمار رژیم صهیونیستی حدود یک سوم از مهاجران سرزمینهای اشغالی از روسیه مهاجرت نموده اند . حدود یک ونیم  میلیون از جمعیت هشت میلیونی اسرائیل، مهاجران روس تبار هستند.

یهودیان روس تبار عمدتاً گرایشهای راست و افراطی دارند و نسبت به فرایند صلح با اعراب بدبین هستند و نتانیاهو آنها را با سیاستهای افراطی خود همساز می بیند. رسانه های مختلفی در سرزمینهای اشغالی به زبان روسی منتشر می‌شوند و نامزدهای انتخاباتی نیز در تبلیغات انتخاباتی از زبان روسی استفاده میکنند. بنابراین تمرکز نتانیاهو بر روی روسیه به منظور کسب حمایت یهودیان روس تبار و همچنین یهودیان ساکن روسیه است که از نفوذ بالایی در جامعه روسیه برخوردار هستند. نتانباهو با چنین محاسباتی دنبال جبران آرایی در رقابتهای انتخاباتی است که به دلیل اتهامات فساد و پرونده های قضایی از دست می دهد.

 

فشار بر حزب الله از طریق پوتین

نتانیاهو تلاش زیادی میکند تا از طریق مسکو بر حزب الله فشار بیاورد. در این راستا از از دو سال گذشته مقامات رژیم صهونیستی شروع به طرح اتهاماتی علیه حزب الله مبنی بر ساخت یک  کارخانه سلاح نموده‌اند. این ادعا اولین بار توسط «هرتسی هالوی» رئیس شعبه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی  مطرح شد. او گفت این کارخانه‌ها در لبنان احداث شده و برای حزب‌الله سلاح تولید میکنند و در این رابطه مدعی شد که حزب‌الله لبنان زیرساخت‌های نظامی خود را بر اساس تکنولوژی ایران تجهیز کرده و سلاح هایی را تولید و آنها را به جنوب لبنان منتقل می‌کند تا در مواقع لزوم از آن استفاده کند.

در آن برهه ابتدا موسسه «سبز بدون مرز» که یک موسسه درختکاری در اراضی جنوب بود را متهم به تولید سلاح نمودند. اما بار دیگر در مهرماه ۱۳۹۷ ارتش صهیونیستی ادعا کرد که جنبش«حزب الله »لبنان با حمایت ایران، به صورت مخفیانه در یک منطقه پر جمعیت این شهر کارخانه ای ساخته است، این کارخانه به منظور بهبود دقت موشک های بیروت ساخته شده است.

نتانیاهو همواره تلاش میکند تا تحرکات نظامی در جنوب لبنان را افزایش دهد در آذر ماه گذشته رژیم صهونیستی با طرح ادعای تونل های مخفی حزب الله تحرکاتی با عنوان عملیات« سپر شمالی »در نزدیکی مرزهای لبنان برای انفجار تونل های مورد ادعا آغاز نمود. نتانیاهو ادعا می‌کند که با رایزنی ها که با مسکو علیه حضور ایران در سوریه انجام داده است ، ایران تغییر تاکیتیک داده و حضور خود در لبنان را افزایش داده است و با طرح این ادعا سعی می کند حزب الله را خطری برای ثبات سوریه قلمداد کرده و مسکو را به  فشار بر حزب الله لبنان تشویق کند.

 

تضعیف مقاومت در سوریه

در سالهای اخیر رژیم صهونیستی سعی نمود از بحران سوریه بیشترین استفاده را جهت تضعیف مقاومت در سوریه ببرد. تا زمانی که سلفی ها در سوریه حضور چشمگیری داشتند با حمایتهای لجستیکی و مداوای مجروحین  آنها این سیاست را پیش می برد. اما پس از اینکه ثبات نسبی در سوریه برقرار شد، نتانیاهو که به دنبال تحقق رویای صهونیستی رسمیت دادن به اشغال بلندی های جولان بود مهمترین مانع خود برای توسعه طلبی و نفوذ در سوریه را وجود نیروهای مقاومت می‌بیند لذا این بار با تقویت دیپلماسی نظامی با مسکو سعی در تضعیف مقاومت درون مرزهای سوریه دارد.

از سال 1394 که برخلاف میل اسرائیل ثبات در سوریه افزایش یافت، نتانیاهو از آن زمان تا کنون بیش از ده بار به مسکو سفر نموده است. نتانیاهو پیش از سفر روز گذشته به مسکو اعلام نمود اگر ایران در سوریه استقرار نظامی پیدا کند خطر آن برای موجودیت اسرائیل بیش از وجود حماس در غزه است.

رژیم صهیونیستی به بهانه حمایت از خود تا کنون بیش از صدها حمله به اهداف مختلف در سوریه داشته است که روسیه نسبت به بخش زیادی از این حملات موضع‌گیری مخالفت‌آمیز داشته است و حتی پس از سرنگونی هواپیمای ایلوشن 20 مسکو با مقصر اعلام کردن تل‌آویو اقدام علیه ثبات و امنیت سوریه را خط قرمز خود اعلام نمود. این امر که به استقرار موشک‌های اس 300 در سوریه انجامید موجب شد تا پرواز جنگنده‌های اسرائیلی بر فراز سوریه کاهش چشمگیر یافته و حملات از طریق موشکی دنبال شود که همواره با پدافند هوایی سوریه روبه رو شده و در رسیدن به اهداف ناکام بماند. در یکی از آخرین عملیات‌ها در 8 فروردین ارتش سوریه پس از حمله موشکی جنگنده های اسرائیلی به مواضعی در اطراف شهر حلب اعلام کرد پدافند هوایی توانست چندین موشک را سرنگون کند و این حمله تنها خسارت‌های مادی محدود به همراه داشته است.

در سفری روز گذشته «یوسی کهن» رئیس موساد و «مئربن شبات» مشاور امنیت ملی نتانیاهو و همچنین رئیس سازمان اطلاعات نظامی ارتش صهونیستی او را همراهی میکنند. حضور این افراد نشان میدهد نتانیاهو به قصد هماهنگی برای عملیات جاسوسی و نظامی در سوریه با پوتین دیدار می کند. نتانیاهو شرایط فعلی منطقه‌ای و بین‌المللی را با وجود ترامپ درکاخ سفید و تیم بن سلمان در ریاض، مناسب ترین شرایط برای تحقق بلندپروازی های خود می داند و به هرقیمتی به دنبال برنده شدن در انتخابات چند روز آینده و ادامه اقداماث بی ثبات کننده چند سال اخیر خود در منطقه است که باعث جلب  بیشترین حمایت در بین یهودیان راست افراطی در داخل و خارج از سرزمینهای اشغالی می شود.

اما تعدد سفرهای نتانیاهو به مسکو با خواسته‌های مشابه نشان از شکست‌های مکرر در رسیدن به اهداف مشابه دارد. با این حال باید منتظر ماند و دید آیا تقلاهای نتانیاهو می تواند کشتی در حال غرق شدن دولتش را نجات دهد و یا خیر؟

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/10623


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

رسما جاسوس دستگاه استخباراتی فرانسه شدم/ بابت اطلاعاتم پول خوبی دادند


استعفای نظربایف و بحران جمعیتی در قزاقستان


چنبره «شاه بی بی» بر اریکه قدرت در سرزمین‌های اشغالی؛ علل و دلایل


دختری که نماد انقلاب سودان شد


فاسد و دروغگو؛ نگاه وزیر خارجه امریکا به مردم افغانستان


نقض حقوق بشر به بهانه مبارزه با تروریسم


ظهور جهانی پوپولیسم


​هیلز تایمز: ناتو در تأمین صلح افغانستان ناکام بود


به خاطر ۲۵ هزار فرانک حکم قتلم را دادند/ یک زن مو بور با ماشین آئودی سیاه دنبالم بود


ترجیح رضایت صهیونیستها بر امنیت جانی سربازان آمریکایی


سپر دفاعی عربستان با ارتش کودکان یمنی


سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی؛ اهداف و تبعات احتمالی


نقش «سیا» در تولید و قاچاق مواد مخدر در افغانستان


کودتای خلیفه و بازی یک بام و دوهوای غربی- عربی


جولان توهم توراتی نتانیاهو


آنقدر تسلیحات در خانه بود که می‌شد یک ارتش کوچک را تجهیز کرد/ روزها در فکر آدم‌‎کشی و شب‌ها در حال نماز بودند/ دارم کار «انصار» را تمام می‌کنم


چرایی تند و زهرآگین شدن لحن مقامات امریکایی علیه ترکیه


از هدیه ترامپ تا هدیه پوتین به ستاد انتخاباتی نتانیاهو


آمریکا نمی‌تواند خود را در حاشیه جنگ یمن بداند


هیچ تاجر اسلحه‌ای رنو سوار نمی‌شد/ در بازار چَرس فروش‌ها آدم‌های حرفه‌ای را شناختم


اردوغان با «ایا صوفیه» به جنگ غرب می رود


تا گفتم مَرمی برای امت اسلامی می‌خواهم چشم‌هایش برق زد/ در میان فاحشه‌ها، دنبال مَرمی بودم


پوپولیست ها در دموکراسی امریکایی می تازند


برادرم که همیشه با دختران زیبارو می‌گشت را با ریش بلند و دِشداشه دیدم!


تلاش محمد بن سلمان برای خرید خون جمال خاشقچی

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

ابراز نگرانی مجدد روسیه از فعالیت داعش در افغانستان

عمران خان: دیگر برای افغانستان فقط دعا می‌کنم

بازداشت برادران البشیر/ دیدار هیئت مصری با رئیس شورای انتقالی نظامی سودان

فهرست هیئت طالبان برای نشست «بین‌الافغانی» قطر نهایی شد

رسما جاسوس دستگاه استخباراتی فرانسه شدم/ بابت اطلاعاتم پول خوبی دادند

در سیلاب‌های اخیر در ۲۰ ولایت ۱۳۴ تن جان باخته اند

تیترهای نخست روزنامه های افغانستان /چهارشنبه ۲۸ حمل

50 میلیون جلد کتاب طی سال 98 در افغانستان چاپ می‌شود

عکس/ صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه ۲۷ فروردین/حمل ایران

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا: ترامپ برادر بزرگ القاعده است

موگرینی: اتحادیه اروپا حاکمیت اسرائیل بر جولان را به رسمیت نمی‌شناسد

ترامپ طرح کنگره برای پایان دادن به حمایت از تجاوز به یمن را وتو کرد

آمریکا برای مقابله با مخالفت‌های احتمالی در برابر «معامله قرن» به تقلا افتاده است

نتانیاهو: بسیاری از رهبران عرب پیروزی‌ام را تبریک گفتند

استعفای نظربایف و بحران جمعیتی در قزاقستان

طالبان به حکومت؛ نشست قطر «مراسم عروسی» نیست

مسی: بارسلونای واقعی را به دنیا نشان دادیم

بارسا 3-0 منچستر؛ مسی یونایتد در نیمه نهایی!+خلاصه بازی

یوونتوس 1-2 آژاکس: اروپای مات و مبهوت! + خلاصه بازی

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت هلمند اعلام شد

عطامحمد نور: با چنین چیدمان در نشست قطر شرکت نخواهیم کرد+ فهرست اعلام شده گان نشست دوحه

آلمان ۱۳.۸ میلیارد افغانی در افغانستان سرمایه‌گذاری می‌کند

انتقاد عفو بین‌الملل از مخالفت دادگاه لاهه با بررسی جنایات جنگی امریکا در افغانستان

اعلام حمایت رسمی عربستان و امارات از شورای نظامی سودان

۱۰ افشاگری بزرگ «ویکی لیکس» + فیلم


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان