درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1397-06-30  |  2018-09-21  |  بروز شده در: 1397/06/10 - 17:02:0 FA | AR | EN
انتقادها از عملی‌نشدن وعدۀ رییس‌جمهور مبنی‌بر ساخت ۵۰۰ هزار خانه             معمای حضور چین در بدخشان و پنهان کاری دولت افغانستان             معاون عبداله: اگر انتخابات با بحران روبرو شود حکومت موقت تشکیل می‌دهیم            پسر حکمتیار: دولت ایجاد شده توسط امریکا توان انحلال حزب اسلامی را ندارد             کشته شدن ۱۰ غیرنظامی توسط نیروهای ویژه امریکا در جنوب افغانستان            ابراز خرسندی حزب اسلامی از تقرر “زلمی خلیل‌زاد” به عنوان نماینده ویژه امریکا برای افغانستان             سیگار: توافق با حکمتیار، تاثیری بر روند صلح افغانستان نداشته است            تبیین نظام سیاسی اسلام در غدیر خم             تجلی غدیر در شعر فارسی/ «علی همیشه بزرگ است در تمام فصول»             اظهار نظر عجیب سفیر فنلاند در کابل درباره امنیت افغانستان            حمله نیروهای امنیتی به دفتر مشاور رئیس جمهور غنی             بزرگترین عید اسلامی            متن کامل خطبه پیامبر اکرم(ص) در غدیر خم            احزاب و جریان‌های سیاسی حرکت‌های مدنی شان را به تأخیر انداختند            غنی از تمامی مسؤولان ارشد نهادهای امنیتی خواسته استعفا دهند            تاریخ نشر: 1397/04/13 - 10:46:1
تعداد بازدید: 263
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آمریکا و اسرائیل در پی نابودی ارتش ترکیه

تحولات اخیر نشان می‌دهد که نمی‌توان ترکیه را به‌عنوان عضو ناتو به‌شمار آورد. اسرائیل و آمریکا ارتش ترکیه را مورد هدف قرار داده‌اند. ناتو در اقدامات اخیر خود چندین بار ترکیه را مورد هدف قرار داده است.

تنش در روابط ترکیه با آمریکا و اسرائیل در مورد موضوعات تحویل جنگنده‌های اف-35 و ناتو در حال ادامه است.

فرمانده نیروهای مسلح اسرائیل در مصاحبه با مجله آمریکایی «Breaking Defense» اعلام کرده است: از آمریکا درخواست کرده‌ایم تا تحویل جنگنده‌های اف-35 به ترکیه را متوقف کند و ضروری است که هرچه زودتر اقدامات لازم برای لغو عضویت ترکیه در ناتو انجام بگیرد.

سازمان اطلاعات اسرائیل (موساد) نیز با توصیف کردن ترکیه به‌عنوان یک کشور مخالف غرب اعلام کرده است: ترکیه با داشتن قدرتمندترین تسلیحات نظامی به یک کشور مخالف غرب تبدیل شده است. ترکیه تنها به‌روی کاغذ عضو ناتو است. نباید به این کشور جنگنده‌های اف-35 تحویل داده شود، زیرا ترکیه نه‌تنها در ظاهر سخنان ضدآمریکایی بیان می‌کند بلکه در عمل با دشمنان آمریکا از جمله ایران همکاری می‌کند.

«آرین اگوزی» ژورنالیست اسرائیلی در جدیدترین تحلیل‌های منطقه‌ای خود اعلام کرده است: اتحاد سه‌گانه اسرائیل، یونان و قبرس جنوبی یک اقدام مشروع در برابر اقدامات ضدغربی ترکیه در دریای مدیترانه است. اسرائیل با همکاری آمریکا در حال تضعیف پدافند هوایی ترکیه است.

«جان اونور» کارشناس امنیتی ترک در خصوص اقدامات ضدامنیتی اسرائیل و آمریکا علیه ترکیه در آخرین مقاله خود نوشته است: دولت ترکیه در دوران اخیر با تغییر سیاست‌های خارجی خود به‌دنبال تأمین منافع ملی ترکیه است. اقدامات اخیر ترکیه نه‌تنها برای آمریکا بلکه برای غرب هم غیرقابل‌قبول است و به همین دلیل ترکیه را تحت شدیدترین انتقادها قرار می‌دهند. اسرائیل تلاش می‌کند خود را به‌عنوان سخنگوی غرب و قلدر منطقه معرفی کند. موقعیت استراتژیک ترکیه، قدرت ژئوپولیتیکی، قدرت اقتصادی و جمعیت زیاد و روابط تاریخی با کشورهای عربی باعث به‌وحشت افتادن اسرائیل از این کشور اسلامی شده است.

«دوغو پرینچک» رهبر حزب وطن در ارزیابی روابط ترکیه با غرب معتقد است: تحولات اخیر نشان می‌دهد که نمی‌توان ترکیه را به‌عنوان عضو ناتو به‌شمار آورد. اسرائیل و آمریکا ارتش ترکیه را مورد هدف قرار داده‌اند، با این شرایط می‌توان ادعا کرد که ترکیه در حال حاضر عضو ناتو نیست. ما از 60 سال پیش از جدایی ترکیه از ناتو حمایت می‌کنیم، در حال حاضر ناتو هم قصد دارد ترکیه را طلاق دهد. ناتو در اقدامات اخیر خود چندین بار ترکیه را مورد هدف قرار داده است. حتی در آخرین رزمایش اعضای ناتو در نروژ، پوسترهای آتاتورک و اردوغان به‌عنوان تخته‌های هدف مورد استفاده قرار گرفته بود.

لازم به ذکر است که در ماه‌های اخیر آمریکا به‌همراه اسرائیل، یونان و قبرس جنوبی در حال رزمایش نظامی در مدیترانه شرقی بودند و تمرینات هدف قرار دادن ترکیه و ارتش ترکیه را انجام می‌دادند. در آخرین رزمایش مشترک این چهار کشور که 19 الی 29 مارس انجام گرفت، لوله‌های سلاح زره‌پوشان آمریکایی و اسرائیلی به‌همراه ناوهای جنگی یونان به‌سمت ترکیه نشانه رفته بود. این رزمایش با نام «دینه‌ شریف» برگزار شد.

با تحقیق در مورد چرایی این نام، جواب آن را تورات و انجیل یافتیم. در تورات و انجیل آمده است که دینه دختر حضرت یعقوب از همسر نخستش لیه بود که توسط شاهزاده کنعانی به‌نام شکیم دزدیده و مورد تجاوز قرار می‌گیرد. در پی این حادثه برادران دینه به‌سرکردگی شمعون و لاوی برای انتقام به کنعان حمله می‌کنند و تمام مردان آن سرزمین را عقیم و سپس می‌کشند.

به‌نظر می‌رسد هدف از نام‌گذاری دینه در رزمایش آمریکا، اسرائیل، یونان و قبرس جنوبی در مدیترانه شرقی این است که دینه را به‌عنوان قبرس معرفی کنند که مورد تجاوز ترکیه قرار گرفته است و آمریکا و اسرائیل به‌عنوان برادران بزرگ قبرس قصد دارند با نابود کردن ارتش ترکیه انتقام تجاوز به قبرس را بگیرند، بنابراین ترکیه را نه‌تنها نمی‌توان عضو ناتو به‌شمار آورد بلکه کشوری که مورد هدف آمریکا و اسرائیل قرار گرفته است.

در مورد دشمنی‌های ناتو علیه ترکیه می‌توان گفت که بزرگ‌ترین خباثت ناتو تشکیل گروه‌هایی موسوم به گلادیو در کشورهای عضو ناتو است. گلادیوهای ناتو در کودتای 15 جولای 2016 ترکیه نقش مستقیمی داشتند که باعث کشته شدن 240 نفر بی‌گناه شدند. ناتو برای گروه تروریستی پ.ک.ک. 5 کامیون اسلحه فرستاد تا علیه دولت و ملت ترکیه استفاده کنند، به همین دلیل جدایی ترکیه از ناتو اجتناب‌ناپذیر است، در عین حال ناتو در پی اخراج ترکیه است. زمان آن رسیده است که دولتمردان ترکیه چشم خود را به‌روی حقایق باز کنند. اگر آغوش خود را به‌روی دشمنان ترکیه باز کنند و به آن‌ها اجازه تأسیس پایگاه نظامی در خاک ترکیه دهند، باعث می‌شوند که امنیت ملی ترکیه به‌مخاطره بیفتد.

با توجه به تهدید آمریکا علیه ترکیه به‌خاطر خرید سامانه پدافند هوایی از روسیه می‌توان ادعا کرد که تصمیم ترکیه مبنی بر خرید اس‌ــ400 از روسیه ساده نبود. ترکیه با این تصمیم قصد دارد خود را از زیر نظارت ناتو رها کند. در معنای استراتژیک، ترکیه در حال عوض کردن متحدان خود و پشت کردن به آمریکا است. ترکیه مدت زیادی است که از ناتو کنار گذاشته شده است. کار به جایی رسیده که ترکیه برای نقش بر آب کردن برنامه آمریکا برای تأسیس کردستان بزرگ در منطقه به همکاری با ایران روی آورد و در این کار موفق هم شد.

آمریکا ابتکار عمل در ترکیه را از دست داده است. آن‌ها در گذشته به‌راحتی می‌توانستند هر حزبی را که دوست داشتند به حاکمیت در ترکیه برسانند، اما اکنون ناموفق هستند. آمریکا هم در انتخابات 2015، هم در کودتای 15 جولای 2016 و هم در انتخابات 24 ژوئن 2018 ترکیه شکست خوردند. پروژه‌هایی که آمریکا برای ترکیه تدارک دیده بود به موفقیت نرسید.

آمریکا دیگر نقش تعیین‌کننده گذشته در ترکیه را ندارد. آمریکاییان در مورد ترکیه به دو دسته تقسیم شده‌اند؛ گروهی معتقدند که ترکیه تهدید بزرگ علیه منافع آمریکا است و باید با آن برخورد سخت کرد، اما گروهی دیگر نمی‌خواهند ترکیه را با برخورد سخت به‌کلی از دست بدهند و تلاش می‌کنند با قدرت نرم ترکیه را به آغوش آمریکا برگردانند. این مسئله نشان می‌دهد که آمریکا در مورد نحوه رفتار با ترکیه دچار سرگردانی و تزلزل شده است.

گزارش از حمید قدسی آذر/تسنیم

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/10118


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

عمران خان: منافع مردم پاکستان را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد


وزارت دفاع روسیه: آمریکا به همراه فرانسه و انگلیس آماده حمله به سوریه می‌شوند/سناریوی شیمیایی جدید


افشای مشارکت چند کشور اسلامی در یک رزمایش بزرگ دریایی در کنار رژیم صهیونیستی


امام خامنه‌اي خطاب به حجاج: کشتار مسلمانان خواست آمريکاست


گزارش تازه از جنايات عليه مسلمانان ميانمار؛ 24 هزار کشته و 17 هزار مورد تجاوز


ترامپ:‌ پرداخت مضحک سالانه ۲۳۰ میلیون دلار در سوریه را متوقف کردیم/ سعودی‌ها هزینه‌ها را پرداخت کنند


مراسم تحلیف عمران‌خان به عنوان ۲۲ نخست وزیر پاکستان برگزارشد


«عمران خان»؛ از قهرمانی کریکت تا فتح انتخابات


اخراج پناهجویان زیرسن قانونی به افغانستان از دانمارک و نروژ


ترامپ: ۷ تریلیون دالری که در خاورمیانه خرج کردیم در حال بازگشت است


همزمانی ۲ اقدام ضدحقوق بشری ترامپ؛ جداکردن کودکان و خروج از شورای حقوق بشر


نیویورک تایمز: ترامپ مقابل رهبر کره شمالی لحنی چاپلوسانه داشت


یونیسف: حمله عربستان به الحدیده جان ۳۰۰ هزار کودک را تهدید می‌کند


نقش مشکوک امارات در خرید و فروش املاک قدس و فروش آن به صهیونیست‌ها


ماکرون: انتقال سفارتخانه‌ای که باعث کشتار مردم شود، جشن گرفتن ندارد


شهیده «رزان» از گلوله‌هایشان نترسید


رهبر انصارالله: اسرائیل در نبرد ساحل غربی یمن شرکت دارد/ پرواز جنگنده‌های اسرائیلی بر فراز الحدیده


دبیرکل ناتو: در صورت حمله ایران، ناتو به اسرائیل کمکی نخواهد کرد


روسیه سلاح "روز قیامت"را معرفی کرد


سید حسن نصرالله: عربستان حتی با شادی‌های مردم یمن هم می‌جنگد؛ مقاومت عامل اصلی ثبات لبنان است


پرواز موشک های هوشمند ترامپ به روسیه


امریکا به دنبال جایگزینی ارتش عربی با داعش در سوریه


خرازی: برخی کشورهای خلیج فارس و آمریکا در انتقال تروریست‌ها به افغانستان نقش دارند


نصرالله: عربستان ۲ بار از سوریه خواست با ایران و مقاومت قطع رابطه کند


آخرین جزئیات آتش‌سوزی در مرکز خرید شهر کمروو روسیه: 64 کشته

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

احزاب سیاسی هزاران شناس‌نامۀ برچسب‌دار جعلی را همه‌گانی ساختند

انتقادها از عملی‌نشدن وعدۀ رییس‌جمهور مبنی‌بر ساخت ۵۰۰ هزار خانه

معمای حضور چین در بدخشان و پنهان کاری دولت افغانستان

معاون عبداله: اگر انتخابات با بحران روبرو شود حکومت موقت تشکیل می‌دهیم

پسر حکمتیار: دولت ایجاد شده توسط امریکا توان انحلال حزب اسلامی را ندارد

کشته شدن ۱۰ غیرنظامی توسط نیروهای ویژه امریکا در جنوب افغانستان

ابراز خرسندی حزب اسلامی از تقرر “زلمی خلیل‌زاد” به عنوان نماینده ویژه امریکا برای افغانستان

سیگار: توافق با حکمتیار، تاثیری بر روند صلح افغانستان نداشته است

تبیین نظام سیاسی اسلام در غدیر خم

تجلی غدیر در شعر فارسی/ «علی همیشه بزرگ است در تمام فصول»

اظهار نظر عجیب سفیر فنلاند در کابل درباره امنیت افغانستان

حمله نیروهای امنیتی به دفتر مشاور رئیس جمهور غنی

بزرگترین عید اسلامی

متن کامل خطبه پیامبر اکرم(ص) در غدیر خم

احزاب و جریان‌های سیاسی حرکت‌های مدنی شان را به تأخیر انداختند

غنی از تمامی مسؤولان ارشد نهادهای امنیتی خواسته استعفا دهند

حنیف اتمر استعفا داد/ حمدالله محب، به عنوان مشاور امنیت ملی افغانستان گماشته شد

تلاش اتباع غربی در وزارت مالیه افغانستان برای پیروزی اشرف غنی در انتخابات

عمران خان: منافع مردم پاکستان را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد

وزارت دفاع روسیه: آمریکا به همراه فرانسه و انگلیس آماده حمله به سوریه می‌شوند/سناریوی شیمیایی جدید

افشای مشارکت چند کشور اسلامی در یک رزمایش بزرگ دریایی در کنار رژیم صهیونیستی

برداشتن خیمه های معترضان از برابر دروازه کمیسیون انتخابات

حمله انتحاری در بین معترضان در نزدیکی کمیسیون انتخابات شهر جلال‌آباد

دوستم: به زودي مصيبت‌ها در افغانستان ختم مي‌شود

امام خامنه‌اي خطاب به حجاج: کشتار مسلمانان خواست آمريکاست


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان