درباره ما  |  ارتباط با ما  |  RSS  |  آرشیو  |  1397-04-29  |  2018-07-20  |  بروز شده در: 1397/04/13 - 11:13:2 FA | AR | EN
فرهمند: نظام الدین قیصاری در نتیجۀ لت و کوب در وضعیت بد صحی به سر می برد             «اشرف غنی» از بخشش ۳ میلیون دالری به «حکمتیار» تا پرداخت تنها ۱۵۰۰ دالر بهای زندگی یک کودک             توقیف محموله بزرگ تسلیحات غیرقانونی در کابل؛ پای چه کسی در میان است؟            محمد محقق: ارگ قوم گرایی را در پیش گرفته است             راهپیمایی حامیان نظام الدین قیصاری به خشونت کشانیده شد             آمریکا و اسرائیل در پی نابودی ارتش ترکیه             اذعان امریکا به افزایش ۷۳ درصدی تلفات غیرنظامیان در افغانستان            اختصاص ۳۸ میلیون افغانی برای برگزاری مسابقات لیگ برتر افغانستان             موتر محافظان اشرف غنی یک دختر دست‌فروش را در لغمان زیر گرفت             تاکید رییس جمهوری سابق افغانستان برنقش امریکا در کشتار مردم            نماینده افغانستان برنده جایزه جشنواره فیلم شانگهای شد             اعتراض به ترور یک روحانی برجسته شیعه در هرات/ والی هرات: از عالمان دینی محافظت می‌کنیم             غنی: ترور علما و شخصیت‌های دینی جنایتی نابخشودنی است            اخراج پناهجویان زیرسن قانونی به افغانستان از دانمارک و نروژ             دیده بان حقوق بشر: نظامیان استرالیایی برای کشتار غیرنظامیان افغانستانی با یکدیگر رقابت می‌کردند            تاریخ نشر: 1397/03/31 - 04:39:5
تعداد بازدید: 105
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

وقتی اسباب‌بازی فلسطینی‌ها چالش امنیتی اسرائیل می‌شود
سرزمین‌های اشغالی این روزها شاهد پدیده‌ای جدید با نام بادبادک‌های آتشین است. موضوعی که باعث شده تا ارتش اسرائیل اعلام کند که برای مقابله با بادبادک‌های آتش‌زایی که از سمت غزه ارسال می‌شوند، نیروهای جبهه داخلی خود را در مرزهای غزه مستقر می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری انصار به نقل از پایگاه خبری "والا"، ارتش اسرائیل اعلام کرده که برای مقابله با بادبادک‌های آتش‌زا و بالن‌های هلیوم که از سوی نوار غزه ارسال می‌شوند نیروهای نظامی به ویژه نیروهای آتش‌نشان جبهه داخلی را در مرزهای غزه افزایش خواهد داد.

آن گونه که خبرگزاری والا اعلام کرده در ساعت‌های اولیه روز سه شنبه بیش از ۲۰ آتش سوزی در شهرک‌های اراضی اشغالی روی داد که این آتش‌سوزی‌ها علاوه بر بادبادک‌های آتش‌زا ناشی از شعله ور شدن دوباره آتش سوزی‌هایی بود که طی چند روز گذشته اتفاق افتاده بود.

همچنین شبکه "۱۰" رژیم صهیونیستی اعلام کرد، ارتش این رژیم اطراف تجهیزات مهندسی ساخت دیوار مرزی با غزه میادین مین ایجاد کرده است. طبق اعلام این شبکه ارتش اسرائیل این مین‌ها را در طول مرز با غزه به ویژه در سایه نفوذ تعدادی از تظاهرکنندگان فلسطینی به مناطق مجاور غزه کار گذاشته است.

 

بادبادک‌های آتشین عامل وحشت صهیونیست‌ها

اگرچه موضوع بادبادک‌های آتشین در نگاه اول ممکن است برای رژیمی که ادعای داشتن یکی از مدرنترین ارتش های جهان می باشد چندان قابل توجه به نظر نرسد، اما در واقع این موضوع به عامل نگرانی و وحشت مقامات صهیونیست تبدیل شده است.

در همین ارتباط نیز، رسانه های صهیونیستی اعلام کردند که ارتش اسرائیل در حال بررسی راه هایی برای جلوگیری از خطر بادبادک های آتشین است که جوانان فلسطینی از مناطق مرزی میان غزه و اسرائیل آنها را به سمت داخل اسرائیل پرتاب می کنند و بر اساس گزارش‌ ها و ارزیابی های اسرائیلی به یک تهدید امنیتی تبدیل شده است.

گفته شده از میان طرح های ارائه شده برای مقابله با این تهدید امنیتی استفاده از تک تیراندازان اسرائیلی در جهت هدف قرار دادن کسانی که به پرتاب کردن این بادبادک ها اقدام می کنند انتخاب شده است. این شبکه عبری زبان مدعی شد که بادبادک های فلسطینی سبب ایجاد حریق در بیش از ۴۵۰ دونم (هر دونم هزار متر) از اراضی زراعی متعلق به شهرک های یهودی در اطراف نوار غزه شده است و در نتیجه شهرک نشینان را دچار خسارت های زیادی نموده است.

پیش از این هم شبکه 2 تلویزیون اسرائیل به نقل از یک مسئول نظامی اسرائیلی اعلام کرده بود که ارتش با پرتاب کنندگان بادبادک های آتشین برخورد خواهد کرد چرا که این بادبادک ها مانند موشک بوده و پدیده ای خطرناک به شمار می‌رود.

از سوی دیگر «اوری ارئیل» وزیر کشاورزی اسرائیل از ارتش خواست مسئولان پرتاب این بادکنک ها در غزه را هدف قرار دهد. وی این مطلب را در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده و در حساب شخصی خود نوشت: خواهش می کنم دستگاه های امنیتی این استراتژی را در پیش گیرند.

مسئولان اسرائیلی از پرتاب این بادبادک های حامل مواد آتش زا که توسط فلسطینیان غزه به سمت اراضی اشغالی پرتاب می‌شوند بسیار نگران بوده و مدعی هستند فلسطینیان این کار را برای آتش زدن شهرک‌ های همجوار غزه انجام می دهند. این درحالی است که فلسطینیان می‌گویند آنها از این استراتژی برای پراکنده کردن تک تیراندازان رژیم اشغالگر قدس استفاده می کنند چرا که آنها تظاهرات کنندگان بی دفاع را با گلوله جنگی به طور مستقیم هدف قرار می‌دهند.

همچنین یک عضو کنیست رژیم صهیونیستی اعلام کرد: تفاوتی میان بادبادک‌ها و گردان قسام نیست، زیرا صد‌ها دونم از زمین‌های زراعی اطراف غزه بر اثر آن آتش گرفته است. کانال دو تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که از میان تدابیری که ارتش اسرائیل برای مقابله با این پدیده اتخاذ خواهد کرد هدف قرار دادن آنها در آسمان قبل از اینکه به داخل فلسطین‌اشغالی برسد یا ساقط کردن آنها با پهپاد در داخل غزه است. یک مسئول نظامی صهیونیست نیز گفت که ارتش این رژیم با بادبادک‌های سوزان از غزه مانند شلیک موشک برخورد خواهد کرد.

 

نگرانی مقامات صهیونیستی از بادبادک‌ها

آمارهای رسمی صهیونیست ها حاکی از آن است که 350 نقطه در منطقه موسوم به غلاف غزه از آغاز تظاهرات بازگشت ( 30 مارس/ 10 فروردین) در نتیجه ورود بادبادک‌های آتش زا در آتش سوخته است.
بر اساس این آمار، آتش سوزی در «کیسوفیم»، «عین هشلوشا»، «اشکول»، «معفس»، «نیر شاعر» و «شاعر هانیگف» زمین ها و باغ های تحت کنترل صهیونیست ها را تخریب کرده است.
در واکنش به آتش سوزی‌های گسترده در مناطق اشغالی فلسطین، «موشه کهلون» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی گفته است که بادبادک های آتش زا تا کنون پنج میلیون شِکِل (هر شکل معادل 3.56 دلار) خسارت برجا گذاشته است.
آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز در توییتی نوشت: ما به زودی و در وقت مناسب پاسخ بادبادک های آتش زا را خواهیم داد. وی افزود: تاکنون 600 بادبادک آتش زا از غزه به سوی اراضی اسرائیلی پرتاپ شده که 200 عدد از آن ها باعث آتش سوزی شده است.
در همین حال، رووین ریولین رئیس جمهور رژیم صهیونیستی نیز در تماسی با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در خصوص بادبادک های آتش زا صحبت کرد و این بادبادک‌ها را تهدیدزاد عنوان کرد.

 

تنگنای سیاسی و امنیتی اسرئیل با اسباب بازی فلسطینی‌ها

بادبادک‌هایی که جوانان فلسطینی برای مقاومت خود علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی بکار می‌گیرند، اگرچه بسیار ساده و معمولی به نظر می‌رسد، اما در عمل صهیونیست‌ها را در تنگنای سیاسی و امنیتی قرار داده‌ است.

جوانان فلسطینی با انتشار ویدیوهایی از طریق شبکه‌های اجتماعی طرح هوا کردن بادبادک های کاغذی و فرستادن آنها به سمت اراضی اشغالی را تشریح کردند.

یک گروه از جوانان که نام "فرزندان الزواری" را روی خود گذاشته‌اند با استفاده از همین بادبادک‌ها سعی کرده‌اند اراضی کشاورزی تحت سیطره رژیم اشغالگر در شرق غزه را آتش بزنند.

این گروه با انتشار ویدیوهایی، خواستار مشارکت همگانی در تظاهرات علیه رژیم صهیونیستی و بستن مواد آتش زا به بادبادک‌های کاغذی شده‌اند.

در همین ارتباط نیز «یوسف شرقاوی» کارشناس مسائل نظامی گفت این بادبادک‌ها ترس و وحشت را به جان شهرک نشینان صهیونیستی در شهرک‌های اطراف غزه انداخته است. شرقاوی معتقد است جوانان توانسته اند با این حرکت، پیام خود را به رژیم صهیونستی – به رغم تسلط این رژیم - برسانند.

همچنین "عبد الله عقاد" نویسنده و تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با پایگاه خبری "عربی 21"عربی تاکید کرد که تحرکات مسالمت آمیز مردمی بر اساس اصول مشترک شکل می گیرند و انگیزه های برگزاری چنین تحرکاتی با انگیزه های انجام شیوه های مبارزاتی دیگر مشابهت دارد و همان مخالفت با رژیم صهیونیستی، مخالفت با پناهندگی اجباری و محاصره از جمله این موارد است. وی در ادامه افزود بادبادک ها را ابزاری برای بیان مخالفت با اشغالگری و محاصره دانست و گفت این ابتکار ملت فلسطین است که اسباب بازی های بچه گانه را به وسیله ای برای بیان مخالفت و انقلابی گری خود قرار داده اند که باعث باعث خشم و ناراحتی رژیم صهیونیستی می شود.

در واقع فرستادن بادبادک های آتش زا به سوی اراضی اشغالی که از زمان آغاز تظاهرات بازگشت در نوار مرزی باریکه غزه در 30 مارس (29 اسفندماه سال گذشته) تا کنون دنبال شده است، به یکی از شیوه های مبارزاتی و مقاومتی فلسطینیان تبدیل شده است و تاکنون فلسطینیان از این طریق خسارت های سنگین به اشغالگران صهیونیست وارد کرده اند.

این امر باعث شده است تا مقامات و رسانه های صهیونیستی این شیوه جدید مبارزاتی فلسطینیان محاصره در نوار غزه را اقدامی تروریستی اعلام کنند که مزارع کشاورزان را هدف قرار میدهد. اما در مقابل فلسطینیان اقدامات خود را پاسخی به اشغالگری این رژیم و غیرقانونی بودن واگذاری زمین های آبا و اجدادی خود به یهودیان و پناهندگانی که از اقصی نقاط جهان با تطمیع به این منطقه آورده شده اند و همچنین محاصره غیرانسانی و ناجوانمردانه چندین ساله نوار غزه از سوی این رژیم و انجام جنایت سازماندهی شده در کشتار کودکان، زنان  و غیرنظامیان توسط این رژیم اعلام می کنند. 

 

در این میان آن چه که به نظر می‌رسد موجب کارآمدی این شیوه مبارزاتی شده است ارزان بودن بادبادک فلسطینی‌ها و در مقابل هزینه زیاد سیاسی و امنیتی این وسیله ارزان برای صهیونیست‌هاست. برگزاری جلسه امنیتی در سطوح کلان نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی برای مقابله با بادبادک‌های فلسطینی و همچنین واکنش نگران آمیز‌ مقامات بلندپایه و وزیر دفاع اسرائیل نسبت به این موضوع نشان می‌دهد که تا چه اندازه سلاح ساده بادبادک‌های فلسطینی برای صهیونیست‌ها هزینه ساز بوده است. هزینه‌های سیاسی و امنیتی قابل توجهی که از طرف دیگر آسیب پذیر بودن بسیار زیاد رژیم صهیونیستی را به خوبی نشان می‌دهد. این آسیب پذیری در شرایطی است که رژیم صهیونیستی همواره خود را مدعی دارا بودن قدرت برتر نظامی عنوان کرده، اما حال در مقابل چند بادبادک ساده دچار چالش امنیتی شده است. در واقع میزان آشفتگی و درماندگی مقامات صهیونیستی در برابر بادبادک های دست ساز فلسطینیان، این پرسش را بوجود آورده است که در صورت تداوم روند جنگ طلبی صهیونیست‌ها و شروع جنگی دوباره، این رژیم چگونه خواهد توانست در برابر انبوه موشک های مقاومت که به سوی سرزمین های اشغالی روانه خواهند شد مقابله کند؟

 

لینک مطلب: http://ansarpress.com/farsi/10101


تگ ها:


*
*

*نیز بخوانید

موصل آکنده از بوی مرگ، پرده ای جدید از عملکرد ائتلاف ضد داعش


ترامپ نقاب از چهره واقعی آمریکا برداشت


تحلیلی بر مقام و منزلت عید سعید فطر


پارادوکس استراتژیک توافق امریکا با کره


«قدس» محور وحدت مسلمانان؛ چرا به راهپیمایی می‌رویم؟


روز قدس؛ بیت‌المقدس در وضعیتی خطرناک‌تر از ۷۰ سال قبل


ایالات متحده آمریکا و تمامی رؤیاهای برباد رفته در سوریه


امام ​خمینی؛ سرو ایستاده در بلندای تاریخ


بازتاب نهضت امام در حرکت اسلامی افغانستان


داعش؛ رویای وارونه رژیم صهیونیستی+ویدیو


از ابن‌ملجم عابد تا ابن‌ملجم شقی/ افراط و تفریط؛ عامل انحراف


امام خمینی (ره) شخصیتی بی نظیر در جهان امروز


اروپا، جبهه جدید جنگ تجاری ترامپ


جنگ ارزی، دست‌های پنهان غربی- عربی برای سقوط اردوغان


جنگ برای حدیده، سه سناریو متجاوزان


خطر داعش و چشمان بسته کابل


داعش در افغانستان چه می‌کند؟


فرانسه و سودای احیای عظمت گذشته در غرب آسیا


استقرار ارتش عربی در شمال سوریه؛ از باجگیری تا حساسیت زدایی


چهارمین سال جنگ عربستان علیه یمن، ریاض بدنبال چیست؟


مقایسه دو ادعا؛ از حمایت امریکا از داعش تا حمایت ایران از طالبان


یمن ۹۶؛ لقمه‌ای که در گلوی عربستان گیر کرده است


پوتین، منجی روسیه و کابوسی برای غرب


نوروز خونین کابل؛ تروریزم تکفیری به جنگ بهار آمد


نفی نوروز و انکار بهار؛ مأموریت غیر ممکن افراط‌گرایان

پربازدیدها
پربحث ها


اخبار تازه را در موبایل خود ببینید.

ansarpress.com/mنظرسنجی

به نظر شما با پذیرفتن خط دیورند و مرز فعلی بین افغانستان و پاکستان توسط افغانستان، صلح در افغانستان برقرار میشود؟

بله

خیر

معلومـ نیست

مشاهده نتایج


آخرین خبرها

احتمال بازگشت حامد کرزی به عرصه قدرت

فرهمند: نظام الدین قیصاری در نتیجۀ لت و کوب در وضعیت بد صحی به سر می برد

«اشرف غنی» از بخشش ۳ میلیون دالری به «حکمتیار» تا پرداخت تنها ۱۵۰۰ دالر بهای زندگی یک کودک

توقیف محموله بزرگ تسلیحات غیرقانونی در کابل؛ پای چه کسی در میان است؟

محمد محقق: ارگ قوم گرایی را در پیش گرفته است

راهپیمایی حامیان نظام الدین قیصاری به خشونت کشانیده شد

آمریکا و اسرائیل در پی نابودی ارتش ترکیه

اذعان امریکا به افزایش ۷۳ درصدی تلفات غیرنظامیان در افغانستان

اختصاص ۳۸ میلیون افغانی برای برگزاری مسابقات لیگ برتر افغانستان

موتر محافظان اشرف غنی یک دختر دست‌فروش را در لغمان زیر گرفت

تاکید رییس جمهوری سابق افغانستان برنقش امریکا در کشتار مردم

نماینده افغانستان برنده جایزه جشنواره فیلم شانگهای شد

اعتراض به ترور یک روحانی برجسته شیعه در هرات/ والی هرات: از عالمان دینی محافظت می‌کنیم

غنی: ترور علما و شخصیت‌های دینی جنایتی نابخشودنی است

اخراج پناهجویان زیرسن قانونی به افغانستان از دانمارک و نروژ

دیده بان حقوق بشر: نظامیان استرالیایی برای کشتار غیرنظامیان افغانستانی با یکدیگر رقابت می‌کردند

ترامپ: ۷ تریلیون دالری که در خاورمیانه خرج کردیم در حال بازگشت است

موصل آکنده از بوی مرگ، پرده ای جدید از عملکرد ائتلاف ضد داعش

ترامپ نقاب از چهره واقعی آمریکا برداشت

وقتی اسباب‌بازی فلسطینی‌ها چالش امنیتی اسرائیل می‌شود

درخواست معاون مجلس افغاستان از مردم: در انتخابات شرکت نکنید

حرف و حدیث‌ها در مورد خطوط هوایی کابل-ریاض؛ آیا پای داعش به افغانستان باز می‌شود؟

برگ چای و مهار سرطان ریه

خوردن آلبالو برای این افراد ممنوع!

گوشی تاشوی Galaxy X سامسونگ قیمت حداقل ۱۸۰۰ دلاری خواهد داشت


خبرهای پزشکی


خبرگزاری انصار ©  |  درباره ما  |  ارتباط با ما  |  نسخه موبایل  |  پیوندها  |  طراحى و پشتيبانى توسط: شركت شبكه نگاه
استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع (لينك سايت) مجاز است. فروشگاه اینترنتی نعلبندان